Hlavní navigace

Názor k článku Kdo má nárok na invalidní důchod? od Don Quichot - Dobrý den, zdravím všechny, co přispěli na tuto stránku. Můj...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 5. 2016 14:22

  Don Quichot (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Dobrý den,
  zdravím všechny, co přispěli na tuto stránku.
  Můj boj začal v roce 2010, kdy na udání sousedky došlo k mimořádné kontrole PID, který jsem na úraz pobírala 25 let. Byl mi snížen PID na II stupeň, 50% pokles prac. schopnosti, přitom mi změnila posudkářka úraz na nemoc. S úmyslem, abych neměla nárok na další náhradu za škodu na zdraví, pro úraz.
  Podala jsem námitku, poté mi vrátila posudkářka souvislost s úrazem, ale invalidita II stupně 60%.
  Podala jsem žalobu ke KS Olomouc, na základě znaleckého posudku jsem vyhrála, ČSSZ se odvolala, NSS vše vrátil zpět, byl zhotoven revizní znalecký posudek, MUDr. Viczapiho, který napsal, nemá uřezanou nohu a zařadil mě do ještě nižšího procentního rozmezí,než PK MPSV. Bohužel jsem se neodvolala a prohrála, jak jsem zjistila, měl se vypracovat ještě třetí znalecký posudek, pro mnoho rozporů. Ale neměla jsem právníka a soudkyně uvedla, že třetí znalecký posudek už stát nezaplatí. Byla to chyba, měla jsem pokračovat ve sporu.
  Co se prezentovalo v televizi, že albánec po odstranění tvrdosti zákona MPSV v Praze, dostal PID, i když mu chyběly roky a neměl nárok ani na III stupeň. Dostal VŠE, pokusila jsem se také. Ale nikoho, kdo by na MPSV v můj prospěch zasáhl nemám. V mém případě nejde o tvrdost, ale o transformaci ID, takže nemám nárok.
  Lze se obrátit i na ombudsmana, ten jen překontroluje splnění náležitostí posudku, nemá pravomoce zasáhnout.
  Znovu podávám žalobu je to zdarma, napíše mi ji NRZP. Budu pro nízký příjem požadovat po státu právníka a znalecké posudky, ať je zaplatí. Budu se odvolávat až k ÚS, poté k OSN, která kritizuje ČR, pro chudobu invalidních důchodců.
  Ze strany státu jde o mírovou vyhlazovací válku, tu vede, proti postiženým, nemocným, starým, nezaměstnatelným s tím, že je tak zlikviduje ušetří.
  Co můžu poradit, ti co mají jistotu, že jim i přes vyhrožování, posudkář nemůže ze msty a pro zastrašení ostatních sebrat ČID, aby za pomoci NRZP podávali neustále žaloby. Dokola a dokola.
  Ti, kteří mají obavu,ať žádají odstranění tvrdosti zákona po MPSV, opakovaně, pokaždé z jiného důvodu, tedy důvody šetřit. Žádat rozklad po MPSV, lze také.
  Obracet se na politiky, kteří o tom co píšete ví, ale není politickà vůle to řešit. Na Vládní radu pro postižené, kterou vede premiér Sobotka,tam jsem ještě nepsala. Také zmocněnci pro lidská pràva. Dále k OSN.
  Pokud nás nebude slyšet a vidět, tak se na nàs vykašlou, jde o boj o důstojnost a peníze. Budete to činit nejen pro sebe, ale i pro ostatní.
  Nyní vedu boj s ÚP o pracovní rehabilitaci, kterou získáte pràci na určitý čas. Při těžším postížení máte nárok na ergodiagnostické vyšetření, tedy jaká práce je pro vás vhodná. Platí to ÚP. Proto o tom moc lidí neví. Žádàm práci z domu, jak je normální v Polsku, bude třeba toto požadovat i když to Drábek zakázal.
  Bude to těžké, přeji dobré nervy a nejste v tom sami.
  Volejte bude Vám dáno, klepejte, bude Vám otevřeno.
  Končím jdu bojovat s větrnými mlýny.
  Don Quichot

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).