Hlavní navigace

Názor k článku Může vás zaměstnavatel nutit mít účet u konkrétní banky? od Patrik Chrz - Za daleko nebezpečnější považuji, když banky jako zaměstnavatelé...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2019 5:20

  Patrik Chrz

  Za daleko nebezpečnější považuji, když banky jako zaměstnavatelé nutí své zaměstnance, aby u nich měli účty.
  Je zde riziko, že si kolega zjistí výši Vaší mzdy - ano, jde to proti zákonům i pravidlům banky, nicméně jde to a děje se to (pamatuji si na případ v České spořitelně, který nakonec skončil i soudem)
  To ovšem nic není, proti druhému riziku - představte si, že dojde k nějaké kompromitaci účtu se vzniklou škodou (např. výběr neoprávněnou osobou), zkuste se pak jako zaměstnanec s "vlastní" bankou soudit. Pamatuji si na případ paní, která pracovala v Komerční bance a uložila si zde na výhodný úrok pro zaměstnance restituované peníze, které někdo z účtu ukradl. Soud nakonec s bankou vyhrála, ale přišla o práci.

  Zkrátka na "cizí" banku klidně pošlu finančního arbitra (mám už za sebou 3 úspěšná řízení) klidně kvůli pár stokorunám (mě, jako zákazníka, to nic nestojí), ale na vlastního zaměstnavatele? To už si člověk rozmyslí, jestli mu to "za problémy v práci" stojí, i kdyby to mělo jen znamenat, že nedostane nějaké odměny, jak je rázem v mínusu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).