Hlavní navigace

Názor k článku Návrh na snížení platů státním zaměstnancům dává prostor pro protekci i diskriminaci od Jarmila - Mám mezi nimi několik známých. U jedné skupiny k retroaktivitě...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 8. 2010 8:19

    Jarmila (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz

    Mám mezi nimi několik známých. U jedné skupiny k retroaktivitě došlo, ne vinou zákona, ale jakéhosi dodatku ministerstva. Už přes 13 let je to předmětem nekonečných soudních sporů a tahanic, konec v nedohlednu. Když to postižení prezentují mj. i u mezinárodních profesních organizací, vypadá náš stát velice nedůvěryhodně.
    Výsluha slouží jako odměna za to, že jsem pracoval v Policii/armádě, byla po mně požadována fyzická zdatnost a já ji vzhledem k věku mít nemůžu. Krom toho nesmím vedle práce v Policii/armádě podnikat. No a za třetí: ne všichni mají po přechodu do civilní sféry dobře placená místa, řada z těchto lidí je ráda, když se chytí někde u hlídací služby za minimální mzdu (to platí hlavně pro ty níže postavené, vyšší šarže mají obvykle dost známých a dobře placenou práci najdou. Zlí jazykové tvrdí, že je to proto, že občas vědí něco, co by se nemělo veřejně roztrubovat). V kontextu těchto ukazatelů výsluhu chápu, přeju a nezávidím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).