Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jaké výhody a úspory vám můžou přinést kreditní karty? od Radim - Diky za clanek. Jako clovek, ktery extremne nerad...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 9. 2014 10:48

  Radim (neregistrovaný) 212.4.138.---

  Diky za clanek. Jako clovek, ktery extremne nerad dluhy (a kreditka je pro me v zasade na dluh neustale) ji pouzivam jen zridka (zahranici). Ted uz alespon vim, ze i kreditka muze mit sva pozitiva.

 • 26. 9. 2014 11:00

  Patrik Chrz

  Ano, v zahraničí je kreditní karta asi nejužitečnější.
  Prvním důvodem je, že někdy ji vyžadují autopůjčovny a hotely při rezervacích, i když české (a obecně evropské) debetky se např. v amerických terminálech tváří jako kreditní.
  Druhým důvodem je to, že při placení v různých samoobslužných systémech (tankování, parkování,..) bývá blokována někdy i docela vysoká částka a není problém si takto "vyblokovat" celou kartu. S kamarády se nám to stalo při výletu do Švýcarska, stačilo párkrát natankovat a zaparkovat a nakonec jsme nekoupili ani lístek do kina. Případně stačí zneužití údajů z karty (odcizení ze systému obchodníka, zneužití obsluhou) a než se vše vyřeší, jste bez peněz. Z toho důvodu je lepší když jsou "zabetonované" peníze banky, než vlastní :).

  Bohužel vzhledem k plíživě se zhoršujícím kurzům na platebních kartách začínám v zahraničí čím dál více používat hotovost. Třeba na 1 euru tak lze ušetřit i korunu, když nakoupím v dobré arabské směnárně proti tomu, jaký kurz bych dostal na platební kartě. Čest výjimkám (např. Cetelem).

 • 26. 9. 2014 15:47

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Berte to prosím jinak, taky nesnáším dluhy, ale kreditku používám jako zdroj peněz pro oddálení plateb. Samozřejmě mám někde jinde ty peníze, ale platí je až na konci toho bezúročného období. ¨
  Teď jsem se ale navíc experimentálně odvázal i jinak, na kreditku DinersClub jsem si půjčil větší obnos peněz, ona je měla v akci s ve verzi Pure + Měšec za 4,9%. A dokonce se tam neplatí nic za převod na kont, jenom 2% za zaslání. Jenom těch 4,9%, což dělá při mé částce řádově desítky korun měsíčně, což je za půjčení slušných peněz velmi přijatelné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).