Hlavní navigace

Může zaměstnavatel vyplácet mzdu v cizí měně nebo v naturáliích?

4. 7. 2019
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste chtěli dostávat plat v eurech nebo jiných valutách? Vždyť by to mohlo být výhodné i pro vašeho zaměstnavatele, pokud spolupracuje s cizinou.

Pro zahraničního zaměstnavatele působícího v České republice nebo firmu, která vyváží do zahraničí a dostává zaplaceno v cizí měně, zpravidla eurech, by jistě nebyl problém platit svým zaměstnancům v jiné měně, než jsou české koruny. Šlo by to? Třeba ne všem zaměstnancům, ale jenom těm, kteří by to chtěli, protože upřednostňují zahraniční rekreaci před tuzemskou nebo nakupují v zahraničních e-shopech?

Zákoník práce nařizuje zaměstnavatelům vyplácet zaměstnancům ze jejich práci mzdu (tu v soukromém sektoru) nebo plat (který se vyplácí ve státní a veřejné správě a službách) v zákonných penězích a přímo odkazuje na zákon o České národní bance. A ten zase říká, že zákonnými penězi při všech platbách na území České republiky jsou ve své nominální hodnotě bankovky a mince vydané Českou národní bankou a že peněžní jednotkou v České republice je koruna česká. Proto musíte dostávat výplatu v českých korunách.

Tip na článek:

Kromě základní minimální mzdy na 13 350 Kč se zvyšuje i jiná, a to na 26 700 Kč.

Výjimky existují, ale…

Od leckterých pravidel určených zákoníkem práce se lze odchýlit ve prospěch zaměstnance, ale je otázka, zda by byla výplata v eurech místo českých korunách vždy výhodou, třeba s ohledem na kurzové riziko, a tak se právníci většinou shodnou na tom, že změna korun na euro při výplatě není možná, ani kdybyste o ni požádali. Tím spíš takovou výplatu nemůže určit sám zaměstnavatel. Zaměstnavatel je tak povinen vyplácet mzdu nebo plat v korunách českých.

Asi to v praxi nijak závažný problém pro naše, české občany, nepředstavuje. Ale i české firmy mnohdy zaměstnávají zahraniční manažery a ti by jistě výplatu v cizí měně, například měně státu, odkud pocházejí, uvítali. Ale mají smůlu.

Můžete zákon obejít?

Výše zmíněné omezení se obchází jak v případě cizinců, tak i českých občanů, sjednáním jiné než pracovní smlouvy, kterou nesvazují pravidla zákoníku práce, tedy smlouvy podle občanského zákoníku. Jenže pak hrozí riziko za postih švarcsystému, když dochází k zastírání pracovně-právních vztahů. Někteří zaměstnavatelé problém řeší tak, že se dohodnou se zaměstnancem sice na pracovní smlouvě, ale sjednané podle zahraničního práva, nejčastěji slovenského nebo německého. Ty výplatu v eurech umožňují. Jenže to zase může přinést jiné obtíže, třeba při rozvazování pracovního poměru. Pokud k němu nedochází dohodou, ale jednostranným jednáním jedné ze stran, přičemž druhá strana s ukončením zaměstnání nesouhlasí a dochází ke sporu.

Tip do článku - účto fakturace duben

Jedině když pracujete v zahraničí

Je tu ovšem výjimka. Jestliže je vaše místo výkonu práce v zahraničí, je podle zákoníku práce možné s vašim souhlasem poskytovat mzdu nebo plat nebo jejich část v dohodnuté cizí měně, pokud je k této měně vyhlašován Českou národní bankou kurz. Pro přepočet mzdy nebo platu nebo jejich části na cizí měnu se podle zákoníku práce použije kurz vyhlášený Českou národní bankou platný v den, ve kterém zaměstnavatel nakupuje cizí měnu pro účel výplaty mzdy nebo platu.

Naturální mzda – výrobky nebo služby

Další výjimku z povinnosti zaměstnavatele vyplácet mzdu v zákonných penězích nalezneme zákoníku práce, který umožňuje vyplácet naturální mzdu (nikoliv plat). Jako naturální mzda mohou být v podnikatelském sektoru poskytovány výrobky (s výjimkou lihovin, tabákových výrobků nebo jiných návykových látek), dále výkony práce a služby. Naturální mzdu může zaměstnavatel poskytovat jen s vašim souhlasem a za podmínek, na kterých se s ním dohodnete, a to v rozsahu přiměřeném vašim potřebám. Naturální mzda přitom může představovat jen část celkové mzdy. Zaměstnavatel je povinen vám vyplatit v penězích, tedy českých korunách, mzdu nejméně ve výši příslušné sazby minimální mzdy nebo příslušné sazby nejnižší úrovně zaručené mzdy.

Autor článku

Nenadávejte právníkům, zákony netvoří zdaleka jen oni. Oni je pak jen zašmodrchávají ve prospěch svých klientů, třeba zrovna vás. Budu se však snažit vám je vysvětlovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).