Hlavní navigace

Názor k článku Porodné - chabý pokus o omlazení populace od Daniel - Komentář k …V drtivé míře motivuje k vyššímu počtu dětí...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 7. 2010 22:21

  Daniel (neregistrovaný) 62.168.43.---

  Komentář k …V drtivé míře motivuje k vyššímu počtu dětí jedince „sociálně nepřizpůsobivé“, nezaměstnané, nevzdělané, atd… A u těchto jedinců je zvýšená pravděpodobnost, že jejich děti budou úplě stejné, že stejně nepomohou financovat penze svých rodičů, naopak budou čerpat podpory.
  to je demagogie – osobně znám mnoho rodin zcela přizpůsobivých rodin, které prostě mají děti rády a od státu nepobírají ani přídavky.
  Otázka nepřizpůsobivých lidí je trohu jiné téma a to především „jiného metru“ v poskytování dávek obecně a strachu je neposkytnout v odůvodnitelných případech …
  Je třeba s tím začít a prosadit spravedlnost – zákony musí platit pro všechny a stejně …
  Co se týče porodného, jeho výklad je chybně interpretován … porodné pomáhá zajistit prvotní investice do vybavení, aby mohl mít dětí i chudý člověk. Porodné kreje jen malou část zvýšených výdajů.
  Jen člověk, který si neumí spočítat náklady na dítě po dobu jeho nesamostatného života, může být pouze porodným motivován k početí dítěte.
  podívejte se na vývoj nákladů na péči o dítě za poslední roky – jen si spočítejte, kolik stojí plenky, mléko, ošacení, léky a očkování atd.
  Porodné je tedy pomoc v začátku a nikoliv motivace.
  Naopak silnou demotivací jsou následné platby, včetně jedné z posledních, jako je školné atd.
  umíte si představit živit 3 a více dětí?? Jaká zátež to pro dnešní rodiny je?
  Zrušení porodného je stejná hloupost, jako investice miliard do elektronického volebního systému. Škoda, že někdo nepřemýšlí o elektronické evidenci vyšetření a předepsaných léků, které ke všemu stojí zcela zbytečné peníze atd.
  Ale to je dlouhé a náročné téma.
  příjewmný večer všem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).