Hlavní navigace

Názor k článku Jak vybrat nejlevnější účet? od Petr - Ono je potřeba se na to podívat celkově,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 9. 2009 13:51

    Petr (neregistrovaný)
    Ono je potřeba se na to podívat celkově, nejen na vlastnosti jednotlivých produktů. Takže ručení mBank je sice dobré, kreditka Cetelem nejlepší, já ale potřebuju pro cesty do zahraničí ideálně kartu, u který je 1) výhodné řešení ztráty nebo zneužití (nevím, jestli to má mBank 3 dny zpět); 2) výhodný kurz; 3) nulové poplatky za výběr hotovosti; 4) nulové poplatky za vedení - a to všechnou SOUČASNĚ! Když má každá karta jen něco, tak to nemá cenu. O víc než těch 4250,- bych v pohodě přišel např. u mBank jen na těch zahraničních kurzech.

    Teď u úročení: Unibon u mně bez IB odpadá. Takže zůstávají reálně varianty s výhodou 0,5 %, je otázka, na jak dlouho. (A Akcenta s 0,7%, kterou využívám, ale tam to padá a celkově taky nic moc.) Když bylo Fio na 2,8% a HSBC na 2%, tak jsem čekal na vypršení lhůt výhodných produktů a uvažoval jsem o odchodu. Teď po pár měsících je všechno jinak. Teď mám pár větších riskantnějších zahraničních cest a ručení se bude v listopadu měnit u všech bank, takže zatím to nechám, jak to je, v lednu to zase přehodnotím.

    Ono šetření je určitě dobrá věc, jen se to nesmí dělat za každou cenu. Jinak třeba karta HSBC mi za půl roku umožnila náhodou 3x bezplatně pobývat v jejich salónku v Istambulu, kde jsem mohl díky klidu, jídlu, pití, elektrice a internetu pracovat a pár důležitých věcí udělat. Je to sice náhoda, ale i ta náhoda mi v podstatě tu hypotetickou ztrátu na úrocích zaplatila jen pomocí týhle blbosti (hypotetická proto, že se peníze úročily 4%).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).