Hlavní navigace

Názor k článku Jednou šlápnete mimo zákon a zpět vás společnost nevezme. Nezískáte ani práci od Patrik Chrz - Málokdo si uvědomuje, že všechny tyhle regulace zvýhodňují...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 12. 2017 9:45

    Patrik Chrz

    Málokdo si uvědomuje, že všechny tyhle regulace zvýhodňují zejména ty "špatné". Když nelze legálně získat "ověřené" informace, rozhodují se zaměstnavatelé (ale třeba i banky při poskytování úvěrů) na základě těch méně ověřených, domněnek, předsudků či prosté pravděpodobnosti.

    Takže na to, jestli získáte práci má vliv třeba věk a pohlaví (pravděpodobnost nemoci, otěhotnění), bydliště (tzv. vyloučené lokality), přátelé (kontakty na Facebooku), atd. Prostě se vás nesmí na něco napřímo zeptat a tak, pokud má z čeho vybírat, upřednostní toho, kdo mu statisticky vychází vhodnější, i když data pro toto rozhodnutí nemusí mít k dispozici úplně správná. Ale protože se vás na to nesmí zeptat, nemůžete mu vyrátit, že jeho závěry jsou postavené na nesprávných informací. Protože dostanete nemastnou-neslanou odpověď, že byla dána přednost jinému kandidátovi.

    Mně třeba strašně pomohlo, když mi moje kontaktní osoba z pracovní agentury prozradila, co se na mne potenciálnímu zaměstnavateli nelíbilo - šlo o určité chyby v neverbální komunikaci z mé strany. Poměrně dlouho jsem hledal jiné místo a pořád jsem dostával tyhle nemastné-neslané odpovědi. Až tehnle člověk mi po pravdě řekl, jak mě u pohovoru zhodnotili - zaměřil jsem se na to a během velmi krátké doby jsem měl nové místo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).