Hlavní navigace

Názor k článku Moravský Peněžní Ústav se změnil na TRINITY BANK. Cílí na majetnější klienty od Patrik Chrz - V podstatě všechny "kamenné" banky přešly na koncept...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 23. 2. 2019 10:13

    Patrik Chrz

    V podstatě všechny "kamenné" banky přešly na koncept privátního (osobního) bankéře. Osobně to vnímám spíše jako negativum, neb tam, kde ho mám, jsem ve většině případů odkázán na něj, když si ten "postaví hlavu", nemůžu ho "obejít" a jednat s někým jiným. A vždy to dojde k tomu, že se mi snaží něco prodat a protože business plán všech bank je naprosto stejný, tak když nestojím o úvěrové produkty, jsou to investice.

    Pro banku jsou investice skvělý produkt - jistý zisk a nulové riziko (to nese klient) a v segmentech prémiového a privátního bankovnictví se to postupně stává standardem. Mám v mém okolí několik lidí, kterým banka (v tomto případe několikrát Česká spořitelna), když odmítli přes ni investovat, vypověděla službu.

    Klient, který má u banky (jen) uložené miliony na spořicím účtu, není pro banku nijak zvlášť zajímavý, protože aktuálně banky mohou velmi levně získat prostředky na mezibankovním trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).