Hlavní navigace

Názor k článku Jedno dítě stojí matku několik stovek korun měsíčně na starobním důchodu od optimista - Žena, která dala státu 4 kvalitní daňové poplatníky...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2017 13:10

  optimista (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Žena, která dala státu 4 kvalitní daňové poplatníky je teď na stará kolena sama s velmi nízkým důchodem. Nemůže čekat od dětí peníze, mají samy se svými rodinami a dětmi co dělat, aby slušně žily.

  Každý slušný stát by stanovil pro vysoké důchody hranici , například dvojnásobek průměrné mzdy a ty prostředky, které nestydatě vyplácí v důchodem nad 70 a více tisíc měsíčně, by měl dát matkám , které odpracovaly min. 25 roků a mají 4 děti s min. ukončeným základním vzděláním a výučním listem/.

  Také by se měl stát postarat o nápravu škod, které způsobil 1998 -2001 tím, že resort řídili lidé bez vzdělání a bez elementárních znalostí. Např. se započítávala plně mzda jen do 6300,-Kč, do 13000,- jen 30% a nad 13 tis. jen 10%:
  Za odpracovaný rok navíc se počítalo z výpočt. základu jen 4% a následující rok už 6 % a takto se lítalo ve výpočtech ode zdi ke zdi.
  Postižení důchodci očekávají od státu nápravu, protože každá stokoruna navíc měsíčně pro ně mnoho znamená. Takové "experty" na výpočty jako p.Škromach, p. Nečas aj. když stát instaloval, tak také musí nést následky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).