Hlavní navigace

Názor k článku Zkušenost: Malý příběh o velké pojišťovně, která pomohla jinak, než měla od Patrik Chrz - To co říkáte v podstatě znamená,že i když se člověk...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 5. 2010 8:33

  Patrik Chrz

  To co říkáte v podstatě znamená,že i když se člověk řádně komerčně pojistí může nastat situace, že nebude ošetřen a to jen proto že u sebe nebude mít dostatečnou hotovost,

  Ano, je to tak a není to nic neobvyklého, např. v tom Rakousku.


  což v žádném případě není uvedeno v pojistných podmínkách a pojistná smlouva mu to nijak nanařizuje ani ho neupozorňuje, že taková situace může nastat.
  Ale ovšem že je. To je to „Vám či za Vás“. A stejně tak ten článek 6, kde se pojišťovna nezavazuje k zajištění bezplatného ošetření na místě, ale pouze k poskytnutí záruk. Pokud zdravotnické zařízení záruku neakceptuje, má nemocný/zraněný smůlu. A opět je tam uvedeno, že zaplatí -li pacient ošetření v hotovosti, bude mu proplaceno.

  Ale může se to stát doopravdy?
  Ano, může.
  http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/nejdriv-zaplat-pak-te-osetrime-slysi-zraneni-lyzari-v-rakousku.htm


  Myslím si, že renomované pojišťovny jsou na to připravené a že v zemích v kterých nabízejí pojištění jsou schopné zajistit zaplacení za klienta cash téměř okamžitě nebo zajistit záruku,kterou nikdo neodmítne.Např. prostřednictvím nějakého finančního partnera v zemi.

  Problém je v tom, že ono pojištění je poskytováno pro celý svět a opravdu nemohou mít všude smluvní partnery. Záruku samozřejmě poskytnou, ale jak už jsem psal, zdravotnické zařízení ji nemusí přimout. „Papírování okolo“ zabírá čas a kvůli několika desítkám EUR se s tím nikdo (v tom zdravotnickém zařízení) dělat nebude. Navíc když v 99 % případů se ty peníze vždy nakonec nějak najdou (viz to, jak se skládaly ty učitelky). A to 1 % co odvezou do jiné (třeba i sto km vzdálené) nemocnice, která bude ochotna záruku akceptovat je nevytrhne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).