Hlavní navigace

Názory k článku Některé pozemky čeká přeměřování. Vlastníci musí označit jejich hranice

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 12. 2019 9:54

  frantafous

  Digitalizaci vzali podle plotu a podle zdí nemovitostí, takže soused tvrdí, že si k němu ani nesmím otevřít okno. Pozemek má nyní také méně m2, ale daň z nemovitosti je vyšší. Soukromému majetku zdar!

 • 2. 12. 2019 19:15

  bez přezdívky

  Jo, cca 90% té slavné digitalizace je ŠPATNĚ!!

  Takže ne, že si nechám přeměřovat hranice, ale budu chtít po katastru OPRAVU a uvedení do řádného stavu!! A za jejich bankovky, ne za moje!

  Jak můžu mít dnes jiné zakreslení pozemků, když mám geometrické plány třeba jen 10 let staré?? )) Bordel, který ale někomu vyhovuje.

  A lidi si to mají platit.... ANO, líp už BYLO!!

 • 20. 1. 2020 12:21

  bez přezdívky

  a)
  že je 90% digitalizace špatně je nesmysl, digitalizace je pouze převod papírové mapy do digitální (vektorizované) podoby, mapy vznikaly od prvního Terez. mapování a mají v sobě nepřesnosti tj. logické, geometrický plán - je technický podklad pro listinu (kupní, darovací atd. smlouvu, věcné břemeno atd.), pokud chcete hranici upřesnit geom. plánem - potom budte potřebovat geom. plán + souhlasné prohlášení (podpis všech sousedů ve shodě), vytýčení hranice pozemku - nezakládá právo na změnu vlast. vztahů tzn., že v případě sporné hranice rozhoduje soud tzv. žaloba na určení průběhu hranice

  b) pozemek je část zemského povrchu - čili pozemek vám nemůže nikdo zcizit, jedině vydržet a přesně za stanovených podmínek, pozemek vám může odebrat koryto řeky např.

  c) geom. plán 10 starý lze i nelze zapsat (někdy máte smolíka) - to vám řeknou na Katastru - zeptejte se

  d) lidi si to platí jelikož vědět, kde je hranice je výstavbu plotu důležité ......

  e) nebuďte pesimista a najděte si výborného geodeta tel. 777 099 066 ing.Jaromír Benedikt - specialista na sporné hranice pozemků :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).