Hlavní navigace

Názor k článku Navrhované vyšší odvody pro OSVČ dopadnou nejhůř na ty nejmenší od anonym - Vážený Anonyme (a ostatní). Přiznávám, že tak, jak jsem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 2. 2020 8:04

  bez přezdívky

  Vážený Anonyme (a ostatní).
  Přiznávám, že tak, jak jsem to popisoval: "..... a on bude mít vyšší důchod" bylo nesprávné. Mělo to být:".....a on se bude mít v důchodu lépe". On je totiž mazaný, celoživotně je zocelen žádostmi o dávky...
  Víc bych to nerozváděl, stejně je tu zákopová verze diskuze a každý si hájí svůj názor.
  Měl jsem to napsat takto:
  Já za celý život odvádím, od státu jsem nikdy nedostal ani korunu
  "On" nikdy nic neodvedl, celý život čerpal od státu a v důchodu se bude mít lépe než já.
  Já jsem podle Maláčové parazit a chtěl bych dojit systém, proto mi seberou nárok na alespoň zaručený důchod.
  Od školy jsem byl v zaměstnání a vím, jaké to bylo krásné přijít z práce a mít zbytek dne pro sebe a rodinu. Zahrada, kolo, koupání lyžování čistá hlava... Od revoluce jsem OSVČ. 7 dní v týdnu mít strach o zakázky, faktury, finančák, hygiena a vše okolo toho. Kdo nepodnikal nechápe a nikdy nepochopí.
  Humorně se s manželkou škádlíme, když říkám, že nepochopí, jaké jsem to měl na vojně. Já zase samozřejmě nepochopím, jak jí bylo v porodnici.
  Já se v podstatě těm ministerským úředníkům nedivím. Jsou tam na chvíli, mnozí se chopili politiky a v praxi nikdy nepracovali a o praxi se dozvídají od koho? (viz Ano pane ministře).
  A že si mám jít stěžovat? Mám zákulisní informace ze sociálky. Interní praxe je necitovatelná. Já s tím systémem nepohnu. Takže mi zbývá vaše rada. Hleďte si svého a příště volte ty, kteří to změní ve váš prospěch.
  Takto to začalo v roce 1933.
  Proč se radikalizuje celá Evropa a uchyluje se k extrémizmu? Normální lidi jsou naštvaný. Netěší mě to, ale nedivím se tomu. A že mám volit "někoho jiného"? Propánakrále koho?
  Máme od revoluce 20 ministrů dopravy, proto se staví méně dálnic než v Africe. Na ostatních postech je to obdobné. Každý chce udělat reformu, začne jí dělat a všechno překope. Za 2 roky ho vymění, přijde nový, všechno překope...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).