Hlavní navigace

Názor k článku Jak vypadá schůzka s finančním poradcem od Ondřej - Každý z Vás má pravdu.Pokud vezmu podle mě...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 4. 2007 10:54

  Ondřej (neregistrovaný)
  Každý z Vás má pravdu.Pokud vezmu podle mě nejobjektivnější finanční poradenství je to to: finanční poradce má zkušenosti y praxe aspoň 2 roky, má přístup k informacím z celého finančního trhu a může uzavírat smlouvy se všemi finančnímy ústavy, jeho profit je odvozen z Vašeho profitu( tedy vyděláváte Vy, vydělává on - opačně to dost dobře nejde).Zkrátka doporučí Vám takový plán, který by v dané situaci doporučil sám sobě.Nicméně to asi těžko zjistíte.A navíc takový poradci téměř neexistují popř. z hlediska jejich profitu si berou za analýzu a spracování návrhu tisíce korun a zaměřují se na klienty s majetkem mnoha milionů.Běžný člověk se musí spokojit s kompromisem, zatím.
  Takže pokud chcete dobrého poradce, můžete ho najít, ale bude Vás to pravděpodobně stát několik schůzek, tak aby jste mohli srovnávat.(Nadchnout se pro mercedes je lehké, když jste nikdy neviděli bavorák ale jen starého žigula).
  znaky dobrého poradce :1. do ničeho Vás nenutí a nechá Vás vše prostudovat libovolně dlouho( ale nedivte se, že chce jasný závěr, kdo pracuje ví o čem mluvím - protože bez rozhodnutí se nikam nedostanete)
  2. neohání se značkami, ale vlastní prací a zkušenostmi( ideálně pracuje v poradenství min. rok, zajímá se o novinky na trhu, sám produkty využívá, a dá Vám možnost získat reference)
  3. ve finančním plánu myslí i na detaily, je ochoten na základě Vašich požadavků s Vámi i diskutovat a plán upravit
  4. neřeší vše pojistkami - pozor na smlouvy IŽP,KŽP vyšší než daňově odečitatelné, pozor IŽP,KŽP pro lidi nad 50 let(ve většině případů jsou značně prodělečné)
  5. využívá investic do podílových fondů, popř. jiných méně obvyklých nástrojů kolektivního investování( totiž banky, penzijní fondy,pojišťovny, stavební spořitelny pracují a vydělávají na stejných trzích, jen za Vás přeberou rizika - ale za jakou cenu viz. zajištěné fondy)
  6. to že finanční instituci neznáte, neznamená, že je špatná
  7. pamatujte na to že i finanční poradce je jen člověk a neexistují univerzální řešení, vždy je to subjektivní, a nemusí to vždy být nejlepší z hlediska zisku( je lepší levnější více poruchové auto, nebo dražší, více spolehlivé auto se špičkovým servisem, líbí se Vám to auto vizuálně, jezdí se Vám v něm dobře, kolik žere? - je toho moc a garantuju Vám že ideální auto neexistuje a Vy si vyberete podle Vašich priorit, momentální nálady, akčních nabídek, rychlosti dodání, statistik, zkušeností Vašich známích, Vašeho vlastního pocitu atd. - stejné je to s financemi)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).