Hlavní navigace

Názor k článku Komu padne Černý Petr v propouštění? Míst je stále hodně, ale jen pro kvalifikované od anonym - Ano, dá se něco z výdajů zredukovat, ale...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 1. 2009 14:22

    anonymní
    Ano, dá se něco z výdajů zredukovat, ale ne donekonečna. Že budu mít doma místo 22 stupňů jen 18 stupňů, že se budu mýt jen 2x týdně nebo že kuře budu péci při poloviční teplotě poloviční dobu (čímž bude polosyrové). Ale co bude následovat po spotřebitelově šetření? Další růst cen všeho, aby monopolní giganti měli vyšší zisk. Takže teplota doma 15 stupňů, mytí 1x za 14 dní a kuře zcela syrové ...?
    Ty sumy byly jen pro příklad, aby těm méně chápavým (čímž nemyslím Vás, paní Jarmilo) konečně secvaklo, že mnohým může životní úroveň i klesat, pokud jim zaměstnavatelé neposkytnou důstojnou mzdu odpovídající životním nákladům. Lidé mají svoji důstojnost, nejsou dobytek, aby s některými bylo zacházeno tak, že i když poctivě pracují, nemají šanci na důstojný život, a na drahou stranu někteří se mají jak prasata v žitě a nevědí, co roupama dělat, aniž by na tom měli nějakou zásluhu.

    K Jezevcově "odborné" myšlence "asi bude muset někam na ubytovnu za dvojku" - právě nedávno u nás probíhala jakási akce okolo zbourání ubytovny pro lidi bez vĺastního bydlení. Byla to ubytovna soukromá, stará zástavba, bydlely tam i matky samoživitelky. Nájem kolem osmičky! Za 1 místnost a společné sociální zařízení. No tak jim našli skvělou náhradu - za cca dvojnásobek ceny. Ruku na srdce, kdo z nás by za takovéto náklady šel bydlet? Ono se to lehce kecá, když máme nějaký RD, bývalý státní či družstevní byt odkoupený za zlomek dnešní ceny. Ale kdo má holý zadek (děti z děcáku, lidé po rozvodu či po úmrtí druha) a nemá to štěstí v podobě výhry v loterii, bohatého strýčka atp., nemá šanci na důstojný život, při dnešních platech a nákladech. A leckdo dobře situovaný může do takovéto skupiny sám lehce sklouznout (třeba po onom rozvodu či úmrtí, nemoci druha - příjmy ustanou, a je vymalováno).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).