Hlavní navigace

Názor k článku Pomáháte agresivním či duševně nemocným lidem? Spoluodpovídáte za škodu od Miloslav Ponkrác - Článek trpí ptákovinami - např. nesmysly o podstatě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 6. 2017 17:30

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 194.213.53.---

  Článek trpí ptákovinami - např. nesmysly o podstatě schizofrenie "jakožto nemoci, která se projevuje impulsivním a náhlým jednáním bez příčiny", a dalšími hloupostmi.

  Nicméně v tomto případě je rozsudek IMHO naprosto v pořádku. Já kdybych měl předat dítě rodině, kde se vyskytuje člověk s diagnózou "hebefrenní schizofrenie", tedy dezorganizovaná schizofrenie - což je jen malinká část schizofreniků - už bych zpozorněl. Který navíc prokazuje soustavně svou agresivitu, zneužívá alkohol a neléčí se (což je u hebefrenní schizofrenie spíše pravidlem), tak bych na nic víc nečekal a dítě tam nedával.

  Nicméně já to vím jako vystudovaný psycholog. Běžný člověk to vědět nemůže. Ví to ovšem matka syna, a selhali zde odborníci.

  Ačkoli takových hloupostí o psychických chorobách, jako je v článku, se najde málokde jinde - ten článek je totálně mimo v tomto směru, se závěrem soudu v tomto případě lze jen souhlasit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).