Hlavní navigace

Názor k článku Pomůže české ekonomice zkrácení pracovního týdne? od Jarmila - Úřad je zbytný. wellnes slouží k rekreaci. Tím...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 11. 9. 2009 11:41

    Jarmila (neregistrovaný)
    Úřad je zbytný. wellnes slouží k rekreaci. Tím byly myšleny různé akvaparky, naučné stezky, cyklostezky atd. Dalo by se říct, že zařízení, kde lidi tráví svůj volný čas a zabývají se nějakou činností, mají smysl. Nemám tím na mysli hospodu, jako tomu bylo za socialismu, kdy podobná zařízení neexistovala. Jednak se tím zvýší zaměstnanost, protože ve výletní restauraci je třeba vytřít podlahu a toalety, druhak z toho mají příjem právě ti lidé, uvolnění z pracovního procesu a neschopni pracovat jinak, než že mají jednodušší práci nebo dělají zavedené postupy (s takovými lidmi jsem kdysi pracovala ve školství a někdy to bylo doslova tragické). Třeťak z toho máte daně a nemusíte mít výdaje v podobě podpory v nezaměstnanosti.

    PS: tou "drahou kůží" byla myšlena její láce v době ruční výroby, tedy cca konec 19.stol. Dnešní ceny neznám, ale při strojovém činění je fakt předpokládám nižší.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).