Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

žalobníček
žalobníček (neregistrovaný) 95.173.207.---
17. 2. 2012 5:52 Nový

Nelze se už spoléhat na Husákovy děti

celé vlákno

ale ani na ty Havlovo,ty bydlí pod mostem či v kanálu.

V
V (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 3. 2012 21:22 Nový

Re: Nelze se už spoléhat na Husákovy děti

celé vlákno

Nesmysl. Ty bydlí v rodinných domcích a jsou vysmáté.

Veronika
Veronika (neregistrovaný) ---.vodafone.cz
29. 1. 2013 23:43 Nový

Pojištění nájmu Guarenty group nedoporučuji ;-(

celé vlákno

Propagační článek! Pojištění nájmu Guarenty group dluh na každém rohu! Guarenty Group dluží na odvodech zdravotního a sociálního pojištění! Dluží za mzdy! U Vodafone mají splátkový kalendář který nedodržují. Thomas Koller, nyní již jen 95% jednatel, přivedl k likvidaci 7firem a je v několikanásobné exekuci. Povídají něco o trhu v UK a proto mají pochybnou madǎrskou zajišt´ovnu. Spotřebitelé si ztěžují na prodlevy s výplatou přiznaného pojistného plnění... Prostě a stručně je to šmejd!

12. 7. 2013 0:40 redakčně upraveno, důvod: Porušení pravidel diskuzí.
GUARENTY GROUP JE ŽRALOČÍ POJIŠTĚNÍ! VARUJEME!
GUARENTY GROUP JE ŽRALOČÍ POJIŠTĚNÍ! VARUJEME! (neregistrovaný) ---.client.rionet.cz
31. 3. 2013 9:55 Nový

GUARENTY GROUP JE ŽRALOČÍ POJISTKA!

celé vlákno

"Podnikatel" Koller - obchodní podíl GUARENTY GROUP má v zástavě ,je se svojí tlupou drzých obhajovatelů (už jich ubývá)v permanentních exekucích. Nejprve obtěžovalo národ pár ubohých telefonistek v permanentním stresu, že budou tradičně bez výplat (to vám mluvka GUARENTY GROUP vysvětlí, že to je ok, protože oni jsou start-up) s údajným řešením pojištění nájemného od maďarské pojišťovny AIM. Ta už je v likvidaci. Mluvka Kučera teď zapírá jejich osobní přátelství s ředitelem AIM. Takže situaci znali dopředu a přesto nechali uzavírat drobné spotřebitele smlouvy i když bylo jasné, že žádného pojistného krytí se nedočkají! Dnes nabízejí produkty od BNP Cardif, smůla tomu kdo se upíše. Stále jsou úhrady na ten samý účet tomu sammotnému podvodníkovi! Navíc ve smluvních podmínkách máte pokutu 500tis. když si na ně budete i oprávněně stěžovat třeba na úřadech. ale to se dozvíte až když vám přijde nevyžádaná zásilka poštou. Sposta výluk z pojištění! Prostě cokoliv od GUARENTY GROUP nepřebírat, nepodepisovat! GUARENTY GROUP JE PODVOD!

tom
tom (neregistrovaný) 85.93.126.---
17. 2. 2012 7:20 Nový

komerce

celé vlákno

zcela zjevně je i toto komerční článek, nabádající k nákupu novostaveb.
Přitom je veřejným tajemstvím, že novostavby jsou předražené šmejdy. Je to jen vizuálně dobře pojatá ruina, která nemá šanci přežít ty pomlouvané staré cihlové budovy. To je prostě fakt, který si spousta lidí dobře uvědomuje, i proto vyhledávají tyto starší domy a raději je postupně opravují, než by investovali do novostavby, která přinese jen starosti a vícenáklady. Navíc "životnost" stavebních firem zdaleka nedosahuje deklarované záruky na novostavbu. Je zjevné, že novinařina ztratila svoje svědomí a je už jen poplatná výdělku od kohokoliv a za cokoliv. No fuj!!! novinařina je mrtvá.

bob
bob (neregistrovaný) 194.228.18.---
17. 2. 2012 7:27 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Kdyby cihla, ale novostavby především nepřežijí panel! Dobře opravený panelák tady může s námi být desítky a desítky let a především komfort bydlení (snad kromě garáže) je v panelu MNOHEM lepší než v novostavbě!

Od spousty lidí v novostavbách slyším jaký je to šmejd, je slyšet každé spláchnutí u souseda, všechno samý papundekl a pórobeton. A navíc od lidí ze stavebních firem vím, jak se novostavby neskutečně šidí - komunistický beton v paneláku je 100x poctivější než ten v novostavbách.

V dnešní době je naprosto nejlepší koupě vybydlený byt v luxusně opraveném paneláku. Dáte pár stovek tisíc a máte z toho luxusní byt v luxusním domě stále za polovinu ceny bytu v novostavbě!

Honzas
Honzas (neregistrovaný) ---.47.35.230.adsl.nextra.cz
17. 2. 2012 7:59 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Ale to nejste v rozporu s tvrzením autora článku. Jak já to chápu, píše o koupi nemovitosti k okamžitému bydlení. A pak je samozřejmě tvrzení o rostoucích nákadech na údržbu na místě.
Pokud koupíte starší nemovitost a rekonstruujete ji, pak je situace jiná. Nicméně je třeba posoudit, zda cena nemovitosti, zvýšená o náklady na rekostrukci nepřevýší cenu novostavby.

bob
bob (neregistrovaný) 194.228.18.---
17. 2. 2012 8:13 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Chtěl jsem upozornit především na dvě zásadní věci, které málokdo ví:

1) Panelák (opravený) je výrazně kvalitnější bydlení než novostavba, jak říkám jediná výjimka je garáž tu panelákům nikdy nikdo nedodělá.

2) Byt kupovat zásadně v opraveném paneláku! Byt si opraví každý jak chce, kdy chce a jen dle svých financí. Dům pokud není opravený ještě dnes je to značně podezřelé a ukazuje to buď na neschopnost SVJ/družstva případně na neschopnost lidí v domě se na něčem dohodnout případně investovat. A mít luxus byt a chodit do něj po chodbě (výtahem) co vypadá jak v Chánově to může jedině nějaký magor.

Honza 6666
Honza 6666 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 8:14 Nový

Redakčně smazáno

celé vlákno
17. 2. 2012 9:31 smazal dalich ., důvod: Nepřizpůsobivá diskuze.
bob
bob (neregistrovaný) 194.228.18.---
17. 2. 2012 8:29 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Myslím že každý si udělá obrázek dle projevu kdo je tu debil.

Ale když už jsme u toho názvosloví - debil je ten kdo dá 8 mega za papundeklovou sračku (novostavbu) když může mít za 2,5 mega byt v paneláku, který v mnoha ohledech funguje lépe jak ta novostavba. Vydalo by to na odborný článek a já to tady do diskuse nikomu zadarmo rozepisovat nebudu.

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
17. 2. 2012 8:37 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Nekrmte trolla...

gp
gp (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 2. 2012 7:29 Nový

Re: Redakčně smazáno

celé vlákno

Nepřizpůsobivá diskuze? Proboha, kam na ty fóry chodíte?

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 10:20 Nový

Re: komerce

celé vlákno

V zásadě souhlasím. Když se postavily paneláky, tak to byl děs, protože kolem nich nebyla žádná infrastruktura a ta se tam postupně během desítek let dostavovala. Ale dneska tam je - a naopak kolem těch novostaveb není. A jen tak nebude, protože obecně nikdo netlačí na její budování. Developery to nezajímá, ti prodali domy po bytech a tím pro ně všechno končí.

A k tomu parkování - u paneláků nejsou garáže a nejspíš nikdy nebudou, ale situace s parkováním u novostaveb taky není zrovna růžová.

Jsou paneláková sídliště (většinou ta větší), kde je parkování velký problém. A aby byl problém ještě větší, tak se tam naučili chodit měšťáci jako zvířata ke krmelci. A pokutují auta která nikomu nevadí. Ale mohla by vadit hasičům. Hasiči by kvůli nim museli vjet na trávník - považte! Sorry za odbočení.

A pak jsou paneláková sídliště (většinou ta menší), kde se parkovat dá.

U novostaveb je to tak, že pokud chcete parkovat, tak si musíte koupit parkovací místo (řádově desítky až stovky tisíc korun). A pak parkujete. Jenže pak zjistíte, že potřebujete druhé auto do rodiny, tak potřebujete druhé místo a musíte zaplatit další desítky až stovky tisíc. A zjistíte, že ty místa jsou - zatím. Kdo si vzpomene pozdě, tak bude mít velký problém, protože pochopitelně developeři berou minimum podle normy za své maximum. A totéž platí o šířce parkovacích míst - takže naložit/vyložit do auta rodinu a zavazadla/nákup jsou někdy trochu manévry.

Ale je to pořád dobrý - je kde parkovat. Pokud ovšem nepřijede návštěva. U mnoha novostaveb nejsou v okolí žádná místa, kde by se dalo zaparkovat. (A pokud tam někde nějaká jsou, tak je o ně obvykle větší přetlak, než bývá na panelákovém sídlišti.) Developer je tam logicky neudělal - aby si nekanibalizoval svůj prodej parkovacích míst. A silnice je široká, že se tam sotva vyhnete popelářům, ale parkovat na ní nemůžete.

T
T (neregistrovaný) ---.fe.bosch.de
17. 2. 2012 10:26 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Dobry den
Chci se s Vami podelit o vlastni zkusenost.
Bydlel jsem v novostavbe v podnajmu a nyni uz nekolik let bydlim ve vlastnim v panelaku.
Panelak jsem si slusne zrekonstruoval. V porovnani s novostavbou se stejnou vybavou a rozmery, vychazela novostavba 2x tolik co me stal panelak a rekonstrukce.
Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze v novostavbe to bylo o neco lepsi, ale urcite ne 2x lepsi!
Proto si z vlastni zkusenosti myslim, ze pomer cena / kvalita bydleni vychazi nejlepe pro zatepleny zrekonstruovany panelak. Tim chci i podporit nazor p. Boba.
BTW: Omluvte mou cestinu, neni to muj matersky jazyk.

bob
bob (neregistrovaný) 194.228.18.---
17. 2. 2012 10:34 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Dík za podporu. Ono je totiž nutné rozlišovat OPRAVENÝ panelák a "opravený" panelák!! Podrobnosti rozepisovat nebudu, pro někoho komu v bytě nefunguje půl zásuvek to ani nemá smysl..

VIEL
VIEL (neregistrovaný) 109.80.106.---
8. 3. 2012 11:32 Nový

Re: komerce

celé vlákno

Máte pravdu, v novostavbě jsem bydlel a vzpomínal na ticho v paneláku,taky jsem ji rychle prodal...

Eva
Eva (neregistrovaný) 81.0.197.---
17. 2. 2012 10:37 Nový

Novostavba

celé vlákno

Já bydlím třetí rok v Metropoli Zličín, super - perfektně zateplené, naprosto nic není slyšet od sousedů, perfektně odhlučněné. Stavěl Metrostav, developer Central group. Stále se tam staví, bude to malé město, i s obchodem a s novou ZŠ, která je v plánu ..... všem se nám tam líbí, koho znám. Mohu všem vřele doporučit.

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.uniqa.cz
17. 2. 2012 10:50 Nový

Re: Novostavba

celé vlákno

To je zajímací... V diskuzi na jistém fóru většina lidí tvrdí, že slyší i to, když si vedle v bytě pouští do vany vodu nebo souloží.

Eva
Eva (neregistrovaný) 81.0.197.---
17. 2. 2012 12:05 Nový

Re: Novostavba

celé vlákno

Není fakt nic slyšet a to nejsem hluchá ..... jediný, co slyším od sousedů, když nechají doma psa a on ječí. Jinak ani TV ani vodu, natož zásun :-)
Moje kamarádka ze sousedního domu netopí a má doma běžně 23 C, jaká je dobrá izolace (bydlí v 2. patře). Já netopím taky, ale mám doma tak 19 C, protože mám sousedy jen z jedné strany, z druhé úklidovou místnost a bydlím v přízemí, pode mnou ještě 2 podzemní podlaží. Takže si myslím, že postavené je to opravdu dobře, reklamaci jsem měla jen jednu na vchodové dveře.

Aleš
Aleš (neregistrovaný) ---.199.broadband14.iol.cz
23. 2. 2012 16:49 Nový

Re: Novostavba

celé vlákno

Tak zásun samotný asi slyšet není, ale ty hlasové projevy kolem... :-))

benzin
benzin (neregistrovaný) 89.177.7.---
17. 2. 2012 12:09 Nový

Re: Novostavba

celé vlákno

A proto se jim tam libi, obzvlaste jestli je tam tedka dost mladych paru.

mai
mai (neregistrovaný) ---.skylan.cz
17. 2. 2012 11:05 Nový

RE:komerce

celé vlákno

Bobe máš pravdu.Bydlím v rekonstruovaném paneláku a je to super.Mám i garáž padesát metrů od vchodu.

thomas.b
thomas.b (neregistrovaný) 81.19.11.---
17. 2. 2012 16:51 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Zcela souhlasím s Bobem. Dnešní "novostavba" vydrží mnohem méně než paneláky. Bydlím ve dvou panelácích téměř 40 let a při troše údržby vše funguje zcela bez problémů. Příklad od bratrance - dělá výtahy: dnes chtějí vše jen ošidit, pořídit vše co nejlevněji - a co nejdráže prodat. Toť vše. Ti, co dnes mají na novostavby hypotéky na milion i více, budou za pár let těžce plakat. Budou totiž platit nejen hypotéku, ale i obrovské náklady na opravu za SYSTEMTATICKY zfušované novostavby. Moje osobní zkušenost. Dělejte, jak myslíte.

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
17. 2. 2012 18:21 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Jestli chápu správně bratrance výtaháře, tak do novostaveb kupují ošizené výtahy, a do paneláků kupují výtahy solidní?

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 20:12 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Já bych to chápal tak, že když dělá výtahy v novostavbách, tak si (částečně na vlastní oči a částečně rozhovorem s ostatními pracovníky) udělá obrázek, jak moc je stavba stavěná kvalitně a jak moc je šizená.
A co se týká rekonstrukcí výtahů v panelácích - tak tam si to lidi dělají za svoje a pro sebe (i když se rozhoduje zprostředkovaně přes vedení družstva/SVJ), takže vybírají optimální poměr pořizovací ceny, užitné hodnoty a odhadovaných nákladů na provoz a servis.
V novostavbách dělá developer výtah pro někoho, kdo si bude kupovat byt a výtah bude hodnotit pouze v kategoriích JE/NENÍ.

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
17. 2. 2012 20:48 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Ale kdepak. Ono je to stejné, jako v potravinářství, automobilovém průmyslu... téměř všude. Výrobce kouká všechno pořídit za minimální náklady, vše co není vidět. A nešetří na obalu, neboť ten prodává.

A zrovna výtah je ta věc, co je velmi dobře vidět. Takže tam se z celého domu šetří nejméně.

Naopak SVJ/družstvo je parta lidí, co mají problém se vůbec sejít. Natož se na něčem domluvit. Kolik z nich dovede poznat "optimální poměr pořizovací ceny, užitné hodnoty a odhadovaných nákladů na provoz a servis"? Každý dvacátý? To jsem ještě příliš veliký optimista. Takže právě družstvo/SVJ se dokáže shodnout na jediném: nejlevnější pořizovací ceně.

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
17. 2. 2012 22:30 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Ale kdepak. Výtah je vidět - takže se koupí nějaký, co zevnitř hezky vypadá (chrom, velké zrcadlo), ale developerovi vůbec nevadí, že firma nízkou cenu kompenzuje drahým servisem (nejlépe ještě pojištěným smlouvou, co bude mnohem levnější nevypovědět). Developerovi vůbec nevadí, že vybral výtah, který se pro daný dům vůbec nehodí (např. klasický vs. hydraulický).
SVJ/družstvo může být parta lidí, co se mají problém se sejít - někde to tak je. Ale někde ne. A v družstvech/SVJ obvykle bývá někdo, kdo se těmhle věcem věnuje a zamyslí se nad tím i z pohledu provozních nákladů. SVJ/družstva obecně rozhodně nejsou typ zákazníka, který vybere jenom podle nejnižší ceny a po nás potopa.

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
17. 2. 2012 23:39 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Jo, to jsou ty lidové představy.

thomas.b
thomas.b (neregistrovaný) 81.19.11.---
18. 2. 2012 0:00 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Myslel jsem to tak, jak napsal Flasi. Vše se udělá tak, aby to "vypadalo", fungovalo 2-5 let (či do nějaké "záruky"), a pak - děj se vůle boží.

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
19. 2. 2012 0:24 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Vím co chce Flashi říci. Ale také vím, že zoufale neví, o čem mluví. Ač je upřímně sám přesvědčen, že ano.

To s těmi výtahy mi nedalo, protože zrovna tohle je jedna z věcí, kde developer obvykle nešidí nic. Neví o čem mluví, když si vybere zrovna tohle.

Ono nejen Flashi, celkem vzato je to zde sbírka fám a nesmyslů, a zároveň o skutečně problémových věcech zde dosud nepadla ani zmínka. Třeba to o akustice, to je přímo ukázková sbírka nesmyslů. Ale - v duchu "nejlepších" pověr "Máni".

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 7:27 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Tak zrovna výtahy naše SVJ teď dělalo. Sám jsem se o to zajímal, zjišťoval jsem si věci kolem, ptal jsem se známých v novostavbách i ve zrekonstruovaných panelácích.
Jestli se vám něco nezdá, tak buďte konkrétní - jinak jste tu za Máňu vy.

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 7:38 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

S fungováním několika SVJ/družstev mám osobní zkušenost s některými zprostředkovanou.
Ale vy máte ve věci jasno a jiste jsou to jenom mé představy.

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
19. 2. 2012 0:18 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Družstva... také mám zkušenosti osobní i zprostředkované. Máme starý byt v paneláku. A když se měl zateplovat, tak Máňa říkala, že dům po zateplení zplesniví. No tak je to směroplatný. A tak máme panelák bez zateplení. On je starý někdy z roku 1972, s mizernou izolací, a tak na některých obvodových zdech kondenzuje voda. A tak jsou plesnivé. A není šance to zateplit.
Chtěl jsem kupovat byt. SVJ se stanovami pro jakékoli změny na společné části 100% souhlas všech členů, nejen těch přítomných a ve vlastním bytě 50%. Ani se nesejdou.
Další družstvo, kde bylo tunelované představenstvem - zcela jasné z několik let staré domumentace, a novou ani nevydávali, ač tím porušovali zákon.
Další, kde byl kolega dokonce předseda. Lidé s balkóny si odhlasovali, že jim ti s balkóny zaplatí na balkónech věci, nepatřící k společné části. Spousta historek.
Standardně mají problém se vůbec sejít - stačí pouze 50% účast. K výběrovým řízením: opět je standardem, že těm co to ve družstvě vybírají nabízejí firmy úplatek. Do vašeho bytu okna zdarma, nebo s nadstandardní výbavou - žaluzie, kování, zasklení atd. Rozúčtování tepla - někteří jakoby netopili.

Jde jen o to, o věc se zajímat. A čím víc toho člověk ví, tím méně toho chce vědět.

A výtahy: Schindler, KONE, Thyssen. To jsou značky používané v developerských projektech. Včetně jejich servisu - už kvůli zárukám. Oproti tomu v družstevních jsou téměř vždy od fiem nejen vzhledově, ale i o třídu horší. Od renomované firmy je vidět něco jen málokdy.
Proč to v SVJ a družstvech dělají? Náklady jsou jejich z 1/50, zisk celý.

Když chce developer šetřit, nepoužije výtah vůbec - pokud to předpisy umožňují. Místo výtahu máš schody s "luxusní" dlažbou. Takhle uvažují - a ne že dají tam, kde je to vidět, něco mizerného.

Jasno nemám, ale o věci něco málo vím. To co jsi předvedl je, ve vší úctě, jen sbírka "Máňa povídala".

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 7:50 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Tak existují SVJ/družstva nefunkční. Existují taková, kde se nesejdou. Existují taková, kde je vedení tuneluje - to ale zdaleka není problém jen družstev/SVJ.
A taky existují taková, kde se sejdou a 70letí důchodci si dají moc dobrý pozor, aby se neudělala nějaká nehavarijní rekonstrukce, protože oni tam za 10-20 let už nebudou - jeden kamarád bydlí zrovna v takovém.
Ale také existují menší družstva, která fungují.

Pokus uplatit lidi zodpovědné za zakázku je dneska smutný standard - prakticky všude, kde k rozhodování nemá blízko majitel firmy.

Ad výtahy - Schindler/KONE/Thys­sen - jsou velké značky. Rozhodně sami o sobě nejsou zárukou kvality. A malí výrobci rozhodně nemusí znamenat nekvalitu. Velcí developeři je používají především proto, že obecně velcí hráči ve všech oborech uzavírají velké zakázky s velkými dodavateli, protože milion důvodů (ISO a jiné certifikace, stabilní dodavatel, lépe se to obhájí před vedením, větší úplatek z větší zakázky, atd.atd.).
A jsou to přesně firmy, kde - když si nedáte pozor a developeři si pozor nedávají (asi z jasných důvodů) - tak snadno uzavřete velmi drahou servisní smlouvu.
Že jsou v družstvech často výtahy vzhledově horší, tak to mne vůbec nepřekvapuje - jsem psal, že developer se u výtahu soustředí na vzhled (a jen málo ho zajímá vhodnost daného typu a náklady na servis). Pro mne osobně je vzhled výtahu víceméně pozlátko a i ve vedení družstva byla shoda, že vzhled výtahu opravdu není priorita.

Ale jinak mám pocit, že se sám popíráte - prvně píšete, že mizernou kvalitu dává dneska každý (automobilky apod.) - a teď zase, že se tak neuvažuje.

Není to tak
Není to tak (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 18:31 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

To s 100% souhlasem vlastníků při hlasování SVJ dávno neplatí, a to ani při zásadních změnách, natož běžných. Asi je to individuální - u nás SVJ funguje dobře, nemáme problém. Taky v paneláku léta bydlíme, po jeho privatizaci jde úroveň bydlení dost nahoru, také okolí je super, určitě je to z hlediska poměru cena-kvalita dobrá volba.

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
20. 2. 2012 19:55 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Nikoli. V SVJ/družstvu platí to, co mají ve stanovách.

Konkrétně zde se jednalo o dům před privatizací kompletně opravený a modernizovaný městem a za městské peníze. Takže oni, parta důchodců, to jako problém nepociťovali, dokonce na to byli hrdí, jak si to skvěle udělali. No, dům byl předem opraven, a co bude za nějaký čas, to bylo nad jejich schopnosti domyslet.

Obecně je tohle velký problém, usnášeníschopnost a reálná šance k dosažení dohody. A to bez ohledu na fakt, že mnohá SVJ/družstva fungují dobře. Před dvěma lety se hovořilo o změně zákona, který by stanovil rozumější poměry pro usnášeníschopnost, náhradních termínech, a počtu hlasů pro, aby tak byly odblokovány tyto excesy.
Jak to ale dopadlo, to už jsem přestal sledovat.

bob
bob (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 11:11 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

Ano ošizené.

Já viděl spousty vátahů v panelácích a pár v novostavbách. A pokud byl ten panelákový dobře opravený byl většinou lepší protože byl většinou VĚTŠÍ. Viděl jsem výtah v novostavbě (Praha Košík) kde se horko-těžko zajelo s kočárkem. V paneláku se nám vejdou dva za sebe + několik lidí.

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
19. 2. 2012 0:37 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

To bych si takhle obecně netroufl říci.
Někde je to pravda, jinde je to naopak.

Jistě, pokud hovoříme o paneláku z 80-tých let, kde jsou "nákladní" výtahy pro 12-15 osob, tak tam bude místa více, než v novostavbě. Třeba Jižák. Tam je kapacita podle počtu osob. A výtahy jsou rychlejší, tudíž může vyjít menší kabina.

Naopak o starých paneláků s výtahy pro 3-4 osoby, kde po výměně výtahu už jsou i zavírací dveře, které ještě zmenší už tak malou kabinu, tak je na tom určitě hůře panelák. Třeba Bohnice, alespoň ta nejstarší část. Tam se sotva vejdou tři. S kočárkem ani "horko-těžko".
Zrovna v Bohnicích, v jednom z těch třech prvních paneláků (Larsen-Nielsen) jsem viděl panelák, kde se tři trochu tlustí nejdou, a kočárkárnu za několik set tisíc prodali - pro přiřazení k bytu.

Košík neznám - ale tam jsou přeci Vietnamci a (modernizované) paneláky?

xf
xf (neregistrovaný) ---.casablanca.cz
19. 2. 2012 0:39 Nový

Re: RE:komerce

celé vlákno

"Tam je kapacita podle počtu osob. A výtahy jsou rychlejší, tudíž může vyjít menší kabina."... než u 30-let starého s tehdejšími pomalejšími výtahy.

Myslím tím u novostavby.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 88.103.192.---
18. 2. 2012 17:54 Nový

Pojištění neplatícího nájemce

celé vlákno

Má někdo zkušenosti s tím pojištěním nájmu? Stará něco viděla na tom novým odpoledním šou na ČT1.

Michal
Michal (neregistrovaný) ---.cust.centro-net.cz
20. 2. 2012 11:16 Nový

Re: Pojištění neplatícího nájemce

celé vlákno

Jedná se o nový produkt pro náš trh, který ale už existuje v UK a jinde. Roční pojistka je jen o něco více než pulka měsíčniho nájmu. Dá se to koupit online, stačí dát do vyhledávače www.pojisteni-najmu.cz anebo přes tuším sít pojišťovacích makléřů INSIA a v neposlední řadě v realitních kanceláří.

Jindřich
Jindřich (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
23. 2. 2012 21:04 Nový

Re: Pojištění neplatícího nájemce

celé vlákno

Jedná se o pojištění nájmu – nabízí to Guarenty Group. Můžu doporučit. Měl jsem nájemníka, se kterým jsem si rok nevěděl rady. Při vymáhání dluhu a jeho vystěhování mi hodně pomohli, všechno profesionálně a rychle. Až jsem nechápal.

V
V (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 2. 2012 20:33 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Byt je dobrý do startu, ale pro život to chce baráček. Nejlépe novostavbu ve městě...

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
18. 2. 2012 20:52 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Dík za knížecí radu... Většině normálně pracujících, platících daně jak kráva, nemajících Kradouskovy paušály, to fakt pomůže.

Méďa Béďa
Méďa Béďa (neregistrovaný) ---.docent.klfree.cz
19. 2. 2012 10:18 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Hlavně že víš, kde bydlím, jasnovidče...

Pavel Stěhule
Pavel Stěhule (neregistrovaný) ---.171.broadband10.iol.cz
19. 2. 2012 10:26 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Satelitů je už docela dost a je to dost zlé - to co chybí je městská výstavba - tedy kvalitní (což by nemělo znamenat předražené) činžovní domy vytvářející ulice. Satelity sdružují nevýhody města s nevýhodami vesnice - takže stop satelitům.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
19. 2. 2012 12:16 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Jenze to vyzaduje dlouhodobou koncepci. Neda se na tom tedy jednorazove rychle vydelat, zmizet a dal se o lokalitu (pustinu) nezajimat. A prece nic jineho za ty "nizke" ceny v CR ani chtit nemuzeme, ze :-)

Tahle zeme uz nema nadeji, dokud se nestane soucasti nejake jine civilizovane zeme.

Pavel Stěhule
Pavel Stěhule (neregistrovaný) ---.171.broadband10.iol.cz
19. 2. 2012 17:55 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Jen aby ty jiné civilizované země to od nás nechytily - trochu jsem optimista - dokud rostla bublina s byty, tak byli lidi ochotní platit za cokoliv, protože počítali s tím, že to prodají minimálně za stejnou cenu. To už je minulost - a minimálně do doby, než se zvýší medián mezd, tak ceny bytů půjdou dolů - takže je docela možné, že si lidi začnou dávat pozor na kvalitu - poněvadž špatně provedené stavby se nezbaví - nebo těžce pod cenou (nehledě na demografii).

A pokud budou chtít developeři vůbec něco prodat, tak se musí přizpůsobit, i když budou každý rok hlásat, že letos už se to zlomí, a cena bytů půjde nahoru - jak to ostatně dělají.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 2. 2012 2:10 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

CR je v mnoha ohledech zvlastni zeme. Ono mozna neni treba ani tolik stavet, stacilo by kdyby se podarilo vyresit vyuziti stavajicich bytu. V Praze lze najit desitky domu, ktere jsou jiz nekolik let prazdne bez vyuziti (maximalne prizemi jako kancelare, zbytek domu prazdny). A to pres vsechny kydy o neviditelne ruce trhu a "nedostatecne" vysokych najmech.

Asi jedenact let jsem chodil kolem petipatroveho domu, ktery byl celou dobu prazdny. Drive tam byvala materska skolka (kterou provozovala mestska cast), majitel ktery dostal dum v restituci ji s velkou slavou vyhodil. Po te byl dum 11 let prazdny a chatral. Ted je tam opet (soukroma) materska skolka. Naproti kam to slo vecpane pudni byty, po dokonceni sest let prazdne. Byvala prodejna Bata (prostory mestske casti) jiz asi tri roky prazdna (najem byl uz prilis i pro Batu). Hlavne aby neklesla cena. A tak jde cas ...

Pavel Stehule
Pavel Stehule (neregistrovaný) ---.171.broadband10.iol.cz
20. 2. 2012 6:02 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

jj

ukazka vlivu nizke dane z nemovitosti

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 2. 2012 8:26 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

P2010 je v mnoha ohledech zvláštní diskutér :-)
Problémy s prázdnými domy (v centru či jinak zajímavých částech města) se čas od času objevují různě na světě. A ČR není žádná výjimka.
A řeší se to různě. Od úřední šikany majitele prázdného domu, přes jinou daňovou sazbu na prázdný dům, až po třeba měkčí úpravu postihu squatterů.

V ČR je to zatím problém spíše ojedinělý, takže fakt nelze čekat, že by se jeho vyřešením cokoliv na trhu s byty změnilo. Jo tak možná, kdyby se znárodnily byty v novostavbách, co developeři drží prázdné, než by je prodali levněji - to by vliv mělo. :-) Ale ten vliv by byl z toho, že tady někdo znárodňuje a ne z toho, že se na trhu objevilo pár desítek tisíc nových bytů :-)

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 2. 2012 10:23 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Jinak receno, v zahranici se tento problem zkratka resi, zatimco zde se nechava vyrust. Jako se vsim ostatnim.

Flasi
Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
20. 2. 2012 11:41 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Jinak řešeno - v zahraničí se tento problém řeší, když dosáhne nějaké významné velikosti. To se u náš ještě nestalo.

Aleš
Aleš (neregistrovaný) ---.219.broadband13.iol.cz
19. 2. 2012 17:03 Nový

starší domy mají lepší životnost než novostavby

starší historické domy vypadají lépe a vydrží po rekonstrukci více než hranatá nevzhledná novostavba

ZaZu
ZaZu (neregistrovaný) 109.238.219.---
20. 2. 2012 11:30 Nový

Dnešní bydlení

celé vlákno

Tak ono je to všechno trochu jinak. Bydlení v panelovém domě na sídlišti není obecně rozhodně výhra. Domy jsou nekvalitní (většinou systém VVÚ-ETA je paskvil) a žádnou rekonstrukcí nezměníte podstatu systému, hlavně systém spojení panelů pomocí sfařovaných ok. (nechtějte slyšet názor statika) Zateplení pomocí polystyrénu je sice poměrně levné, ale také s nespornými nedostatky. Totéž plastová okna. Nic proti nim, ale kvalita použitých plastů a i skel a jejich výplní je žalostná. Vyzděné jádro, výměna dveří a změna příček to nespraví. Takže nedělejme z nouze cnost. Nové bytové domy jsou pak různé kvality. Některé vykazují hrubé nedostatky alá Nedobyl - Žižkov, jiné jsou vysoké kvality. Je to většinou otázka ceny. Takže vše záleží na vaší finanční situaci. Ti, co mají hluboko do kapsy, a těch je bohužel většina, bydlí v sociálních bytech typu panelového domu z dob komunizmu a jsou rádi, a nebo mají jiné zájmy a bydlení je pro ně až na druhém místě. A souhlasím, že i na některém sídlišti se bydlí docela dobře, takže sídliště také nezatracuji, zejména, když na lepší není. .

Muffik
Muffik (neregistrovaný) 193.165.112.---
20. 2. 2012 13:02 Nový

Re: Dnešní bydlení

celé vlákno

No konečně rozumný názor! Už jsem si začínal, myslet, že jsem ty roky v paneláku prožil asi někde na Marsu.
Dneska když jenom projíždím okolo, tak si říkám nikdy více.

Pavel
Pavel (neregistrovaný) 62.216.147.---
20. 2. 2012 14:46 Nový

Re: Dnešní bydlení

celé vlákno

Někde jsem četl, že problém těch paneláků je právě v tom svařování panelů - svar prý časem krystalizuje, zkřehne a po asi padesáti letech se prostě rozpadne a panelák spadne. A žádná údržba s tím nic nespraví, protože to by znamenalo ty svary znovu svařit, jenže se k nim nedá dostat jinak než panelák rozebrat a postavit znovu. Je to pravda?

AAA
AAA (neregistrovaný) 62.216.147.---
20. 2. 2012 15:39 Nový

Re: Dnešní bydlení

celé vlákno

To sice nevim, ale nejstarsi panelaky jsou stare kolem padesati let a zatim zadny nespadl.

Naopak zbourani panelaku neni levna sranda, tudiz to asi tak trivialni nebude:

http://zpravy.idnes.cz/most-odlozil-zbourani-pruhledneho-panelaku-v-chanove-nema-penize-p9j-/domaci.aspx?c=A110907_135011_usti-zpravy_alh

ZaZu
ZaZu (neregistrovaný) 109.238.219.---
20. 2. 2012 18:45 Nový

Re: Dnešní bydlení

celé vlákno

Proboha, ještě aby spadl. Já si myslím, že každý statik je velmi opatrný, aby vydal nějaké závazné stanovisko a tím rozpoutal nějakou paniku a tak jediné, co je známé jsou původní odhady životnosti panelových domů, tedy kolem padesáti let. Ty nové možná sto, ale rozhodně by bylo bláhové si myslet, že životnost je neomezená. Zcela jistě existuje nějaká odborná studie, která tento problém řeší, jen není známá širší veřejnosti. Takže z toho plyne jediné, že investici do bytu v panelovém domě je nutné dobře zvažovat a investovat jen rozumné částky. Tak např. cena bytu 3+1 v Praze max. 1,5 mil. Kč, resp. do rekonstrouvaného bytu max. 2 mil. Kč. Víc bych za to rozhodně nedal, protože také je nutné vzít v úvahu i jiná hlediska než jen technická.

Jindřich
Jindřich (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
23. 2. 2012 21:02 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Jedná se o pojištění nájmu – nabízí to Guarenty Group. Můžu doporučit. Měl jsem nájemníka, se kterým jsem si rok nevěděl rady. Při vymáhání dluhu a jeho vystěhování mi hodně pomohli, všechno profesionálně a rychle. Až jsem nechápal.

Jindřich
Jindřich (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
23. 2. 2012 21:06 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

celé vlákno

Tenhle příspěvek patřil na jiné místo, sorry

Bydlete v novém
Bydlete v novém (neregistrovaný) ---.fastportnet.cz
8. 3. 2012 14:51 Nový

Nejlepší nájmy na trhu !

Dobrý den, pokud sháníte nejlepší bydlení v podnájmu. Navštivte web http://bydlete-v-novem.cz/

pulsatila
pulsatila (neregistrovaný) ---.dataserver.cz
9. 3. 2012 12:29 Nový

Není nad králíkárnu

Také se připojím k názoru, že odsouzení paneláků jako nevhodné investice je naprosto NESMYSLNÉ. Ano, je panelák a panelák, záleží na komunitě lidí i mnoha dalších okolnostech, ale v několika různých panelácích jsem bydlela a domy vždy poskytovali vysoký komfort. Ano, ten poslední panelák, kde jsem si i koupila byt, jsem nejdříve zrekonstruovala sama, a pak i celý dům postupně prošel úpravami. Dnes na první pohled není poznat, zda se jedná o dům nový či starý a cena za pořízení bydlení v tomto paneláku byla poloviční než za novostavbu se stejnými parametry jen o pár metrů dál v ulici. Navíc má panelák dávno za sebou období "dětských nemocí", tj. vychytávání všech nedodělků a záručních a pozáručních oprav. Konstrukce je prověřená a prokázala vysokou kvalitu, a i odhad životnosti konstrukce je v řádech desítek let bez omezení a změn.

Robert
Robert (neregistrovaný) ---.158.159.110.tm-hsbb.tm.net.my
15. 3. 2012 5:16 Nový

Nesmysl

Autor evidentně do tématu nevidí. Zvlášť poslední odstavec je do nebe volající nesmysl.

motouz
motouz (neregistrovaný) ---.nspmelnik.cz
23. 10. 2012 14:00 Nový

Re: Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají

Nekupujte domy v sobine . Hrozná kvalita, podvod