Hlavní navigace

Názor k článku Pomůže české ekonomice zkrácení pracovního týdne? od BLEK. - "Doslova všude vidím obrovskou spoustu smysluplní práce, na...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 9. 2009 12:53

  BLEK. (neregistrovaný)
  "Doslova všude vidím obrovskou spoustu smysluplní práce, na kterou 'nejsou lidi': špinavé ulice, nedostatečná péče o staré a postižené, rozpadající se památky, knihovny, kde stihnout otřít prach jjednou za 200 let. Nebo třeba kolik vědecké práce by se dalo udělat se stovkou pomocníků v
  paleontologii, archeologii, botaníce, zoologii..."

  To není tak jednoduché. Když necháš nemakače uklízet ulice, tak potřebuješ někoho dalšího, kdo to po něm bude kontrolovat, a kdo už musí být skutečně placen na úrovni. Ten nemakač totiž bude dělat vše proto, aby se práci vyhnul.

  Péče o staré a postižené --- člověk, který k tomu nemá vztah, se k nim bude špatně chovat a udělá víc škody než užitku. Navíc zde škoda nejde nijak objektivně změřit (jak chceš někoho kárat za to, že na postižené mluví zlým tónem hlasu?)

  Věda --- když budeš mít 100 nepřizpůsobivých pomocníků, tak udělají víc škody než užitku, protože je pořád budeš muset kontrolovat a vysvětlovat jim i nejjednodušší věci. Mnohem lepší je mít 1 pomocníka, kterého ta práce baví a je motivován.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).