Hlavní navigace

Názor k článku Na pracovní cestě téměř oslepl, ale odškodnění se nedočkal od Neinformovaný - Zaměstnance nemám. Vím že, přinejmenším naposledy, v roce...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 5. 2012 23:28

  Neinformovaný (neregistrovaný) ---.torservers.net

  Zaměstnance nemám. Vím že, přinejmenším naposledy, v roce 2008 to bylo jak říkáte a Kooperativa byla ze zákona určena jako jediná pojišťovna pro tento druh pojištění.

  Osobně jsem si myslel, že tato disproporce a monopol již neexistuje. On je na palici i celý zákon.
  Myslím, že existuje spousta firem pro které, nejen pro ně ale i pro ostatní zúčastněné, by bylo mnohem prospěšnější kdyby měly peníze složené na transparentním účtu (transparentním minimálně pro finanční a sociální správu) a z těchto peněz by přímo odškodňovali zaměstnance bez nutnosti mít speciální pojištění.

  Nikdo mi také nevymluví, že firmy nemají možnost "výhodněji" než prostý občan sjednat indivudální pojištění, které by chránilo jejich zaměstnance i v jiných situacích než vyžaduje zákon.

  Celkem by mne zajímalo, zda se už někdy stalo, že firma byla souden shledána povinnou vyplatit zaměstnanci odškodnění, ale pojišťovna měla názor odlišný a s firmou, svým zákazníkem, se soudila.
  Také by mne zajímalo, co by se stalo, kdyby v případě podobném tomu současnému, poskytla firma zaměstnanci svoji právní pomoc nebo pomoc jimi placeného právníka proti pojišťovně. Pokud existuje opravdu jediná schválená pojišťovna, firmě jako klientovi vztah vypovědět nesmí a bezdůvodně a svévolně službu zdražit snad také ne...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).