Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Lidé znovu objevují nájemní bydlení. A ceny bytů stále klesají od tom - zcela zjevně je i toto komerční článek, nabádající...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 2. 2012 7:20

  tom (neregistrovaný) 85.93.126.---

  zcela zjevně je i toto komerční článek, nabádající k nákupu novostaveb.
  Přitom je veřejným tajemstvím, že novostavby jsou předražené šmejdy. Je to jen vizuálně dobře pojatá ruina, která nemá šanci přežít ty pomlouvané staré cihlové budovy. To je prostě fakt, který si spousta lidí dobře uvědomuje, i proto vyhledávají tyto starší domy a raději je postupně opravují, než by investovali do novostavby, která přinese jen starosti a vícenáklady. Navíc "životnost" stavebních firem zdaleka nedosahuje deklarované záruky na novostavbu. Je zjevné, že novinařina ztratila svoje svědomí a je už jen poplatná výdělku od kohokoliv a za cokoliv. No fuj!!! novinařina je mrtvá.

 • 17. 2. 2012 7:27

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Kdyby cihla, ale novostavby především nepřežijí panel! Dobře opravený panelák tady může s námi být desítky a desítky let a především komfort bydlení (snad kromě garáže) je v panelu MNOHEM lepší než v novostavbě!

  Od spousty lidí v novostavbách slyším jaký je to šmejd, je slyšet každé spláchnutí u souseda, všechno samý papundekl a pórobeton. A navíc od lidí ze stavebních firem vím, jak se novostavby neskutečně šidí - komunistický beton v paneláku je 100x poctivější než ten v novostavbách.

  V dnešní době je naprosto nejlepší koupě vybydlený byt v luxusně opraveném paneláku. Dáte pár stovek tisíc a máte z toho luxusní byt v luxusním domě stále za polovinu ceny bytu v novostavbě!

 • 17. 2. 2012 7:59

  Honzas (neregistrovaný) ---.47.35.230.adsl.nextra.cz

  Ale to nejste v rozporu s tvrzením autora článku. Jak já to chápu, píše o koupi nemovitosti k okamžitému bydlení. A pak je samozřejmě tvrzení o rostoucích nákadech na údržbu na místě.
  Pokud koupíte starší nemovitost a rekonstruujete ji, pak je situace jiná. Nicméně je třeba posoudit, zda cena nemovitosti, zvýšená o náklady na rekostrukci nepřevýší cenu novostavby.

 • 17. 2. 2012 8:13

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Chtěl jsem upozornit především na dvě zásadní věci, které málokdo ví:

  1) Panelák (opravený) je výrazně kvalitnější bydlení než novostavba, jak říkám jediná výjimka je garáž tu panelákům nikdy nikdo nedodělá.

  2) Byt kupovat zásadně v opraveném paneláku! Byt si opraví každý jak chce, kdy chce a jen dle svých financí. Dům pokud není opravený ještě dnes je to značně podezřelé a ukazuje to buď na neschopnost SVJ/družstva případně na neschopnost lidí v domě se na něčem dohodnout případně investovat. A mít luxus byt a chodit do něj po chodbě (výtahem) co vypadá jak v Chánově to může jedině nějaký magor.

 • 17. 2. 2012 8:14

  Honza 6666 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
  17. 2. 2012 9:31 smazal dalich ., důvod: Nepřizpůsobivá diskuze.
 • 17. 2. 2012 8:29

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Myslím že každý si udělá obrázek dle projevu kdo je tu debil.

  Ale když už jsme u toho názvosloví - debil je ten kdo dá 8 mega za papundeklovou sračku (novostavbu) když může mít za 2,5 mega byt v paneláku, který v mnoha ohledech funguje lépe jak ta novostavba. Vydalo by to na odborný článek a já to tady do diskuse nikomu zadarmo rozepisovat nebudu.

 • 20. 2. 2012 7:29

  gp (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nepřizpůsobivá diskuze? Proboha, kam na ty fóry chodíte?

 • 17. 2. 2012 10:20

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  V zásadě souhlasím. Když se postavily paneláky, tak to byl děs, protože kolem nich nebyla žádná infrastruktura a ta se tam postupně během desítek let dostavovala. Ale dneska tam je - a naopak kolem těch novostaveb není. A jen tak nebude, protože obecně nikdo netlačí na její budování. Developery to nezajímá, ti prodali domy po bytech a tím pro ně všechno končí.

  A k tomu parkování - u paneláků nejsou garáže a nejspíš nikdy nebudou, ale situace s parkováním u novostaveb taky není zrovna růžová.

  Jsou paneláková sídliště (většinou ta větší), kde je parkování velký problém. A aby byl problém ještě větší, tak se tam naučili chodit měšťáci jako zvířata ke krmelci. A pokutují auta která nikomu nevadí. Ale mohla by vadit hasičům. Hasiči by kvůli nim museli vjet na trávník - považte! Sorry za odbočení.

  A pak jsou paneláková sídliště (většinou ta menší), kde se parkovat dá.

  U novostaveb je to tak, že pokud chcete parkovat, tak si musíte koupit parkovací místo (řádově desítky až stovky tisíc korun). A pak parkujete. Jenže pak zjistíte, že potřebujete druhé auto do rodiny, tak potřebujete druhé místo a musíte zaplatit další desítky až stovky tisíc. A zjistíte, že ty místa jsou - zatím. Kdo si vzpomene pozdě, tak bude mít velký problém, protože pochopitelně developeři berou minimum podle normy za své maximum. A totéž platí o šířce parkovacích míst - takže naložit/vyložit do auta rodinu a zavazadla/nákup jsou někdy trochu manévry.

  Ale je to pořád dobrý - je kde parkovat. Pokud ovšem nepřijede návštěva. U mnoha novostaveb nejsou v okolí žádná místa, kde by se dalo zaparkovat. (A pokud tam někde nějaká jsou, tak je o ně obvykle větší přetlak, než bývá na panelákovém sídlišti.) Developer je tam logicky neudělal - aby si nekanibalizoval svůj prodej parkovacích míst. A silnice je široká, že se tam sotva vyhnete popelářům, ale parkovat na ní nemůžete.

 • 17. 2. 2012 10:26

  T (neregistrovaný) ---.fe.bosch.de

  Dobry den
  Chci se s Vami podelit o vlastni zkusenost.
  Bydlel jsem v novostavbe v podnajmu a nyni uz nekolik let bydlim ve vlastnim v panelaku.
  Panelak jsem si slusne zrekonstruoval. V porovnani s novostavbou se stejnou vybavou a rozmery, vychazela novostavba 2x tolik co me stal panelak a rekonstrukce.
  Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze v novostavbe to bylo o neco lepsi, ale urcite ne 2x lepsi!
  Proto si z vlastni zkusenosti myslim, ze pomer cena / kvalita bydleni vychazi nejlepe pro zatepleny zrekonstruovany panelak. Tim chci i podporit nazor p. Boba.
  BTW: Omluvte mou cestinu, neni to muj matersky jazyk.

 • 17. 2. 2012 10:34

  bob (neregistrovaný) 194.228.18.---

  Dík za podporu. Ono je totiž nutné rozlišovat OPRAVENÝ panelák a "opravený" panelák!! Podrobnosti rozepisovat nebudu, pro někoho komu v bytě nefunguje půl zásuvek to ani nemá smysl..

 • 8. 3. 2012 11:32

  VIEL (neregistrovaný) 109.80.106.---

  Máte pravdu, v novostavbě jsem bydlel a vzpomínal na ticho v paneláku,taky jsem ji rychle prodal...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).