Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kam uložit peníze? Spořicí účty mají od listopadu novou jedničku od Martin Luther - To je pravda, ale za co budete žít...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 11. 2018 10:12

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  To je pravda, ale za co budete žít až budete v penzi. Možná budete pracovat až do takřka posledních dnů svého života. Nebo se spokojíte s garantovanou almužnou v podobě průběžného pilíře /tzv. státní důchod/. Nebo si budete odkládat peníze minimálně do penzijního fondu, či kapitálových, investičních fondů, budete investovat na kapitálových trzích samostatně, koupíte nemovitost a budete jí pronajímat... Ale žít bez rezerv je nesmysl. Stát se o Vás starat nebude.
  I když Vám inflace aktuálně ukrojí zhruba 2,3% z vašich neinvestovaných financí, na druhou stranu Vám meziročně minimálně v té výši rostou i příjmy.

 • 8. 11. 2018 18:56

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Cha, cha, cha, vlhký sen mlaďochů, co jsou přesvědčeni o tom, že existuje něco jako kariérní růst. Vážený, mzda roste pouze některým lidem. Zeptejte se např. prodavaček, co to je růst mezd a kariérní růst. Nebo soustružníka u soustruhu. První z obou výše jmenovaných to může dotáhnout na vedoucího prodejny, druhý na specialistu nebo na mistra. Těmto lidem se občas přidává v okamžiku, kdy je nařízeno zvýšení minimální mzdy, kolikrát ani to ne.

 • 8. 11. 2018 19:49

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  No zrovna i ten Kaufáč u nás inzeruje že shání prodavačky za 24 tisíc... Před rokem, dvěma tam ty chudáci na pokladně seděly za 10-12 čistýho... Ten kolotoč rozpoutal Lidl. Taková zástupkyně nebo vedoucí prodejny už i v Penny má v pohodě základ (tudíž + příplatky a prémie) od 30 tis vejš.
  Já teda na ulicích vidim čim dál víc aut, lidí ve značkových hadrech, s mobilama za desetitisíce... Máme se líp a né, že ne.
  Když už i u nás v Příbrami je problém sehnat člověka (naopak práci problém sehnat neni)....

 • 8. 11. 2018 20:32

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  V marketech je to už o dost lepší. Můj expřítel dělal taky v Penny. Naslibovali jim hory doly, všichni se před otevřením prodejny zaučovali na vedoucího nebo zástupce vedoucího. Pracovní smlouvy dostali na 6 hodin = pochopitelně s příslušně kráceným platem. Do pracovní doby se ale nezapočítával uklid prodejny, likvidace obalů (lisování pro sběrné suroviny) a další práce, pracovní dobou se rozumělo pouze doplňování zboží na place a práce na kase. Sice měli 6-hodinovou pracovní dobu, v reálu cca 10 hodin denně prakticky za minimální mzdu. Před koncem 3-měsíční zkušebky dostali všichni padáka a nastoupila další várka odrbávaných otroků, kterým se opět naslibovaly hory a doly.
  PS: v inzerátu toho může být... Ptal jste se lidí, jaké jsou jejich pracovní podmínky a co na to říkají? Zrovna pro Penny a Billu jsem několik let dělala externího kontrolora - Mystery Shoppera, mám zmapované všechny Penny a Billy (občas chtěli pro porovnání i konkurenci, takže většinou nejbližšího Alberta) v okruhu Kralupy nad Vltavou - Cheb - Prachatice - Kaplice - Jemnice - Žďár nad Sázavou - Chotěboř - Benešov. Když už jsem tam byla, všímala jsem si i personálu a kolikrát mi jich bylo fakt líto. Nás teda drbali taky, ale personál prodejen, to byli skuteční moderní otroci.

 • 8. 11. 2018 20:41

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Kolegovo manželka v Penny právě pracuje a zeťák druhého kolegy je v Lidlu. To, jak s nimi "vyj...li" co se týče neplacené doby před otevřením prodejny nebo při přeceňování, to vím. Dneska se to děje občas taky. Nicméně peníze jim naštěstí zvedli dost a maji i nějaké benefity (poukázky k holiči a nevim co ještě). Nejvyžilejší personál jsem vídal v Kauflandu, to vypadalo jak po konkurzu v nádražce... A dneska i ti tehdejší zaměstnanci mi připadaji víc k světu, stres a bída člověka ovlivní asi i na venek.

 • 9. 11. 2018 0:46

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Vaše chyba, že se nedokážete spojit a své zájmy hájit společně. Jinak je iluzí, že dnes kdokoliv může plošně vyhazovat a propouštět zaměstnance. Obecně je to právě naopak. Zoufale se hledají zaměstnanci. Tak si to užívejte, za pár let Vás zase budou strašit frontami na ÚP a že mají na každém prstu deset zájemců. To je běžný ekonomický cyklus, který přesně popsal druhý největší Němec dle všelidového hlasování v Německu. To se v ČR také dost tají. Mi jdeme stále ode zdi ke zdi.

 • 9. 11. 2018 0:48

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Omlouvám se za občasné gramatické chyby, nepřečtu si pořádně text a hned ho odpálím. Ten druhý největší Němec je Karel Marx.

 • 9. 11. 2018 0:41

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Paní, nejsem mlaďoch a přiznám se, že na jednu stranu už ani nechci jim být. Mládí je fajn, ale vidina pracovat až k samé blízkosti smrti není pro mnoho z nás až tak lákavá. Dnešní děti budou velmi pravděpodobně pracovat minimálně do 70 let a to zvláště mužům již moc času nezbývá. Netvrdím, že se mzdy zvyšují absolutně všem, ale v průměru až na malé výkyvy lineárně rostou. Privátní sektor neustále sleduje vývoj platů v rozpočtové sféře a kopíruje je. Naopak po letech velmi nízkých mezd právě prodavačkám rostou platy velmi dynamicky. Ano, je to z nízké srovnávací základny, ale ani v Německu a Rakousku si prodavačka nevydělá více než zhruba 1.800 euro hrubého (spíše ještě méně). Na pozici řadové prodavačky. Ale je jisté, že mzdy a platy v čase rostou. Že je to pro většinu málo nezměníte na netu, ale pouze tlakem prostřednictvím odborů, volbou především levicových stran (pravicové hájí především podnikatele a živnostníky, zaměstnanci jsou pro ně téměř nepřátelé). Mnoho lidí si neuvědomuje, že propad socialistů v parlamentu bude mít za následek, že je vlastně nebude nikdo při vyjednávání o růstu platů hájit. ANO myslí také více na velké podnikatele než na dělníky a řadové úředníky.

 • 9. 11. 2018 6:24

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Volit LEVICI? Tak to ani omylem! Pardon, v mládí jsem byla taky levičák, mám dost velký smysl pro solidaritu, ale levice je pro mne znakem nezodpovědnosti a hrabání se v kapsách právě drobným živnostníkům a drobným podnikatelům za neustálého kvičení, že to jsou paraziti a je třeba si na ně posvítit. Odbory na ně, na lumpy, a zvednout mzdy by měli chudému pracujícímu lidu, beztak se každý koupe ve vlastním bazénu v šampaňském a jezdí si to každý rok k moři, zatímco chudý proletář v potu tváře maká na chléb svůj vezdejší. Lidí s podobnými kecy mám ve svém okolí dost a dost. A představte si, že NIKDO z nich dodneška nemá vlastní živnosťák ani na přivýdělek, natož aby začal makat na živnosťák natvrdo a koupal se v tom šampaňském taky. Vždyť ten živnosťák stojí jen 1.000,- Kč, to je nemají nebo co? NE, oni prostě jen planě kecají a především závidí. NIKDO z nich nevidí práci, kdy fakturaci děláte zadarmo a po večerech, když už konečně máte klid na práci, zadarmo děláte i podklady pro daňové přiznání, sami si sháníte zakázky a pokud zakázku neseženete, máte smůlu, protože sociálku ani zdravotní pojišťovnu nezajímá, že jste tento měsíc třeba nevydělal ani na povinné odvody, pokud potřebujete nástroje nebo třeba auto, musíte si na to vydělat, protože vám to nikdo zadarmo nedá, nemáte nárok na OČR, jako kdyby ženy-živnostnice neměly děti a nepečovaly o ně, ony to přece zmáknou, že. No, a jako bonus prakticky ani nemáte nemocenskou, protože její podmínky jsou nastaveny tak, že při dlouhodobější nemoci nepřežijete, takže zodpovědný člověk si musí včas vytvářet rezervy, aby měl do čeho sáhnout v době, kdy se zrovna moc nedaří. Levice totiž umí jen kecat a přerozdělovat, ale kdyby tu nebyli řemeslníci nebo i větší zaměstnavatelé, co by asi tak ti levičáci přerozdělovali? Co by jim byla platná fabrika i se všemi mašinami, když by nevyráběla zboží? Protože levičák nemyslí a nedovede odhadnout trh, připravit návrh výrobku, vyrobit a ještě ho prodat. Levičák má dojem, že se to snad udělá samo, on jen dojde do fabriky, nabouchá svých povinných xx výrobků, občas si v pracovní době odskočí k lékaři, protože on má přece právo, že - a vůbec mu nedochází, že díky tomu, že byl u lékaře sám nebo třeba i s dítětem, tak se třeba nestihla zakázka a zákazníka je třeba uchlácholit, aby příště nešel ke konkurenci. Toto všechno levičáka nezajímá, protože on má jen plnou hubu práv, zato slova jako "zodpovědnost" nebo "povinnost" v životě neslyšel.
  No, a volit pravici? Ještě k tomu tu českou, kterou představuje ODS nebo TOP09? Tu pravici, která je symbolem neskutečných rozkrádaček a sviňáren v 90.letech? Nebo hady lidovce, co mají plnou hubu Pánaboha a křesťanských hodnot, ale nestydí se podpořit tu levici, tu pravici, jen aby měli svoje seslíky? Pardon, tak to už radši nezávislé kandidáty. Ti totiž aspoň něco dokázali a mají většinou i rozumnou vizi. Jen škoda, že jich je v Parlamentu tak málo.

 • 9. 11. 2018 12:38

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Jarmilo: ty si to všechno zasloužíš. Ty to tak chceš....

 • 12. 11. 2018 6:54

  ves (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Kdy si teda můžu k lékaři zajít? A s dítětem?
  To že se snížila nemocnost, je důsledek neproplácení prvních 3 dnů nemoci.
  Co neochota zaměstnávat žen s dětmi.
  Samozřejmě že zaměstnavatel nechce člověka co bude věčně doma, flákače .., ale co potom s těmito lidmi? Postará se o ně stát nebo budou krást.

 • 13. 11. 2018 18:17

  Agent Bureš

  Ono to s tou almužnou nebude tak hrůzostrašné, jak se nám snaží namluvit. Penze jsou snad jediný příjem na jehož zvyšování se dá spolehnout. Je pravda, že jeden rok bylo navýšení o směšných 70 Kč (jestli si to pamatuji přesně), ale i tak to zvýšení bylo. Během krize se mnoha lidem mzda nezvyšovala, některým se dokonce snížila nebo byli propuštění (=dočasně o 40% a více procent nižší příjem). A třeba rodičovský příspěvek se nezvyšoval už skoro 12 let!!!

  Pokud by lidem nad určitý věk odebrali hlasovací právo, tak bych se možná o penze začal bát. Ale ne zas tak moc. Ono skoro každý má nějakého příbuzného v penzi nebo s pobíráním penze počítá, takže i tak by penze nemusely být v akutním ohrožení. To už bych se spíš bál o pracující, které budou odrbávat tím více, čím více bude důchodců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).