Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Návrh na snížení platů státním zaměstnancům dává prostor pro protekci i diskriminaci od zdravotni bratr - S clankem plne souhlasim, vidim to totiz v nasi nemocnici-oddeleni,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 8. 2010 23:03

  zdravotni bratr (neregistrovaný) ---.ics.muni.cz

  S clankem plne souhlasim, vidim to totiz v nasi nemocnici-oddeleni, takze jsem zvedavej, jak cela situace dopadne…a to nejen u snizovani, ale i zmen v zakoniku prace. Bohuzel tato vlada nam nic dobreho nechysta, takze zvazuji, ze radsi „vypadnu“ nekam slusne vydelat za stejnou praci (cca asi 5–6× tolik) nez tady cekat na zazrak v podobe normalniho statu (centralni nakupovani, pruhledne verejne zakazky atd.). Nejhorsi je, ze kdyz clovek vi, kde by se dalo usetrit stamilionove castky a nemusi mit ekonomku…no skoda slov. Tady se opravdu nic nezmeni, je to v nas vsech zakoreneny, takze korupce bude bujet dal, jen ty miliardy budou muset tahat z nas, protoze republiku uz rozkradli. Kdy uz rekneme dost.....??? Takovy navrat do minulosti v podobe defenestrace by asi byl reseni.
  Tak uvidime co bude dal, ale ja uz piluju AJ a nepreji vam vsem aby jste slyseli v nemocnici „vcecko mame, vsecko dobre, jine prinesu“ protoze zdravotni sestru vietnamku si nedokazu moc dobre predstavit :-)

 • 28. 8. 2010 9:52

  bez přezdívky

  Dovolte mi nikoliv odborné vyjádření, ale spíše osobní postřeh, ba povzdech: Právě vůči zdravotníkům považuji opatření za nejkrutější! Nadto vůči nim se postupuje nejtvrději už dávno. Typická situace – formální privatizace zdravotnického zařízení na obchodní společnost. Sice zůstává v rukou např. kraje, ovšem formálně již nejde veřejno-právní sektor (dříve rozpočtovou organizaci atp., nyní neziskové ústavní zdravotnické zařízení atp.), ale soukromý sektor, takže se již neuplatňuje odměňování platem, aby měl zaměstnanec garantován, alespoň platový tarif, nýbrž odměňování mzdou, která je víceméně smluvní (a je garantována toliko nejnižší úroveň zaručené mzdy) – taková a podobná opatření právě postihují lidi jako jste Vy – zdravotní bratr – místo Vás pak přicházejí sestřičky z Běloruska atp. Netvrdím, že musejí být špatné, mohou umět, ale zatraceně vůbec nerozumějí našim lidem – nejen mentalitě, ale i jazykově – tohle mi právě vyprávěl jeden starý pán, který kvůli maličkosti musel s ohledem na jazykovou bariéru otravovat během svého pobytu v nemocnici se vším lékaře, co by jinak vyřídil se sestrou. Vy třeba budete vykonávat svou práci v SRN atp. Naopak k nám přicházejí zdravotníci, nejen sestry, ze zahraničí. Nechci do toho plést politiku, národnostní cítění, chci zůstat jen v rovině odbornosti a přístupu k pacientům – zaplatil jsem si pobyt v lázních – s ukrajinskou lékařkou jsem byl maximálně nespokojen, aby má léčba byla efektivní stejně jsem musel za šéflékařem – Čechem. Důvody sice nebyly stejné jako u toho starého pána, ale příčina byla vpodstatě podobná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).