Hlavní navigace

Názor k článku Porodné - chabý pokus o omlazení populace od Lukas Casar - Stárnutí populace je uměle vytvořený problém. V NORMÁLNÍM...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 8. 2004 11:52

  Lukas Casar (neregistrovaný)
  Stárnutí populace je uměle vytvořený problém. V NORMÁLNÍM prostředí by to nikomu nevadilo. Není možné omlouvat jednu chybu státu jeho druhou chybou.
  To stát zavedl nesmyslný a neudržitelný průběžný penzijní systém. To stát si zmonopolizoval emisi peněz a zavedl nekryté papírové peníze, takže není reálné si na důchod díky inflaci našetřit.
  Normální je, že si člověk na své stáří zabezpečuje sám. Investuje a spoří. Stát toto znemožnil - každého nasilím nutí účastnit se nebezpečného letadla zvaného "státní penzijní systém". A když se začíná provalovat, že ta pyramidová hra funguje jen při růstu populace (počtu "hráčů"), tak začne vymýšlet, jak ten počet zvýšit. To je ale neakceptovatelné!

  -

  Je věcí každého, jak si bude spořit na důchod! Jestli se někdo chce účastnit státního letadla, budiž. Ale je nepřípustné, aby k tomu byli násilím nuceni všichni.

  -

  Státu není nic do toho, kolik kdo má dětí! To je zcela privátní záležitost. A že to státu nabourává jeho pyramidovou hru, je jen jeho problém. Není možné za naše peníze zvyšovat naše stavy. Nejsme otroci, nejsme chovná zvěř, aby si plánovali naše početní stavy!

  -

  Nehledě k tomu, že toto centrální plánování populace stejně nefunguje a fungovat nemůže (stejně jako každé jiné centrální plánování). Zvýšení přídavků, mateřské či porodného nemotivuje mít více dětí všechny stejně. Statisticky lze doložit, že tato zvýšená motivace nikterak nezasáhne lidi vzdělané a úspěšné. V drtivé míře motivuje k vyššímu počtu dětí jedince "sociálně nepřizpůsobivé", nezaměstnané, nevzdělané, atd... A u těchto jedinců je zvýšená pravděpodobnost, že jejich děti budou úplě stejné, že stejně nepomohou financovat penze svých rodičů, naopak budou čerpat podpory. Jak si centrální plánovači mohou být jisti, že pomocí vyšších dávek zvýšená populace pouze adekvátně nezvýší počty nezaměstnaných?
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).