Já především nechápu, proč se na charitu nemůže dát VEŠKERÉ zabavené zboží, klidně teda i hračky, brýle a další. Je přeci jedno, že si děti hrajou s napodobeninami, hlavní je, že falšovatel ze zabaveného zboží nemá zisk, ale ztrátu.
Byla jsem v Turecku. Tam je v obchodech značek, až oči přecházejí, od Guesse přes Hugo Bosse až po Versaceho. Pochybuju, že to je pravé, neznačkové triko tam prakticky nekoupíte. Jak to, že tam se žádné zátahy nedělají?
Nebezpečné věci by vůbec neměly být na trhu. Pokud nepřijde razie, která falzifikáty zabaví, tak by se nebezpečné věci dostaly normálně do oběhu? To snad ne! Takového dovozce patří spolu s výrobcem zavřít, až zčerná (problémem ale je, jestli to třeba dovozce věděl. Pamatuju si na situaci, kdy čínský výrobce rval do mléka, určeného pro dětskou výživu, jedovatý melamin. Když v Číně zemřelo xx kojenců, krmených sušeným mlékem, hledala se příčina, až se našel výrobce "vylepšeného" kojeneckého mléka. Padly za to tenkrát i rozsudky smrti: https://zpravy.idnes.cz/za-pridani-melaminu-do-mleka-padly-v-cine-prvni-rozsudky-smrt-a-dozivoti-1ol-/zahranicni.aspx?c=A090122_073618_zahranicni_ipl )