Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Může vás zaměstnavatel nutit mít účet u konkrétní banky? od czhunter - Ač je jasné (asi všem kromě ICOMu) že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 11. 2019 11:43

  czhunter (neregistrovaný) 213.168.184.---

  Ač je jasné (asi všem kromě ICOMu) že nelze nikoho nutit mít účet u konkrétní banky, tak argument použitý v úvodu:'

  "Pan Michal ale měl již dávno fungující běžný účet založený u jiné banky. A zcela pochopitelně na něj měl navázanou řadu trvalých plateb, měl u této banky hypoteční úvěr a další závazky.

  Odcházet od této banky k jiné, kterou mu vybral zaměstnavatel, by tak pro něj znamenalo velkou administrativní, finanční i časovou zátěž."

  není pravdivý (respektive si hraje na mnohem vyšší důležitost než ve skutečnosti má)
  Banky nevyžadují monogamní vztah, takže si pochopitelně mohl účet u KB (vedený zdarma, 6kč za odchozí platbu myslím) zřídit a ten původní si nechat.
  Administrativní, finanční a časová zátěž by to byla spíš malá (anebo je přinejmenším irelevantní zmiňovat, co vše má navázáno na starém účtu, protože na tom, vůbec nezáleží - záleží jen na času na zřízení účtu a platbě 6kč měsíčně).

 • 19. 11. 2019 15:40

  dan8 (neregistrovaný) ---.faster.cz

  No už jen ty peníze každý měsíc ručně přeposílat na jiný účet by byla otrava. Pořád to hlídat a když zapomeneš, tak můžeš mít na účtu málo peněz na zaplacení nebankovní půjčky a už se vezeš. A automaticky by to asi nešlo, když pokaždé přijde jiná částka. Prostě nesmyslný požadavek od zaměstnavatele.

 • 21. 11. 2019 15:32

  Petr (neregistrovaný) 213.175.51.---

  Naopak mít účet u KB jen kvůli výplatě a většinu penez si přeposílat na svůj hlavní účet je v pohodě (pokud pán nejede finančně nadoraz).
  Když mi chodí výplata k 15. dnu v měsíci ve výši 35.000 až 40.000 (dle počtu dnů odježděných kilometrů, ..., ...), prostě si v KB nastavím trvalý příkaz třeba na 17. dne v měsíci, na převod částky 35.000,- na svůj účet a je klid. To co u KB z konkrétní výplaty zbyde, můžu brát jako spoření :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).