Hlavní navigace

Názory k článku Kam uložit peníze? Spořicí účty mají od listopadu novou jedničku

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2018 7:26

  Ramesse II. (neregistrovaný) 185.153.195.---

  Hezké srovnání. Ovšem s tou inflací je to podobně ošemetné jako s průměrnou mzdou - každý má jinou mzdu a každý má jinou inflaci a průměr to celé pouze znepřehledňuje.

  Průměrná mzda je sice 30 tisíc, ale většina lidí má mzdu mezi 20 a 25 tisíci a statistiku ovlivňují extrémy - směrem dolů je omezení minimální mzdou, směrem nahorů to není omezeno nijak a výsledek je takový jaký je, tedy v zásadě jde o nesmyslné číslo, které o ničem nevypovídá.

  A s inflací je to podobné, tu táhne několik druhů výrobků, zbytek se zdražuje pouze mírně - pokud se např. zdraží máslo nebo další výrobky na nesmyslnou hodnotu, tak ho přestanu kupovat a vyšší inflace se mě netýká 2,3%, ale třeba pouze 1%.

  Ale je mi jasné, že dělat taková srovnání není v lidských silách, statistiky by musely být členěny podle sociální struktury obyvatelstva od kojenců přes studenty, aktivně pracující přes rentiéry, zloděje až po důchodce. A pak ještě dle velikosti sídel atd. atd., těch kritérií by byly desítky a prase aby se v tom vyznalo :)

 • 8. 11. 2018 7:32

  Jimmy (neregistrovaný) 193.179.64.---

  Medián mezd v ČR je 25 674 Kč, tj. polovina lidí má mzdu menší a polovina větší. Většina lidí tedy nemůže mít mzdu mezi 20 a 25 tisíci !

  A to ještě je medián z oficiálních mezd. Když vezmeme v úvahu ještě lidi co dostávají část příjmů bokem (např. číšníci), tak bude skutečný medián ještě výše.

 • 8. 11. 2018 10:05

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  Na průměrnou mzdu v Česku dosáhne jedna třetina obyvatel, tak se podíváme na střední hodnotu - medián, který bude mít pro mnohé větší vypovídací hodnotu. Medián českých mezd měl v letošním druhém kvartálu hodnotu 27 236 Kč (zdroj ČSÚ) a rostl dokonce více než průměrná mzda. Nominálně medián mezd meziročně vzrostl o 9,4 %. Hlavní ekonom UniCredit Bank Pavel Sobíšek hodnotí růst mediánu následovně: „Po přestávce z předchozího kvartálu začala dynamika mediánové mzdy (meziročně 9.4%) opět předstihovat růst průměrné mzdy. Je tedy zřejmé, že si více polepšili zaměstnanci v dolní polovině mzdové škály. To je částečně výsledek nadprůměrného růstu minimální mzdy, zároveň ale vývoj naznačuje, že je největší poptávka v české ekonomice po méně kvalifikovaných pracovnících.
  30 let po převratu jde stále o velmi nízkou hodnotu a divím se zdejším lidem, že již dávno neprotestují. Rakušané se mě často ptali, jak mohou zde lidé žít za tak nízkou mzdu. Nějak jsem jim to vždy vysvětlil, jen v posledních letech to bylo těžší.

 • 10. 11. 2018 21:18

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  No, on ještě jeden trik inflace je v tom, že některé - a to kupodivu i velmi drahé věci - se do ní vůbec nezapočítávají.

  Typicky například cena nemovitostí - což je pro normální lidi obrovský výdaj (obvykle zdaleka největší v životě - vyšší, než celoživotní útrata za jídlo nebo hygienu nebo elektroniku atd.), ale vzledem k tomu, že inflace se počítá z tzv. "spotřebního koše", a nemovitost není "spotřební věc", tak tam logicky není.

  A tak se stalo, že i přes 20 % meziroční růst cen nemovitostí jsme měli 1 % inflaci.

  Na druhou stranu je potřeba říct, že takový výpočet inflace by nedával mnoho smyslu. Vzhledem k tomu, že cca 70 % obyvatel v ČR vlastní nemovitost, ve které bydlí, tak vysoká inflace s její započítanou cenou by pro ně byla neutrální, nebo dokonce pozitivní (protože je přeci super vlastnit něco, čeho hodnota roste).

  Takže reálně tu máme dvě velké skupiny obyvatel - vlastníky nemovitostí, pro něž byla reálná inflace za posledních 10 let cca 10 %, a pak ty, co nemovitost nevlastní - žijí v nájmu, nebo nemovitost kupovali - pro ně je reálná osobní inflace za posledních 10 let 50-100 %.

  A pokud v nějakém souboru hodnot existují prakticky jen dvě extrémní hodnoty a téměř nic mezi tím, tak průměr (ani medián) nemají moc smysl.

 • 11. 11. 2018 12:04

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Ona ta inflace v nemovitostech není většinou "super" ani pro vlastníka nemovitosti. Jestli si ji chce nechat, tak mu k ničemu není. A jestli chce prodat a koupit jinou, tak to zase k ničemu není. A jestli si ji chce nechat a koupit nějakou další, tak je to negativní. Positivní by to bylo jen v případě, že bych nemovitost zdědil, nějaký ten rok počkal, a potom prodal. No jo, ale to bych se o ni musel starat, to stojí peníze a čas...

  No a že by to přidání do "spotřebního koše" nedávalo smysl? Cena auta se tam počítá, a já si letos žádné auto nekoupil. Ale kvůli tomu bych neřekl, že nedává smysl.

 • 11. 11. 2018 13:01

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  Když si projedete spotřební koš, tak zjistíte, že minimálně 90 % věcí z něj jste si letos nekoupil.
  Četnost nákupu nerozhoduje o tom, jestli ta věc ve spotřebním koši je, nebo není - maximálně upravuje váhu té položky.

  Těch důvodů, proč nemovitosti ve "spotřebním koši" nejsou je víc (třeba že je nevhodné tam dávat věci s extrémními lokálními výkyvy ceny) ... ale to v podstatě není problém toho, že by spotřební koš byl definován špatně - to zřejmě není, a ti lidé, co ho sestavují, toho o "průměrném nákupu" vědí mnohem víc, než Vy nebo já.
  Problém je ten, že by oficiální číslo inflace asi mělo vycházet z jiné metriky.

 • 8. 11. 2018 8:12

  mendrit (neregistrovaný) 93.185.5.---

  A spořící úrok s garancí obsadil poslední příčku :-)

 • 8. 11. 2018 9:49

  opík (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Peníze ztrácí 2 % své hodnoty za rok..Poznámka pro ty co šetří.
  Opolzer

 • 8. 11. 2018 10:12

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  To je pravda, ale za co budete žít až budete v penzi. Možná budete pracovat až do takřka posledních dnů svého života. Nebo se spokojíte s garantovanou almužnou v podobě průběžného pilíře /tzv. státní důchod/. Nebo si budete odkládat peníze minimálně do penzijního fondu, či kapitálových, investičních fondů, budete investovat na kapitálových trzích samostatně, koupíte nemovitost a budete jí pronajímat... Ale žít bez rezerv je nesmysl. Stát se o Vás starat nebude.
  I když Vám inflace aktuálně ukrojí zhruba 2,3% z vašich neinvestovaných financí, na druhou stranu Vám meziročně minimálně v té výši rostou i příjmy.

 • 8. 11. 2018 18:56

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Cha, cha, cha, vlhký sen mlaďochů, co jsou přesvědčeni o tom, že existuje něco jako kariérní růst. Vážený, mzda roste pouze některým lidem. Zeptejte se např. prodavaček, co to je růst mezd a kariérní růst. Nebo soustružníka u soustruhu. První z obou výše jmenovaných to může dotáhnout na vedoucího prodejny, druhý na specialistu nebo na mistra. Těmto lidem se občas přidává v okamžiku, kdy je nařízeno zvýšení minimální mzdy, kolikrát ani to ne.

 • 8. 11. 2018 19:49

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  No zrovna i ten Kaufáč u nás inzeruje že shání prodavačky za 24 tisíc... Před rokem, dvěma tam ty chudáci na pokladně seděly za 10-12 čistýho... Ten kolotoč rozpoutal Lidl. Taková zástupkyně nebo vedoucí prodejny už i v Penny má v pohodě základ (tudíž + příplatky a prémie) od 30 tis vejš.
  Já teda na ulicích vidim čim dál víc aut, lidí ve značkových hadrech, s mobilama za desetitisíce... Máme se líp a né, že ne.
  Když už i u nás v Příbrami je problém sehnat člověka (naopak práci problém sehnat neni)....

 • 8. 11. 2018 20:32

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  V marketech je to už o dost lepší. Můj expřítel dělal taky v Penny. Naslibovali jim hory doly, všichni se před otevřením prodejny zaučovali na vedoucího nebo zástupce vedoucího. Pracovní smlouvy dostali na 6 hodin = pochopitelně s příslušně kráceným platem. Do pracovní doby se ale nezapočítával uklid prodejny, likvidace obalů (lisování pro sběrné suroviny) a další práce, pracovní dobou se rozumělo pouze doplňování zboží na place a práce na kase. Sice měli 6-hodinovou pracovní dobu, v reálu cca 10 hodin denně prakticky za minimální mzdu. Před koncem 3-měsíční zkušebky dostali všichni padáka a nastoupila další várka odrbávaných otroků, kterým se opět naslibovaly hory a doly.
  PS: v inzerátu toho může být... Ptal jste se lidí, jaké jsou jejich pracovní podmínky a co na to říkají? Zrovna pro Penny a Billu jsem několik let dělala externího kontrolora - Mystery Shoppera, mám zmapované všechny Penny a Billy (občas chtěli pro porovnání i konkurenci, takže většinou nejbližšího Alberta) v okruhu Kralupy nad Vltavou - Cheb - Prachatice - Kaplice - Jemnice - Žďár nad Sázavou - Chotěboř - Benešov. Když už jsem tam byla, všímala jsem si i personálu a kolikrát mi jich bylo fakt líto. Nás teda drbali taky, ale personál prodejen, to byli skuteční moderní otroci.

 • 8. 11. 2018 20:41

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Kolegovo manželka v Penny právě pracuje a zeťák druhého kolegy je v Lidlu. To, jak s nimi "vyj...li" co se týče neplacené doby před otevřením prodejny nebo při přeceňování, to vím. Dneska se to děje občas taky. Nicméně peníze jim naštěstí zvedli dost a maji i nějaké benefity (poukázky k holiči a nevim co ještě). Nejvyžilejší personál jsem vídal v Kauflandu, to vypadalo jak po konkurzu v nádražce... A dneska i ti tehdejší zaměstnanci mi připadaji víc k světu, stres a bída člověka ovlivní asi i na venek.

 • 9. 11. 2018 0:46

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Vaše chyba, že se nedokážete spojit a své zájmy hájit společně. Jinak je iluzí, že dnes kdokoliv může plošně vyhazovat a propouštět zaměstnance. Obecně je to právě naopak. Zoufale se hledají zaměstnanci. Tak si to užívejte, za pár let Vás zase budou strašit frontami na ÚP a že mají na každém prstu deset zájemců. To je běžný ekonomický cyklus, který přesně popsal druhý největší Němec dle všelidového hlasování v Německu. To se v ČR také dost tají. Mi jdeme stále ode zdi ke zdi.

 • 9. 11. 2018 0:48

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Omlouvám se za občasné gramatické chyby, nepřečtu si pořádně text a hned ho odpálím. Ten druhý největší Němec je Karel Marx.

 • 9. 11. 2018 0:41

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Paní, nejsem mlaďoch a přiznám se, že na jednu stranu už ani nechci jim být. Mládí je fajn, ale vidina pracovat až k samé blízkosti smrti není pro mnoho z nás až tak lákavá. Dnešní děti budou velmi pravděpodobně pracovat minimálně do 70 let a to zvláště mužům již moc času nezbývá. Netvrdím, že se mzdy zvyšují absolutně všem, ale v průměru až na malé výkyvy lineárně rostou. Privátní sektor neustále sleduje vývoj platů v rozpočtové sféře a kopíruje je. Naopak po letech velmi nízkých mezd právě prodavačkám rostou platy velmi dynamicky. Ano, je to z nízké srovnávací základny, ale ani v Německu a Rakousku si prodavačka nevydělá více než zhruba 1.800 euro hrubého (spíše ještě méně). Na pozici řadové prodavačky. Ale je jisté, že mzdy a platy v čase rostou. Že je to pro většinu málo nezměníte na netu, ale pouze tlakem prostřednictvím odborů, volbou především levicových stran (pravicové hájí především podnikatele a živnostníky, zaměstnanci jsou pro ně téměř nepřátelé). Mnoho lidí si neuvědomuje, že propad socialistů v parlamentu bude mít za následek, že je vlastně nebude nikdo při vyjednávání o růstu platů hájit. ANO myslí také více na velké podnikatele než na dělníky a řadové úředníky.

 • 9. 11. 2018 6:24

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Volit LEVICI? Tak to ani omylem! Pardon, v mládí jsem byla taky levičák, mám dost velký smysl pro solidaritu, ale levice je pro mne znakem nezodpovědnosti a hrabání se v kapsách právě drobným živnostníkům a drobným podnikatelům za neustálého kvičení, že to jsou paraziti a je třeba si na ně posvítit. Odbory na ně, na lumpy, a zvednout mzdy by měli chudému pracujícímu lidu, beztak se každý koupe ve vlastním bazénu v šampaňském a jezdí si to každý rok k moři, zatímco chudý proletář v potu tváře maká na chléb svůj vezdejší. Lidí s podobnými kecy mám ve svém okolí dost a dost. A představte si, že NIKDO z nich dodneška nemá vlastní živnosťák ani na přivýdělek, natož aby začal makat na živnosťák natvrdo a koupal se v tom šampaňském taky. Vždyť ten živnosťák stojí jen 1.000,- Kč, to je nemají nebo co? NE, oni prostě jen planě kecají a především závidí. NIKDO z nich nevidí práci, kdy fakturaci děláte zadarmo a po večerech, když už konečně máte klid na práci, zadarmo děláte i podklady pro daňové přiznání, sami si sháníte zakázky a pokud zakázku neseženete, máte smůlu, protože sociálku ani zdravotní pojišťovnu nezajímá, že jste tento měsíc třeba nevydělal ani na povinné odvody, pokud potřebujete nástroje nebo třeba auto, musíte si na to vydělat, protože vám to nikdo zadarmo nedá, nemáte nárok na OČR, jako kdyby ženy-živnostnice neměly děti a nepečovaly o ně, ony to přece zmáknou, že. No, a jako bonus prakticky ani nemáte nemocenskou, protože její podmínky jsou nastaveny tak, že při dlouhodobější nemoci nepřežijete, takže zodpovědný člověk si musí včas vytvářet rezervy, aby měl do čeho sáhnout v době, kdy se zrovna moc nedaří. Levice totiž umí jen kecat a přerozdělovat, ale kdyby tu nebyli řemeslníci nebo i větší zaměstnavatelé, co by asi tak ti levičáci přerozdělovali? Co by jim byla platná fabrika i se všemi mašinami, když by nevyráběla zboží? Protože levičák nemyslí a nedovede odhadnout trh, připravit návrh výrobku, vyrobit a ještě ho prodat. Levičák má dojem, že se to snad udělá samo, on jen dojde do fabriky, nabouchá svých povinných xx výrobků, občas si v pracovní době odskočí k lékaři, protože on má přece právo, že - a vůbec mu nedochází, že díky tomu, že byl u lékaře sám nebo třeba i s dítětem, tak se třeba nestihla zakázka a zákazníka je třeba uchlácholit, aby příště nešel ke konkurenci. Toto všechno levičáka nezajímá, protože on má jen plnou hubu práv, zato slova jako "zodpovědnost" nebo "povinnost" v životě neslyšel.
  No, a volit pravici? Ještě k tomu tu českou, kterou představuje ODS nebo TOP09? Tu pravici, která je symbolem neskutečných rozkrádaček a sviňáren v 90.letech? Nebo hady lidovce, co mají plnou hubu Pánaboha a křesťanských hodnot, ale nestydí se podpořit tu levici, tu pravici, jen aby měli svoje seslíky? Pardon, tak to už radši nezávislé kandidáty. Ti totiž aspoň něco dokázali a mají většinou i rozumnou vizi. Jen škoda, že jich je v Parlamentu tak málo.

 • 12. 11. 2018 6:54

  ves (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Kdy si teda můžu k lékaři zajít? A s dítětem?
  To že se snížila nemocnost, je důsledek neproplácení prvních 3 dnů nemoci.
  Co neochota zaměstnávat žen s dětmi.
  Samozřejmě že zaměstnavatel nechce člověka co bude věčně doma, flákače .., ale co potom s těmito lidmi? Postará se o ně stát nebo budou krást.

 • 13. 11. 2018 18:17

  Agent Bureš

  Ono to s tou almužnou nebude tak hrůzostrašné, jak se nám snaží namluvit. Penze jsou snad jediný příjem na jehož zvyšování se dá spolehnout. Je pravda, že jeden rok bylo navýšení o směšných 70 Kč (jestli si to pamatuji přesně), ale i tak to zvýšení bylo. Během krize se mnoha lidem mzda nezvyšovala, některým se dokonce snížila nebo byli propuštění (=dočasně o 40% a více procent nižší příjem). A třeba rodičovský příspěvek se nezvyšoval už skoro 12 let!!!

  Pokud by lidem nad určitý věk odebrali hlasovací právo, tak bych se možná o penze začal bát. Ale ne zas tak moc. Ono skoro každý má nějakého příbuzného v penzi nebo s pobíráním penze počítá, takže i tak by penze nemusely být v akutním ohrožení. To už bych se spíš bál o pracující, které budou odrbávat tím více, čím více bude důchodců.

 • 8. 11. 2018 11:58

  Pavel (neregistrovaný) 91.199.164.---

  To platilo jen pro ty, co si spořící účet založili do 31. října v rámci marketingové akce s podmínkou, že nejsou a nebyli v posledních 12 měsících klienty ING Bank. 2% jsou na šest měsíců od aktivace účtu bankou, do vkladu 300 tisíc Kč, nejpozději do 31. května 2019

 • 8. 11. 2018 17:37

  TiaMa (neregistrovaný) ---.wcj.cz

  Asi prodlouzili, nabizeji to ted do konce listopadu.

  Autorovi diky, hezky clanek.

 • 8. 11. 2018 10:25

  petr (neregistrovaný) 2a02:8308:33e:----:----:----:----:----

  Podstatné je, že banky jsou ve skutečně zlodějské organizace. Banky odjakživa fungovaly tak, že peníze uložené od klientů zhodnocovaly poskytováním úvěrů, úroky z úvěrů byly vyšší než úroky z vkladů a to tvořilo základ zisku bank. Nemravná byla taková banka, která vklady znehodnocovala, tzn. že úrok z vkladu byl nižší než inflace. Dnes banky zneužívají klienty jen k okrádání, účtují klientům u nás stále předražené poplatky a soustavně znehodnocují klientům jejich vklady. Spolu se státem u nás banky tvoří dokonalý komplot moci. Stát nařizuje klientům dávat peníze bankám pod záminkou boje proti praní špinavých peněz tím, že staví mimo zákon platby v hotovosti a pokud vím se chystá pod touto průhlednou záminkou hotovostní platby zrušit vůbec. Tím jsou občané nuceni násilím využívat služby bank, které ve skutečnosti nepotřebují a nejsou než podvodem. Stát, a je nekonečnou otázkou, kdo je "v pozadí", spolu s bankovní oligarchií naprosto kontroluje veškeré finanční toky občanů, má o nich úplný přehled a za pomoci bank, které soustavně znehodnocují vklady klientů, klienty soustavně postupně ožebračují a činí stále závislejší a pod úplnou kontrolou systému. To co v současnosti díky nucenému využívání okrádajících bank, probíhá je vlastně permanentní měnová reforma. Bolševici v 50tých letech okradli občany státu jednorázovým skokovým znehodnocením vkladů, a tím je uvedli do státního otroctví... dnes to náš systém dělá mnohem nenápadněji kontinuálně! Naše demokracie a svoboda jsou jen žvásty, protože jsem zcela a násilně podrobeni systému, kde nás stát s bankovní oligarchíí nuceně drží v systému ekonomického otroctví. Všichni se musíme otáčet v systému, kdy musíme pracovat za nějakou mzdy, z této částky nám stát bere peníze za všechny ty daně, odvody, za jakoukoli mizernou službu, kterou pro nás udělá nás zpoplatní znovu, bere nám peníze při nákupu jakéhokoli zboží a služby znovu, z jakéhokoli majetku který máme, získáme... prostě soustavně a stále nás ožebračuje a za tuto velmi vysokou cenu! poskytuje minimum nekvalitních služeb. Pokud nám něco zbyde, donutí nás peníze svěřit bankám, které ve skutečnosti nepotřebujeme a v komplotu s nimi nás ožebračuje dále. Pokud bychom chtěli z tohoto systému vystoupit, žít v chatce a živit se pěstováním brambor a šnitlíku - nelze, musíme platit odvody stejně - za m2 pozemku, chatu, na pojistné, za chleba který si koupíme, brzy asi i ze vzduchu, který dýcháme. Pokud bychom se snad trochu zvedli - banky způsobí krizi, ve které běžní občané přijdou o všechno..., státy banky sanují a zločinní bankéři si z těchto sanacích ze z nás sedřených daní vyplatí odměny za to, co pro vládnoucí oligarchii udělaly. A otroci občané se musí snažit znovu od začátku. Kdy už pochopíme, že JSME NA TOM HUŘE NEŽ NEVOLNÍCI VE STŘEDOVÉKU ! Banky dnes představují jedno z největších zel této doby! Díky tomu, že nové generce si už ani nepamatují, jak mají banky fungovat, to prochází zcela bez povšimnutí. Když už jako ekonomičtí otroci pochopíme, že je třeba dát tomuto systému na vědomí, že je nepřijatelný - např. užíváním alternativních měn...

 • 11. 11. 2018 10:22

  czhunter (neregistrovaný) 2a02:8108:80c0:----:----:----:----:----

  Já bych vám přál, fakt bych vám ze srdce přál, abyste se na týden stal nevolníkem ve středověku.

  Pak byste přestal mít tyhle debilní kecy.

 • 12. 11. 2018 19:42

  petr (neregistrovaný) 2a02:8308:33e:----:----:----:----:----

  ... obávám se, že o tom, co to znamenalo být nevolníkem ve středovku víme oba stejný "kulový..." a každému průměrně inteligentnímu jedinci došlo, že to byla "literární zkratka". O tom, že jsme nevolníci systému nemám nejmenší pochyby. Kvůli tomuto názoru, potřeboval jste mi sdělit, že jsem debil... . Já zas považuji za vcelku slaboduché ty jedince, které systém donutí hýkat blahem nad tím, že jim umožní jedenkrát týdně v neděli jet do super-hyper nákupního centra namísto nedělní mše ;-) a zde si koupit pár k životu nepotřebných nablýskaných cetek typu Samsung Galaxy Note 9, případně audi q5 nebo tak něco... . :-). Nevím jak na tom byl ve skutečnosti nevolník ve středověku, ale vsadil bych boty, že měl ze svého krátkého života více než my. Mnoho lidí dnes umírá s tím, že byly úspěšní... ale největší chyba, kterou v životě udělali bylo, že byly zaměření na výkon, příliš pracovali a málo se věnovali třeba mezilidským vztahům... . Ano, jsem přesvědčen, že ekonomická ideologie neustálého růstu, kdy za největší hodnotu lidského života je považováno co nejúspěšněji prodávat svoji pracovní sílu na trhu práce a následně být podroben systému, který jsem popsal výše je skutečně zločinná a v konečném důsledku nás nejen okrádá o naše životy mentálně, ale nakonec nás zbaví života i na fyzické úrovni (toxiny v prostředí, rakoviny a další civilizační choroby... devastace životního prostředí, změna klimatu, hlad a žízeň... takže přírodní systém nakonec destruktivní lidské strupy seškrábe, aby se mohl restartovat.) Nejsem vyznavačem teorií spiknutí... nemyslím si, že za tím je řízený komplot nějaké úzké skupiny lidí, která z toho programově tyje... jen jsme vytvořili naprosto stupidní systém, který nabral takovou setrvačnost, že ho nelze nijak účinně korigovat. Taky proto, že jeho hlavní hybnou silou je lidská nenažranost. Že jeho hlavním produktem je naprosto nespravdlivá distribuce bohatství ve společnosti ví už dnes každý. Nůžky mezi enormně bohatými, kteří se ale ve skutečnosti nijak mimořádně nezasloužili a těmi, kteří dřou, ale nic z toho v podstatě nemají a mít nebudou se neustále rozevírají, veškeré světové bohatství se soustředí v rukou stále se zužující skupiny lidí. Bankovní systém je jedním z největších a nejnebezpečnějších společenských parazitů (samozřejmě ne kvůli poplatkům, ale např obchodům s virtuální realitou - Futures a pod. - jsou schopni destruovat společnost. Přitom ti zločinci na tom vždycky vydělají, zatímco skutečně pracující chudáci doplatí na dílčí zhroucení systému fatálně... . Jaké to má řešení? Další revoluci, která systém znovu restartuje, což je tragičtější varianta, nebo vytváření paralelní polis, které do soukolí doufejme nasype písek... :-). Ale co vysvětlovat lidem, kteří jsou zde pofrncaní z toho, že jim finanční oligarchie ucvrnkne 0,5 % p.a. :-)
  Jen pro upřesnění - to říkám jako člověk, který si může dovolit Samsungem Galaxy note každý rok vytapetovat celý byt, takže o závisti to není ;-)

 • 12. 11. 2018 19:51

  petr (neregistrovaný) 2a02:8308:33e:----:----:----:----:----

  .. no když píšu rychle a nečtu to po sobě, dělám pravopisné chyby... :-P, už holt něco pamatuju...

 • 8. 11. 2018 11:47

  Pavel (neregistrovaný) 91.199.164.---

  J&T Banka nabízí vklad s jednodenní výpovědní lhůtou za 1,1% bez omezení výše vkladu.
  Ano, nejde technicky o spořící účet, ale při jednodenní výpovědní lhůtě má jeho vlastnosti (je možné vypovědět část vkladu). Podmínkou je minimální objem vkladů u banky pro jeho zřízení, ten je myslím 500 tisíc Kč.

 • 9. 11. 2018 11:12

  Mirek (neregistrovaný) 195.178.92.---

  Nejenom, že lze u J&T banky část Vkladového účtu s 1. denní výpovední dobou vypovědět, odeslat na jakýkoliv účet D+0, ale také je možné kdykoliv jej navyšovat i přímým zasláním na jeho číslo účtu. Podmínkou je mít nebo mít v minulosti produkty Clear Deal (Vklad nebo Investiční nástroje) v hodnotě min. 500 tisíc Kč.
  Tedy, pokud na smlouvu Clear Deal jste měli v minulosti vklad na min. 500 tisíc Kč (např. Termínovaný vklad), v současnosti v bance máte na BÚ 1 Kč, můžete si založit zmiňovaný Vkladový účet jen na 1 Kč.

 • 9. 11. 2018 11:51

  lubik3 (neregistrovaný) ---.jkr.cz

  Zapomeňte na odeslání D+0, to v J&T opravdu nefunguje. I do vlastní banky jim to trvá desítky minut

 • 30. 11. 2018 14:13

  Jerry001 (neregistrovaný) ---.hhnet.cz

  urok 1,X% porad nedava smysl, 15% z toho je navic zdaneni. To uz bud nejake investice nebo si za to neco koupit pro poteseni. Stosovat to na ucte s timhle urokem je blbost. Navic myslim, ze uroven prijmu v CR se dost zlepsila, kdyz vezmete ze prumerna mzda je 30tis. ovsem spousta lidi ma prijmy "bokem" od cisniku, kucharu, zedniku, znacna cast zivnostniku jede porad mimo "fakturu" atd atd, takze prumerny prijem na cloveka bude nekde na 40k mesicne. Pokud jsou manzele tak v prumeru chlap + zenska 40+30 = 70k neni problem. Kdyz vezmu jenom moje spoluzaky ze stredni, tak je tam 1 nebo 2 lidi co maji kolem 20k hrubyho jinak vsichni delaji za 35+ takze nekrmte tady lidi, ze lidi nemaji penize. Na parkoviscih vsude nova auto (minimalne za 400k, tezko na ne nekdo nasetril z oficialnich 30k hrubyho ... z kterych usetrite sotva 5k mesicne, takze oficialne by na novy auto skoro nikdo nemel a z ceho to teda ty lidi plati??? :-)

 • 2. 12. 2018 8:45

  Equa bank (neregistrovaný) ---.jhcomp.cz

  U Equa nyní na spořícím účtu úrok 1% pro vklady od 0,5 milionu do 10 milionu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).