Hlavní navigace

Názor k článku Jaké výhody a úspory vám můžou přinést kreditní karty? od anonym - Zrovna jsem se podíval na kurzovní lístek GEMB...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 9. 2014 0:42

    bez přezdívky

    Zrovna jsem se podíval na kurzovní lístek GEMB a jsem šokován, vždyť tam vychází spread 6,2 - 7 % (!!!), to je hodnľ znepokojující, IMHo jde o okrádání zákazíka.

    Jinak nevím, co myslíte oba těmi dobrými kurzy u kreditek Home Credit (Tesco), ale já vidím v kurzovním lístku Home Credit: https://www.homecredit.cz/klientska-zona/kreditni-karty/kurzovni-listek odchylku na prodej EUR (ostatní měny jsou na EUR přepočítány kurzem karetní asociace a pak na koruny tímto kurzem) o 2,7 % od středu, což je hodně silný podprůměr (asi takový jak byl kdysi u GEMB) a tohle rozhodně nevylepší 1 % vratka (která navíc to procento z objemu vrací jen v poukázkách do Tesca), aneb ve výsledku se dostanu na hodnotu cca. 1,7 % od středu, resp. spread 3,6 %, přičemž spread 3,8 - 3,9 % mají už i některé debetky bez vratky (RB, UCB, ČSOB, Equa či Air Bank)... toto je hodně vzdálené od "velmi dobrého" kurzu!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).