Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kdo má nárok na invalidní důchod? od anonym - Moc tomu ještě nerozumím. Když mojí mamce posudkový...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 1. 2009 22:26

  anonymní
  Moc tomu ještě nerozumím. Když mojí mamce posudkový lékař odmítl inv. důchod (slovem IDIOTA, když mu mamka řekla,že nemůže pracovat v sedě - tak jí řekl tady v Litoměřicích,ať si najde práci v leže!!!!) Co dál? Má podat žálobu na rozhodnutí na kraj.soud Nebo žádost o inv.důchod na OSSZ do Prahy? Díky moc za rady.
 • 6. 1. 2009 8:09

  anonymní
  Když ODS snižuje daně bohatým, musí se snižovat i výdaje pro ty chudší. jednou z možností jsou i redukce různých sociální dávek či důchodů. A aby se tyto výdaje mohly snížit, musí se upravovat zákony, vyhlášky, nařízení a jejich výklady tak, aby se výdaje na tyto dávky vešly do zredukovaných příjmů z daní či jiných srážek. A tak co kdysi splňovalo nárok na přiznání důchodu, dnes nestačí. Z reakcí kolegů z práce či známých vím, že pro každou kategorii zdravotního postižení (a tím i přiznání nějaké dávky) musí postižený splňovat nějaká kritéria, která nezvládá. Dřívejc byly tyto nároky benevolentnější. Tzn., že chyběly-li vám obě nohy, měl jste nárok na invalidní vozík a důchod. Dnes, abyste uvedené dostal, vám musí chybět ještě obě ruce /co na tom, že nemáte čím ovládat vozík, ani ten nadstandardní elektrický/. Ale stát a bohatí podnikatelé ušetří, když si mohou dát do podnikání i luxusní auto za několik milionů, jen aby nemuseli platit daně. ... Faktem je, že řada lidí, co nějaký důchod měla, o něj z "úsporných důvodů" přišla nebo jim byl změněn na částečný. Co na tom, že práci nemohou sehnat ani zdraví, natož lidé s nějakým handicapem. Důležité je to, že stát ušetří nějaké peníze v určité kolonce a za ty pak může organizovat třeba zahraniční mise a následné rekondiční pobyty vojáků v rekreačních zařízeních v jejich pracovní době za plný plat bez jakýchkoliv poplatků na pobyt, stravu atp. Prostě socialismus pro některé.
  Na Nově občas proběhly podobné kauzy jako ta Vaše. Lidé se buď odvovali na krajský úřad, který shledal pochybení. A když ani kraj neshledal pochybení, tak bylo možné dát stížnost na MPSV pro tvrdost zákona. A jejich tiskový mluvčí vždy uvedl, že zákon /nařízení, vyhláška, výklad/ se dá vyložit i jinak - i ve prospěch nemocného nebo že orgán nezohlednil všechny aspekty. Buď sami vydali nějaké rozhodnutí o přiznání dávky, důchodu, nebo si nemocný dal znova žádost a ta mu musela být pod dohledem ministerstva kladně vyřízena.
  Bude to chtít ale asi spolupráci s právníky nebo s Novou, protože jako řadový občan se nedostanete k informacím o různých skulinkách či dvojích výkladech zákonů. A na internetu konkrétní radu na svůj konkrétní případ taky nenajdete, nanejvýš všeobecné rady podobné té, co jsem tady uvedl nyní já.
 • 27. 12. 2009 1:19

  litující... (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Lituju, že jsem před 20 lety napomáhala jako bývalá studentka revoluci… jako samoživitelka s malým dítětem, která má po přestálých životních traumatech mnoho zdravotních psychosomatických problémů, ale ne asi dostatečně „zralých“ v dnešních poměrech pro ID,tak mám pocit, že komunisti osmdesátých let už nebyli až tak hnusní, jako např. v 50. letech, a že se o sociálně slabé a zdravotně handicapované občany rozhodně líp starali, než dnešní ODS a spol. !!! I když o cikánskou menšinu se taky uměli skvěle postarat… to zase jo! Ale kolik chudých teď pobíhá po ulici, no hanba! To za tzv. totáče nebylo! Cítím znechucení a budu volit komunisty!!! Ať se síly a protisíly střetnou a víc vezmou bohatým a zároveň víc dají chudým a bezmocným! Takto jsem si to tehdy fakt nepředstavovala, ale když se dnes dívám na záběry z ciziny tzv. západní – z doby před 25 lety, vidím, jak rychle jsme tu u nás „zvládli“ vybudování těch davů novodobé chudiny, a jak vlastně střední třída skoro ani neexistuje, protože mnoho lidí nedosahuje platově ani na tzv. průměrný plat… a to ani mnozí úředníci státní správy atp… tak kde to jsme!? ID byli za totáče lidem víc dostupné, a teď je to asi jenom kšeft… kdo něco dá, nebo se mýlím? Ráda bych… tak kdo mne o tom přesvědčí? Má vůbec někdo s posudkovou komisí kladnou zkušenost?

 • 29. 7. 2015 16:02

  libin (neregistrovaný) 176.97.247.---

  Přesně ,jak píšete,také jsem hrkal klíči v 89. my jsme věřili,že bude líp pro prac. lidi ,ale brzy jsem poznal opak.Téměř na hodinu,jsme museli opustit pracoviště, někdo to prostě nařídil ,a hned jsem byl v 25.letech bez práce.ODS s Klausem odstartovali rabování a rozkrádání republiky,téměř okamžitě obstavili důchodový fond,na kterém bylo v té době cca 330 MLD. kč.které pravidelně rozkrádali v kup.privatizaci toto potvrdil prognostik pan Valtr Komárek,ten to řekl i TV,že Klaus řekl, že si ty peníze jen půjčuje, ale nikdy je nevrátil,Tak si udělejme úsudek ,kde žijeme,a to nikdo z dalších vlád nikdo neřešil.

 • 23. 2. 2010 9:18

  BlaBla (neregistrovaný) ---.202.broadband9.iol.cz

  Váš názor je pravdivý,ale místy hloupí.Až nebudou v tomto státě tři úředníci na jednoho pracujícího a nebudou mít čas na výlety,popřípadě budou mít finanční postihy(jako v soukromém sektoru)za špatně ovedenou práci,bude i na důchody.Zatím MOSV vyhazuje peníze jen z okna.

 • 28. 8. 2009 19:09

  Suschi (neregistrovaný)
  Stížnost, žaloba na doktora. Pokud jste rapl, v temné uličce mu ukázat jak se pracuje v leže... .
 • 12. 9. 2012 15:33

  Alenka (neregistrovaný) ---.117.broadband6.iol.cz

  V jakém městě byli tak sprostí?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).