Hlavní navigace

Názor k článku Pomůže české ekonomice zkrácení pracovního týdne? od Pajax - Souhlas se Standou. Ony už v podstatě zazněly nějaké...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 13. 9. 2009 14:00

  Pajax (neregistrovaný)
  Souhlas se Standou.
  Ony už v podstatě zazněly nějaké rozumné názory na politické scéně, jak zpřísnit sociální dávky! Ale vše je zatím ve fázi úvah! A pokud již z toho bylo něco zrealizováno, tak jsou to " první vlaštovky "!
  1) Budou Ti zachovány soc. dávky v dosavadní výši, ale podmínkou bude odpracovat min. 20 hodin týdně pro obecně prospěšné práce.
  2) Soc. dávky budou vypláceny z jedné poloviny až dvou třetin prostřednictvím poukázek, za které bude moci být pořízeno pouze a jen to, co za to být pořízeno má! (zákl.potraviny, oděv, obuv). Ne alkohol, cigarety, výherní automaty apod.
  3) Vzhledem k tomu, že nedílnou součástí soc. dávek je příspěvek na bydlení, zařídit aby toto bylo odečteno a strženo z oněch zmíněných soc. dávek.
  (Vyřešil by se tím i problém s chronickými neplatiči)
  4) Zařídit, aby se soc.dávky úměrně nezvyšovaly s rostoucím počtem dětí v rodině.( někteří z toho mají byznys). Samozřejmě nic proto vícečleným rodinám! Nicméně, stát Ti přispěje na řekněme na 3 děti a pokud jich chceš mít 10, O.K, nic proti, ale živ si je jak chceš! Každý si musí uvědomit, že velká rodina holt něco stojí a není možné, aby to financoval jenom stát!

  Tak to jen takové věcné poznámky k zamyšlení. I když vím, že je to u nás téměř neproveditelné!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).