To, že se propouštějí nadbytečné administrativní síly, je v pořádku. Podle mého názoru největší šanci na přežití budou mít dobří řemeslníci a opraváři Zkuste najít někoho, kdo vám dneska opraví boty nebo nabrousí nože.
Nenajdete. Oprava je v radě případů dražší než koupě nových, vyplatí se především tehdy, když si ji uděláte samodomo nebo vám tutéž službu udělá někdo jiný, ale ne ten, co se tím živí jako OSVČ, ale hobbysta.
Příklad: hodinky nám opravuje hodinář, co se tím ale neživí. Má doslova zlaté ruce a za přijatelnou cenu opraví i neopravitelné. Kdyby se tím živil jako OSVČ, dal by si do ceny DPH, daně a další náklady, tím by se jeho cena zvedla a nám opravy prodražily tak, že by bylo levnější koupit nové. Takže oprava starožitné rodinné památky třeba vyšla na 150,- Kč i s donosem do domu. Hodinář v jiném městě je týden předtím označil za neopravitelné a doporučil je vyhodit.
Z toho plyne jednoduché poučení. Když opravář něco označí za neopravitelné, znamená to, že se mu to nechce opravovat. Ne že by to nešlo. Přesně tyhle odpovědi "odborníků" podporují domácí kutilství:-)
jeste ze jsme ten schopnejsi z administrativy, kdyz me vyhodi muzu podnikat pres automechanik, karosare pres financni poradenstvi az po it specialistu a stavebniho projektanta.. aneb multi vzdelani se neztrati a proto viva management :)