Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Porodné - chabý pokus o omlazení populace od Lukas Casar - Stárnutí populace je uměle vytvořený problém. V NORMÁLNÍM...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 8. 2004 11:52

  Lukas Casar (neregistrovaný)
  Stárnutí populace je uměle vytvořený problém. V NORMÁLNÍM prostředí by to nikomu nevadilo. Není možné omlouvat jednu chybu státu jeho druhou chybou.
  To stát zavedl nesmyslný a neudržitelný průběžný penzijní systém. To stát si zmonopolizoval emisi peněz a zavedl nekryté papírové peníze, takže není reálné si na důchod díky inflaci našetřit.
  Normální je, že si člověk na své stáří zabezpečuje sám. Investuje a spoří. Stát toto znemožnil - každého nasilím nutí účastnit se nebezpečného letadla zvaného "státní penzijní systém". A když se začíná provalovat, že ta pyramidová hra funguje jen při růstu populace (počtu "hráčů"), tak začne vymýšlet, jak ten počet zvýšit. To je ale neakceptovatelné!

  -

  Je věcí každého, jak si bude spořit na důchod! Jestli se někdo chce účastnit státního letadla, budiž. Ale je nepřípustné, aby k tomu byli násilím nuceni všichni.

  -

  Státu není nic do toho, kolik kdo má dětí! To je zcela privátní záležitost. A že to státu nabourává jeho pyramidovou hru, je jen jeho problém. Není možné za naše peníze zvyšovat naše stavy. Nejsme otroci, nejsme chovná zvěř, aby si plánovali naše početní stavy!

  -

  Nehledě k tomu, že toto centrální plánování populace stejně nefunguje a fungovat nemůže (stejně jako každé jiné centrální plánování). Zvýšení přídavků, mateřské či porodného nemotivuje mít více dětí všechny stejně. Statisticky lze doložit, že tato zvýšená motivace nikterak nezasáhne lidi vzdělané a úspěšné. V drtivé míře motivuje k vyššímu počtu dětí jedince "sociálně nepřizpůsobivé", nezaměstnané, nevzdělané, atd... A u těchto jedinců je zvýšená pravděpodobnost, že jejich děti budou úplě stejné, že stejně nepomohou financovat penze svých rodičů, naopak budou čerpat podpory. Jak si centrální plánovači mohou být jisti, že pomocí vyšších dávek zvýšená populace pouze adekvátně nezvýší počty nezaměstnaných?
 • 10. 8. 2004 8:11

  Milan (neregistrovaný)
  Naprosto s Vámi souhlasím.

  A korunu navrch tomu dal Špidla, který by neschopnost státu řešit problémy s důchody "vyřešil" umožněním imigrace cizinců do naší země "na práci". Jejich jediná kvalifikace však je pouze to, že se množí. Náš národ dostane na frak.
 • 2. 2. 2006 7:57

  Markéta (neregistrovaný)
  Ano, zvýšením porodného a přídavků na děti se porodné určitě zvýší. Ale jak? Budou na dětech - na jejich rození a výchově vydělávat všichni? Jen proto, že dostanou peníze navíc? Ne, z valné většiny budou vydělávat ti, kteří nechtějí chodit do práce..ony se ty větší přídavky totiž budou rovnat výplatám lidí na menších pracovních pozicích a porodné je takový "dobrý kapitál do začátku." Tak jen do toho. Všichni víme, který menšinový počet bude vzrůstat...
 • 1. 7. 2010 22:21

  Daniel (neregistrovaný) 62.168.43.---

  Komentář k …V drtivé míře motivuje k vyššímu počtu dětí jedince „sociálně nepřizpůsobivé“, nezaměstnané, nevzdělané, atd… A u těchto jedinců je zvýšená pravděpodobnost, že jejich děti budou úplě stejné, že stejně nepomohou financovat penze svých rodičů, naopak budou čerpat podpory.
  to je demagogie – osobně znám mnoho rodin zcela přizpůsobivých rodin, které prostě mají děti rády a od státu nepobírají ani přídavky.
  Otázka nepřizpůsobivých lidí je trohu jiné téma a to především „jiného metru“ v poskytování dávek obecně a strachu je neposkytnout v odůvodnitelných případech …
  Je třeba s tím začít a prosadit spravedlnost – zákony musí platit pro všechny a stejně …
  Co se týče porodného, jeho výklad je chybně interpretován … porodné pomáhá zajistit prvotní investice do vybavení, aby mohl mít dětí i chudý člověk. Porodné kreje jen malou část zvýšených výdajů.
  Jen člověk, který si neumí spočítat náklady na dítě po dobu jeho nesamostatného života, může být pouze porodným motivován k početí dítěte.
  podívejte se na vývoj nákladů na péči o dítě za poslední roky – jen si spočítejte, kolik stojí plenky, mléko, ošacení, léky a očkování atd.
  Porodné je tedy pomoc v začátku a nikoliv motivace.
  Naopak silnou demotivací jsou následné platby, včetně jedné z posledních, jako je školné atd.
  umíte si představit živit 3 a více dětí?? Jaká zátež to pro dnešní rodiny je?
  Zrušení porodného je stejná hloupost, jako investice miliard do elektronického volebního systému. Škoda, že někdo nepřemýšlí o elektronické evidenci vyšetření a předepsaných léků, které ke všemu stojí zcela zbytečné peníze atd.
  Ale to je dlouhé a náročné téma.
  příjewmný večer všem

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).