Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kdo má nárok na invalidní důchod? od Šašek - Systém invalidních důchodů je nespravedlivý. Mají ho mnohdy...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 6. 2008 0:29

  Šašek (neregistrovaný)
  Systém invalidních důchodů je nespravedlivý. Mají ho mnohdy líní lidé, kterým nic není a skutečně nemocní lidé ho nepobírají, protože nepodplatili posudkového lékaře. Znám paní, která má 10000 tisíc plného invalidního důchodu, směje se, že za svou nízkou mzdu pracuji. Svůj důchod už pobírá 13 let! Dostala ho poté, co se pohádala v práci, sama podala výpověĎ A DO PŮL ROKU MĚLA PLNÝ INV. DŮCHOD! Rozumíte tomu? Já ne! V tomto státě je možné všechno!
 • 8. 1. 2009 21:23

  SAROLTA (neregistrovaný)
  Souhlasím s předchozím názorem.Mam své zkušenosti opřidělování a odnětí invalidních duchodu.Jsem po operaci bederní páteře kde bylo nutné zpevnění 10. šrouby a mezi obratly podložení tantalovou destičkou.Velké bolesti mě každodenně omezují ve všech oblastech již 4 roky.Po operaci jsem již 2 roky a bolesti jsou čím dál krutější.Ale lékař mě přesvědčoval že se muj stav zlepšil.CÍTILA JSEM SE PONÍŽENÁ A JAKO BYCH SI VYMÝŠLELA,NEUMĚLA JSEM SE BRÁNIT .Na základě této zprávy mi byl odebrán plný inv.duchod.A do budoucna to vypadá,že mi vemou i ten částečny.Vidím kolem sebe plné invalidní duchodce kteří jezdí na kole,chodí se opíjet na Stodolní,stěhuje těžký nábytek ap.,zatím co já jsem štastná když mi někdo pomuže nakoupit ,obout boty ,pověsit vyprané prádlo.Je to opravdu nespravedlivé.Co si já osobně myslím ,že udělování invalidních duchodu není podle zdravotního stavu ,ale je to otázka peněz aby se ušetřilo ze státního rozpočtu.Člověk at si sam poradí jak umí
 • 25. 11. 2009 19:47

  míša (neregistrovaný)
  Plně s vámi souhlasím,jsem už po 3tí operaci bederní páteře,mám 1implantát ploténky,8 šroubů a 2 lanka,ale bolesti jsou bohužel neustále.Pomohlo mi to snad jen k tomu,že jsem neochrnula,ale lékaři na LPK si myslí,že jsme v tom momentě zdraví.Vždy mě zajímalo,jak je možné,že operatér-primář,napíše pro LPK vyjádření a zminovaní lékaři toto nerespektují a ještě dokáží říct,že už jsem zdravá.Tito lékaři sedi v kancelářích,vidí pacienty poprvé,ale ODBORNĚ posoudí můj zdravotní stav!!!Nejsem sadista,ale přála bych těmto lékařům jeden den po takovéto operaci,aby poznali jen kouse bolesti,kterými my trpíme téměř každý den.Když nakupuji,prosím o pomoc s vodami a těžšími věcmi,doma nákup vyndají děti,ale jak dál?Poradí nám naši DOKONALÍ posudkáři?Každé ráno,než vstanu,přemýšlím,kolik prášků zase budu muset zobnout,abych přežila s co nejmenšími bolestmi.Má snad tento problém někdo z LPK???Máme rodiny,děti a zdraví v prčicích,tak proč nemůžeme žít v klidu???Jo,ženská hold musí vydržet víc,než ků´ń.Zobejte léky,skoro nic nestojí a cvičte a posilujte,pak mazejte makat,tak to vidí LPK.
 • 13. 10. 2010 10:19

  velká nespravedlnost (neregistrovaný) ---.core.ttnet.cz

  souhlasím s vámi. Měla jsem část.inv.důchod. Jsemnyní po druhé operaci a na neschopence,bylo mi doporučeno zažádat o plný inv.důchod a u posudkové komise mě bylo oznámeno že nemám nárok ani na částečný-sebrali mě ho.Nikoho nezajímá že nemůžu najít práci vhodnou k mému zdr.stavu,stále na neschopence a živým 5 dětí .Až budu na vozíku a stav bude horší,můžu prý zažádat znova!! To je bordel. Také znám lidi,kteří pobírají i plný inval.důchod,pra­cují a doma lezou po střechách.!!!!!!!!!!!­!!! Já už nebudu mít teĎ ani peníze nato, abych chodila po doktorech.

 • 11. 6. 2011 13:26

  maty56 (neregistrovaný) ---.comtes.cz

  Odvolejte se k nejvižšímu soudu a pak do Haagu tak jsem postupoval já a dostal jsem i zpětně od roku XY

 • 21. 2. 2013 18:25

  dada (neregistrovaný) ---.customer.poda.cz

  jak to udělat,Poradte-všichni nejsou tak znali prava a zakonu??????

 • 22. 7. 2011 10:29

  Prcek (neregistrovaný) ---.trustnet.cz

  Tak tomu taky nerozumím, navíc čekám pozvánku ke komisi ohledne páteře, kdy mi nepomohly ani lázně a operace je tak riskantní, že ji lékaři v nemocnici odmítají provést. Také se mi začala rozvíjet Artroza a levou rukou už téměř nic neudělám, obávám se, že když si ke komisi neponesu hlavu v podpaždí, neuspěji ani na částený, který mi bez debat navrnul specialista, ke kterému chodím. Pracovně jsem omezena úplně ve všem, nesmím pracovat trvale v sedě, ve stoje, v nucené poloze jako třeba v předklonu, nesmím zvedat těžká břemena, nastydnout, ....Podporu nepobírám, protože jsem na pracáku už dýl než půl roku, na sociální dávky nemám nárok protože vlastním auto, bez kterého se v odlehlém místě kde bydlím existovat nedá, ale na to aby mi někdo dal práci jsem moc nemocná a na důchod moc zdravá! Akorát mi nikdo neřekl, z čeho mám platit účty, jestli mám jít krást, nebo co? Jsem bezradná a nevím co dělat. Každou dobrou radu kam se obrátit a co dělat přijmu na : novakova.z12@sez­nam.cz Děkuji všem.

 • 1. 4. 2013 16:34

  Lucifer (neregistrovaný) ---.114.108.109.omegatech.cz

  Seš jen nemožnej závistivej člověk, víš hovno co té paní ve skutečnosti je. Takovýho bych hned tvrdě zmzačil, aby měl nárok na ten ID.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).