Zákon o zaměstnanosti zřejmě neřeší problémy s dopravou do zaměstnání . Ale mnoho lidí jezdí na tzv. montáže, kdy vyjedou v pondělí a vrací se v pátek a přespávají na ubytovně a taky to zvládnou. Nezbývá, než najít si přechodné ubytování. Zdá se, že někteří nezaměstnaní jsou dost rozpiplaní.
Když jste řekl A bylo by potřeba říct taky B lidí co jezdí na tzv. montáže mají to ubytování na ubytovnách hrazené zaměstnavatelem protože jim to ukládá zákon o zaměstnanosti!!nicméně v tomto případě jde o zcela jinou věc tady mě zaměstnavatel nikam neposílá naopak po mě chce ať se dostavim na pracoviště v daný čas a je mu jedno jak to udělám ale proste tam musím být v opačném případě mě vyhodí ...Vaše domněnka že si má zajistit přechodné ubytování je úplně absurdní!!!při platů dejme tomu 25tisic hrubého tj. nějakých 20-21 čistého si mám ještě cca. 5 tisíc měsíčně platit ubytování kde budu žít se třemi až pěti lidmi v jedné cimře??? plus další nejméně tři tisíce strava ???co pak domu přinesu z té výplaty????vzpamatujte se člověče !!!!
Mohl byste nám, neznalým, osvětlit, jak na tyto montáže jezdí ti, co se starají o děti? To na té ubytovně bydlí i s dětmi a děti chodí do školy v místě práce dotyčného pracovníka? Jak na té ubytovně dětem vaří večeři (neříkejte mi, že se tam stravují v hospodě) a jak jim tam perou oblečení? Jak s nimi jedou třeba k zubaři, když děti potřebují rovnátka?
Uvědomujete si, že člověk, který je celý týden pryč (nejen montážník, ale třeba i řidič kamionu) a který má rodinu, tak potřebuje, aby se o tu rodinu taky někdo staral? A že když je motážník celý týden pryč, tak že nemůžete nařídit druhému rodiči, aby jezdil do práce 2 hodiny? Jak se postará o děti, když ráno musí vstávat do práce už před 4:00 ranní? A dtto odpoledne?
A pak se tu někdo diví, že se lidi stěhujou do měst...