Hlavní navigace

Názor k článku Malý test kurzů platebních karet od Patrik Chrz - Výběr zdarma a kurz asociace má Hello. Je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2019 12:28

  Patrik Chrz

  Výběr zdarma a kurz asociace má Hello. Je tam totiž možnost nastavit jakou výhodu člověk chce a místo 1 % vratky minimálně 500 Kč lze vybrat právě výběr z bankomatu v zahraniční zdarma.

  Má to ale dva háčky:
  1) zvolit/změnit výhodu lze pouze 1 krát za rok. A mně je milejší 12 x 500 Kč, tedy mi karta každý měsíc přinese 6 tisíc Kč, než ten výběr zdarma (na to mám jiné karty)

  2) výběr je ihned úročen, nevztahuje se na to bezúročné období. To lze ale obejít tak, že se karta "přebije"

  Dále mají výběr zdarma karty mBank Svět a Richee/Creditas, které sice nemají kurz asociace, ale mají kurz velmi dobrý. Ještě by šla použít debetní karta Unicredit ve spojení s eurovým účtem (všechny platby se kurzem asociace konvertují na eura a následně kurzem deviza-prodej na měnu účtu, napojením karty na eurový účet se poslední krok odstraní), ale to už je trochu zbytečná manipulace, je potřeba eurový účet plnit eury, ale ne za kurz banky, ale přes nějakou devizovku, která má u banky účet, aby to nebyla SEPA platba. Nicméně od půlky prosince budou SEPA platby za cenu korunových plateb, takže by to už mohlo začít dávat smysl.

  Pak mají výběry v zahraničí zdarma zmíněné prémiové účty od ČS, ČSOB a KB a s přimhouřením oka Equa (za 9 Kč). S přimhouřením obou očí Air Bank (jen u Velkého tarifu za 100 Kč měsíčně a jen v Evropě).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).