Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Navrhované vyšší odvody pro OSVČ dopadnou nejhůř na ty nejmenší od anonym - Podnikám od roku 1990. Odvádím minimum, přiznávám. Ale...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 2. 2020 7:27

  bez přezdívky

  Podnikám od roku 1990. Odvádím minimum, přiznávám. Ale odvádím to poctivě každý měsíc. Tedy i v měsících, kdy mě podrazil společník a vše co jsem vydělal šlo na splátky (finančák se neptal) a musel jsem se spolehnout na pomoc rodiny.
  Odvádím i v měsících, kdy jsem dlouhodobě marodil, nic nevydělal a přesto jsem vychoval 3 děti a udržel je na studiích. Nemám 4 týdny placené dovolené, žádný paragraf...a jiné finanční benefity. Nikdo mi nikdy nic nedal.
  Za celý život jsem od státu nechtěl ani korunu, ve svých 60 letech jsem neměl ani jeden den "na pracáku", žádné dávky...
  Nyní se dozvím, že možná dostanu 8.000,- důchod?
  A soused, který od revoluce nikde nepracuje, stále na pracáku.... bude mít důchod vypočítaný z průměrné mzdy ?
  A pokud by náhodou měl méně, dorovnají mu to na dávkách ze sociálky?
  To jako fakt?
  Milá paní ministryně, milá vládo. Nezlobte se, já sociální cítění mám, ale tohle ?

  17. 2. 2020, 07:27 editováno autorem komentáře

 • 17. 2. 2020 9:22

  bez přezdívky

  Když darujete svůj majetek svým třem dětem, budete bydlet v podnájmu, tak snad by se tam ještě i jedna dávka pro Vás našla.

  Tak když platíte minimální odvody, tak to bylo Vaše rozhodnutí, že s penězi, které jste neutratil za vyšší pojistné, jste například podpořil své tři děti ve studiu. Až opravdu půjdete do důchodu, tak s minimálním důchodem budete těžit z faktu, že vláda více podporuje růst těch nejmenších důchodů, kde je aktuální roční růst kolem 8% !

 • 17. 2. 2020 12:36

  bez přezdívky

  Koukám, že ten "blábol" o důchodu spočítáneím z průměrné mzdy, stále žije....

  prozradím vám jednu věc, tajemství .. žádný důchod, z žádné průměrné mzdy, nedostane.

 • 17. 2. 2020 13:25

  bez přezdívky

  Když odvádíte minimum, tak přece musíte tak nějak čekat, že pak dostanete důchod minimální. Proč by to mělo být jinak? A co vlastně děláte se zbylými penězi, co tímto způsobem ušetříte? Ty byste měl investovat, abyste si k důchodu přilepšil. Všude se to tom píše.

  Jsem zaměstanec, odvody musím platit oproti vám několikanásobné. Co já bych za to dal, kdybych nemusel. Zbylé peníze bych investoval a zhodnotily by se mi více, než v průběžném systému, který z definice nic nezhodnocuje, jen přerozděluje.

 • 18. 2. 2020 19:20

  bez přezdívky

  Podnikal jsem s manželkou od roku 1990. Proto že nám oběma příroda nenadělila to, že bychom mohli sedět v parlamentu jako Kalousek nebo Benda. Bylo nám jasné, že se o sebe a o naše dvě děti budeme muset postarat sami. Rozjeli jsme činnost, která nám zajišťovala příjem za který, se dalo skromně a slušně žít. První mou starostí tehdy bylo jaký bude jednou můj důchod. Tehdy jsem zašel na sociální úřad pro informace. Potkal tam na chodbě samotnou ředitelku, které jsem položil otázku. Jak byste se zachovala vy ohledně plateb na sociální pojištění. Odpověď zněla. Jste-li zodpovědný tak plaťte to co je vaše povinnost. Až půjdete do důchodu nikdo neví jak se bude důchod počítat. Raději si šetřete částku kterou si v době důchodu budete přilepšovat. Tak se taky stalo. Dnes si na nedostatek peněz stěžovat nemusím. Ale znám mnoho takzvaný podnikatelů kteří si platili malé zálohy a ostatní peníze rozfofrovali, a dneska volají po návratu komunistů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).