Hlavní navigace

Názor k článku Parazitům (OSVČ) povinně datovou schránku nebo elektronický podpis! od Jean Laroux - A to je právě o legislativní podpoře informačního...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2013 12:37

    Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz

    A to je právě o legislativní podpoře informačního systému, která leckdy kulhá a v případě systému DS jezdí na vozíčku. Odpověď na Váš příklad:

    Pokud Váš přehled podepíšete důvěryhodným podpisovým certifikátem neřešíme už platnost el.razítka u nějakého pdf dokumentu ale elektronický podpis je zde to hlavní. Protože si příjemce dokumentu bude moci v systému DS nastavit parametry archivace, zůstane zpráva zachována v db tak dlouho jak bude SÁM chtít. Parametry archivace může nastavovat samozřejmě i původce a tato informace bude uvedena jako průvodní informace k zaslanému dokumentu. Můžete jako příjemce třeba dodatečně nastavit požadavek na archivaci - 50 let a systém bude vědět, že za např. 5 let může nastat problém s přečtením onoho dokumentu protože dochází k změně čtecího SW a vývoji formátů. Proto systém DS bude u dokumentů s archivací nad 5 let automaticky dokument archivovat v papírové formě tj. tak, že jej vytiskne, orazítkuje razítkem úřadu (popř. razítkem původce) a uloží do tiskového archivu. Za "papírovou" archivaci si původce zaplatí, což zajistí, že příjemci nebudou zahlcovat systém požadavky na takovýto způsob fyzické archivace. Kdo platit nechce, může si dokument vytisknout doma ale bohužel bude potřebovat ověření tj. nějaký ten check point. Třetí možností je si prostě jako postaru zajít na ten úřad vystát frontu a nechat si dokument vytisknout a orazítkovat. Ještě efektivnější je požádat při přijetí el. dokumentu do DS od úřadu - úřad o zaslání dokumentu v písemné formě. Požadavek podepíšete elektronicky a úřad pošle lejstro do poštovní schránky i s razítkem. Možnosti jsou - je třeba je jen promyslet a ošetřit legislativní, organizační a procesní omáčku kolem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).