Hlavní navigace

Názor k článku Jednou šlápnete mimo zákon a zpět vás společnost nevezme. Nezískáte ani práci od * - Ale jo, to se běžně dělá. Problém ovšem...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 12. 2017 10:29

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Ale jo, to se běžně dělá. Problém ovšem je, jak to v praxi kontrolovat, a jak to vymáhat. Nemyslím formálně, ale skutečně.
  Firma to papírově doloží, ale co dál? Každému tomu programátorovi postavíš na trvalo za rameno člověka, co mu bude koukat pod prsty? Nebo jak jinak to chceš dělat? Víš kolik by na to bylo potřeba lidí? Co by to stálo peněz, i kdyby jsi je měla? Jak, v souladu se zákonem ověříš, že je to skutečně on?

  Takže výsledek potom může být jediný: dodržuje se to pouze papírově, skutečně to kontrolovat a vynutit si je neproveditelné. A i to papírové dodržování znamená nárůst administrativy. Proč? protože když takový, ve smlouvě uvedený člověk, dá výpověď, zemře... cokoli, tak ho musíš nahradit. A na to musíš dělat dodatky smluv, ty projednat, schválit... zveřejnit. A vyhovět jim musíš, protože tohle by jsi u soudu prohrála, nevyhovět jim.

  To je takhle vždycky. Nějaký chytrák, jako jezevec, přijde se" zlepšovákem". Chce ukázat druhým, jak jsou neschopní. A výsledek je pokaždé stejný: nové papíry, ještě více papírů, nové tabulky, hlášení, nárůst nákladů, větší potřeba úředníků. Aniž by se avizovaný záměr podařilo uskutečnit. Jen vše déle trvá a je to dražší.

  A to ani neuvažuj o tom, že ta akce má nějaké termíny, které je třeba dodržet, a jak budeš za těhle podmínek vymáhat "realizační tým". Třeba ten tvůj příklad: sSpuštění IT systému je vázáno na nějaký zákonný termín...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).