Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Porodné - chabý pokus o omlazení populace od Jarmila - Otevřu noviny a tam: budeme budovat to a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 8. 2004 7:52

  Jarmila (neregistrovaný)
  Otevřu noviny a tam: budeme budovat to a to, když na to dostaneme dotace. V rádiu: otevřeme sociální ústav, stát nám dá dotace. Televize: čekáme na dotace z EU. Obce: postavíme byty, čekáme na přidělení státních subvencí. Výroba: vyvezeme zboží do zahraničí, máme na vývoz slíbené státní dotace. Zemědělci: utlumíme výrobu a zbytek vyvezeme do zahraničí, na podzim dostaneme státní dotace. Porodné: budou děti, když na ně dáme dotace, pardon, porodné a dětské přídavky...
  Dotace, subvence, podpory, přídavky...
  Po 2. sv. válce stát vzal řadu věcí do svých pracek a dneska se diví, že se na to lidi spoléhají? Ať nám tolik nebere, nestaví se k nám jako k malým dětem, co se vodí za ručičku a nechá nás, ať si o svých penězích rozhodujeme sami. A děti taky budou, i bez dotací, subvencí a podpor.
 • 10. 8. 2004 11:15

  Lukas Casar (neregistrovaný)
  Ano, to se nazyva "rent seeking" a je to logicky dusledek statniho demokratickeho socialismu. Stale vice lidi (i obci a firem) misto aby se snazili svoji ekonomickou situaci zlepsit zefektivnenim sve cinnosti, tak se preorientovavaji na ziskavani dotaci a davek.

  Je to jen dalsi projev statniho socialismu : rust poctu parazitu na ukor produktivnich.

  Bohuzel to je neodstranitelna vlastnost systemu. Stejne jako rust poctu byrokratu, rust regulaci, rust moci statu, rust prerozdelovani.... az k uplnemu socialismu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).