Hlavní navigace

Názor k článku Kdo má nárok na invalidní důchod? od anonym - Když ODS snižuje daně bohatým, musí se snižovat...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 1. 2009 8:09

    anonymní
    Když ODS snižuje daně bohatým, musí se snižovat i výdaje pro ty chudší. jednou z možností jsou i redukce různých sociální dávek či důchodů. A aby se tyto výdaje mohly snížit, musí se upravovat zákony, vyhlášky, nařízení a jejich výklady tak, aby se výdaje na tyto dávky vešly do zredukovaných příjmů z daní či jiných srážek. A tak co kdysi splňovalo nárok na přiznání důchodu, dnes nestačí. Z reakcí kolegů z práce či známých vím, že pro každou kategorii zdravotního postižení (a tím i přiznání nějaké dávky) musí postižený splňovat nějaká kritéria, která nezvládá. Dřívejc byly tyto nároky benevolentnější. Tzn., že chyběly-li vám obě nohy, měl jste nárok na invalidní vozík a důchod. Dnes, abyste uvedené dostal, vám musí chybět ještě obě ruce /co na tom, že nemáte čím ovládat vozík, ani ten nadstandardní elektrický/. Ale stát a bohatí podnikatelé ušetří, když si mohou dát do podnikání i luxusní auto za několik milionů, jen aby nemuseli platit daně. ... Faktem je, že řada lidí, co nějaký důchod měla, o něj z "úsporných důvodů" přišla nebo jim byl změněn na částečný. Co na tom, že práci nemohou sehnat ani zdraví, natož lidé s nějakým handicapem. Důležité je to, že stát ušetří nějaké peníze v určité kolonce a za ty pak může organizovat třeba zahraniční mise a následné rekondiční pobyty vojáků v rekreačních zařízeních v jejich pracovní době za plný plat bez jakýchkoliv poplatků na pobyt, stravu atp. Prostě socialismus pro některé.
    Na Nově občas proběhly podobné kauzy jako ta Vaše. Lidé se buď odvovali na krajský úřad, který shledal pochybení. A když ani kraj neshledal pochybení, tak bylo možné dát stížnost na MPSV pro tvrdost zákona. A jejich tiskový mluvčí vždy uvedl, že zákon /nařízení, vyhláška, výklad/ se dá vyložit i jinak - i ve prospěch nemocného nebo že orgán nezohlednil všechny aspekty. Buď sami vydali nějaké rozhodnutí o přiznání dávky, důchodu, nebo si nemocný dal znova žádost a ta mu musela být pod dohledem ministerstva kladně vyřízena.
    Bude to chtít ale asi spolupráci s právníky nebo s Novou, protože jako řadový občan se nedostanete k informacím o různých skulinkách či dvojích výkladech zákonů. A na internetu konkrétní radu na svůj konkrétní případ taky nenajdete, nanejvýš všeobecné rady podobné té, co jsem tady uvedl nyní já.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).