Hlavní navigace

Názor k článku Jak snadno půjdou smazat nezvladatelné dluhy? Po dvou letech bude konečně jasno od vera - Když se podíváte na insolvenční rejstřík, na jednotlivé...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 11. 2018 8:20

  vera (neregistrovaný) 185.67.188.---

  Když se podíváte na insolvenční rejstřík, na jednotlivé případy osobní insolvence, jde o různé případy. Pochopím, že se nechtěně zadlužila matka tří dětí, která neměla kde bydlet a její závazky vůči úvěrovým společnostem jsou cca 600 tisíc. Měla dvě děti, ovdověla, na ty má sirotčí důchod, pak se vdala znovu, naivka, měla třetí dítě a tento manžel ji opustil, přišla o vdovský důchod, exmanžel jí na dítě neplatí a ona pracuje jako prodavačka za minimální mzdu. Dostala se do potíží. Nejela za vypůjčené peníze např. na dovolenou do Egypta nebo na Seychely. Nakonec se přestěhovala někam do většího města, je zaměstnána v supermarketu za 17 tisíc hrubého, ale podmínky osobní insolvence dodržela a dluhy v zákonem stanovené části splatila i odměnu insolvenčnímu správci. Pomohla jí její matka a bratr, kteří jí dávali "dar" - finanční částku jako výpomoc. Není to moje příbuzná, to všechno se dá vyčíst z insolvenčního rejstříku té osoby.
  Na druhé straně žádá o insolvenci muž, s příjmem 32 tisíc čistého, který si postupně vypůjčil 1,4 milionu korun. Je rozvedený, nemá žádné osobní věci, kromě starého auta, u kterého má napsáno "dar". V jeho spise je uloženo nějaké oznámení, že přispívá na údržbu domu své přítelkyni, své dceři, které má z manželství, a že obě rodiny si užívají dovolených v zahraničí. Ten muž ještě žádá o to, aby mu zvýšili nezabavitelnou částku, z důvodu, že musí autem navštěvovat svoji matku.
  Taky je tam žena, která dluží 1,6 milionu, která si půjčila na auto, pak ho prodala a peníze utratila, na dovolenou v Egyptě, kde jela s dcerou několikrát.
  Takže toto, ty dva případy, nepochopím. Nepochopím v tom smyslu, že nadělají dluhy, nikdo nezkoumá, na co ty peníze použili a povolí jim osobní oddlužení, kde během pěti let splatí 33% svých dluhů. A teď, podle novely insolvenčního zákona se takovým lidem bude žít ještě lehčeji? Budou si půjčovat, pak splatí jen část? Kdo platí zbytek těch úvěrů? A pak, že socialismus v této zemi skončil. Neskončil.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).