Hlavní navigace

Názor k článku Jaké výhody a úspory vám můžou přinést kreditní karty? od Honza - Oceňuji autora, že si dal tu práci a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2014 15:59

  Honza (neregistrovaný) 88.146.199.---

  Oceňuji autora, že si dal tu práci a důkladně popsal výhody jednotlivých kartet. Ale pro koho tyhle karty můžou být dobré, když nejsou:

  1. pro socky (pro ně je to cesta k exekutorovi)
  2. pro lidi, co mají problém s utrácením (pro ně je to cesta k exekutorovi)
  3. pro lidi, co se nechají ovlivnit akcemi a koupí si to, co nepotřebují (nic neušetří, koupí kvůli malé slevě blbost nebo horší věc)
  4. pro lidi, co málo utrácí (sleva bude menší než měsíční platba za kartu)
  5. pro lidi, co jsou nepořádní (neohlídají si bezúročné období)
  6. pro lidi, co se jim kvůli pár stovkám nevyplatí cokoliv řešit
  7. pro lidi, co utrácí pouze v malých obchůdkách (tam se dá ukecat sleva za platbu bez karty)

  Pro koho teda jsou ty karty kvůli penězům dobré?

  1. pro lidi, jako autor článku (ale ve skutečnosti nemají padesát různých karet kvůli slevě jako takové, ale proto, že je to baví) - tuhle skupinu nepočítám, nedělají to pro peníze, ale z fanouškovství. Ve skutečnosti by za čas, který věnují kartám, dokázali vydělat víc peněz, než kolik s kartami ušetří.

  2. lidi, co jsou pořádní, nemají moc peněz (tisícovka za měsíc je pro ně hodně), ale tak jako tak dělají pravidelné poměrně velké nákupy ve velkých obchodech (Globus, Bauhaus, ...)

  Ale kdo do té skupiny 2 patří? OSVČ majitel nějakého stánku u jezu, co kupuje v Globusu buřty a kofolu a prodává je vodákům 2x dráž? OSVČ řemeslník, co rekonstruuje jádra panelových bytů a nakupuje v Bauhausu materiál. A pár dalších podobných týpků. Tak 0,1% populace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).