Hlavní navigace

Názor k článku Myslet na důchod včas se vyplatí od Karina - Nepotřebuju si "zdůvodňovat, proč smlouvu zrušit". Ale když...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 6. 2009 10:31

  Karina (neregistrovaný)
  Nepotřebuju si "zdůvodňovat, proč smlouvu zrušit". Ale když se podívám na každoměsíční svůj výpis z umořování svého hypotéčního úvěru do kolonky úroky: 5200,- a splátka jistiny: 2490,- ...tak mi jdou oči a hlava šejdrem.
  Na jedné straně spořím do penzijního fondu a na druhé cpu úroky bance.
  Z toho důvodu, hned jak mi u hypošky skončí vinkulace, uhradím mimořádnou splátku (z - bohužel - zrušeného penzijního fondu)...a i když přijdu o státní příspěvky (není mi ještě 60 a dlouho nebude a bohužel jsem si vlastní blbostí neuzavřela výsluhovou penzi) pořád na tom vydělám, tím, že se mi podstatně sníží placené úroky té hypo.
  ...a taky mi nějak začíná docházet, že v historii zatím žádný takový systém fakt 40 let stabilně nevydržel, jj moji prarodiče si taky za 1. republiky šetřili na penzi a nakonec skončili jako socky...byla měnová reforma v 50.-tých letech, znárodňování, změna režimu...
  ..ze svého okolí neznám nikoho, komu by jeho zaměstnavatel platil příspěvky do penzijka a daňové odpočty jsou snad až při vyšších úložkách, tzn. zajímavé tak pro lidi před důchodem, kterým tam peníze nebudou ležet desítky let.
  Kdo je šikovný, tak myslím pro něho penzijní fond není až tak zajímavý, peníze se dají otočit jinak.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).