Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak snadno půjdou smazat nezvladatelné dluhy? Po dvou letech bude konečně jasno od Jana - Dobrý den, chyba je už na začátku. Žádost o...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 10. 2018 12:07

  Jana (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dobrý den,
  chyba je už na začátku. Žádost o insolvenci se schválí skoro vždycky neb nikdo nekontroluje, co dlužník nakecá.
  Znám příklad.
  Mladá dlužnice, dluhy 5 let, exekuce a zažádala o insolvenci neb dluhy měla 200.000,- Kč a narodilo se miminko.
  Ovšem nejdřív darovala byt, garáž, pozemky své tetě a u soudu tvrdila, že žije v podnájmu (samozřejmě, že ne, domluva s tetou) a podnájem činí 7tis.měsíčně, že je sama (dneska se mladí neberou) Soud ji insolvenci schválil neb ona bez majetku a koruny na mateřské nemá nic a její teta se zavázala, že měsíčně za ní bude platit 2500,- Kč měsíčně. Soudu to úplně stačilo měsíčně 2.500,- Kč podobu 5 let !
  Mladá dlužnice tak dostává od státu příspěvek na bydlení, podpory všechny co jsou, vesele žije dál ve svém bytě a má se líp než se měla. Takhle to je už 3 roky. Ještě 2 roky a hotovo.
  Nikdy nedělala a dělat nebude. Pořídila si další miminko, bydlí s partnerem (otcem svých dětí) ve svém bytě dále a partner taky zažádal o insolvenci, (taky dluh kol 200tis.)taky jí dostal a opět prý bydlí za podnájem 7.000,- Kč měsíčně, ale nastoupil do práce těsně před žádostí o insolvenci, sice doba na 1 rok a taky to soudu nevadilo, insolvence byla schválena a to doložil doklad, že předtím 3 roky neměl žádný příjem !
  Pokud si najdete nějaký insolvenční rejstřík (je veřejně přístupný), zjistíte, že první kdo dostane peníze je insolvenční správce dlužníka a zbytek pak ostatním...nějaké koruny.
  Insolvenční správci se vyplatí nechat dlužníky takto podvodně splácet, je to jedno, jdou jim zaručené peníze.
  To jsou náhodně 2 insolvence které jsem sledovala a vše vyčetla i tedy lži, které dlužníci uvedli.
  Vlastně podpory od státu, které dlužník dostane, tak zaplatí celý dluh dlužníkovi a dlužník se má dobře a nedá ani korunu na dluh. Nedělá a dělat nebude.

 • 26. 10. 2018 13:29

  Cek (neregistrovaný) ---.112.252.2.static.b2b.upcbusiness.cz

  2,5 tisice po dobu 5 let je 150 tisic, takze na insolvenci velmi slusna cast toho dluhu.

  Zbytek se neda komentovat protoze o tom nic nevime - jen teta musi minimalne priznavat prijem z pronajmu, ted uz zrejme 14 tisic mesicne, a platit z toho dane.

 • 26. 10. 2018 13:36

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Přesně tak. Já si myslím, že ten popis insolvence je příliš jednostranný. Velice pochybuji, že někdo kvůli dluhu 200 000 Kč půjde do insolvence na 5 let, při které splatí 150 000 Kč. Kvůli "zisku" 50 000 Kč být 5 let v insolvenci, to musí být značný masochismus. Takže si myslím, že je to celé úplně jinak než je popisováno výše.

 • 26. 10. 2018 21:30

  Jana (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  No a četl jste pořádně? O byt nepřišli a o ostatní, pozemky, garáž, touto insolvencí! Jaký zisk 50 000 o to nejde. Byt je snad nejvíc ! A nedají během 5 let ani korunu ! Teta dá 2500,- Kč a to stačí. Stát jim dává měsíčně na podnájem 7000,- Kč neb kecali, že dávají 7tis. měsíčně na podnájem, ale bydlí zadarmo a pořád ve svým !
  Tak jsou silně v plusu ! Jen tak pro sebe 7 tisíc, to je super ne. Tady je návod, jak nepřijít o byt v exekuci.
  Nemusí chodit do práce ! Dělají načerno samozřejmě. A ani koruna státu naopak stát jim zaplatí živobytí ba ještě víc ! Mají 3 auta, super motorku a vše nej nej a vypadají jako největší boháči v ulici. Tak se to dělá a ne jako blbci jen platit a platit a makat. Dá se tento návod použít i když nyní, Úřad práce chce asi nájemní smlouvu, komu platí nájem a to nebylo. Ale vše se dá zajistit dneska. Teta samozřejmě žádnou daň z pronájmu neplatí, kdo by na to přišel, bydlí o 20 km dál. Buranov a co se nevymyslí.

 • 26. 10. 2018 13:56

  Pavel (neregistrovaný) 185.24.236.---

  Opravdu? Odečtěte poplatek insovenčnímu správci (podle článku 1100 měsíčně) a už to až tak růžové není, že.

 • 26. 10. 2018 14:07

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  A opravdu si myslíte, že by měli čtenáři věřit: Že někdo sám sebe pošle do oddlužení na 5 let. Bude snášet všechna příkoří a mnohé další strasti a přední biče nad sebou. A to jenom proto, aby namísto 200 000 Kč zaplatil 150 000 Kč? Tedy aby vydělal 10 000 Kč za rok. A to nepočítám náklady na sepsání insolvence a další.

  Prostě ten příběh není čistý, ten příběh je totální science fiction, tedy moderně fake news, ze kterého nepravda stříká na všechny strany. Na krmení pohádkami by měly být jiné weby a jiné diskuse.

 • 26. 10. 2018 19:38

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Ono to tak nepravdivé být nemusí. O insolvenci požádal třeba můj synovec. Měl nějaké dluhy a točil úvěry od Providentů, spočítali to na nějakých 220.000,- Kč. Takže si pořádá o insolvenci. Bylo třeba sepsat všechny dluhy. Provident se k dluhům nepřihlásil, další dlužník taky ne (oni mají takové úroky, že to asi obecně nedělají). V závěru mu byla schválena insolvence na nějakých 120.000,- Kč. On si to pochvaloval, že za 5 let bude bez dluhů, leč nedošlo mu, že do doby oddlužení bude platit insolvenčního správce, takže celkový dluh opět narostl. Bohužel mládenec nedodržel podmínky insolvence, nechal se zapírat před správcem, takže hrozilo, že insolvence bude zrušena (přece správce nebude dělat zadarmo, že). V tom případě byl ale nebyl oddlužen a musel by platit všechny dluhy i s penále, které by za tu dobu narostly. Nakonec mu s oddlužením pomohl jeho bratr, který si na jeho oddlužení vzal úvěr 120.000,- Kč (neb dluh ještě narostl o odměny insolvenčnímu správci). Kdyby ten moula splácel dluhy tak jak má, měl by už asi splaceno, možná relativně včas, a nemusel k tomu živit ještě insolvenčního správce. Spousta lidí totiž má IQ houpacího koně.

  Teď právě probíhá insolvence dalšího synovce. Ty rozumy, co k tomu pronáší, jsou tak na úrovni 3-letého dítěte. Tři roky!!! se vší silou cpal do insolvence, aby ji získal, vždycky to ztroskotalo na nějakém nedodaném dokladu. Že prý mají "nezvladatelné dluhy". Bodejť ne, když manželka už 15 let nedělá, nejprve byla na mateřské a teď se rozhodla, že už pracovat nebude, tak se pokouší získat invalidní důchod, prý na bolesti zad. Přitom insolvenci mají na nějakých 320.000,- Kč. Ještě ji nemají pravomocně skončenou a už se divili, že "v tomto státě normální člověk nedostane ani hypotéku". Člověk v insolvenci a přemýšlí o hypotéce? Nchápu...

 • 26. 10. 2018 21:42

  Jana (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Jasně, že se pošle se na oddlužení na 5 let,.........­......... neztratí byt, garáž a pozemky dostane na fiktivní podnájem od státu 7 tisíc měsíčně na příspěvek na bydlení a to že jsou chudáci a nic nemají, žádný majetek. Stát je živí a dlužníci nedají státu ani korunu. Čtěte pořádně a nedělejte závěry. Klidně Vám číslo insolvence pošlu. Bezva návod, jak nic neplatit a o nic nepřijít a ještě dostávat. Příběh je čistý jak křišťálová voda, ale dlužníci jsou podvodníci. Nepravda stříká od dlužníků. Ha ty se mají, to by jste koukal, jak nikdy. Je to fakt super nápad a opravdová pohádka...

 • 26. 10. 2018 21:20

  Hanys (neregistrovaný) ---.bluetone.cz

  Musím reagovat na váš příspěvek, co se týče insol. správců, mě když byla insolvence uznána a byl přidělen insolv. správce, tak tím dnem právě skončila platnost činnosti tohoto insolv. správce. Průběh správy otřesné, při ukončení, vyúčtování splacené částky mě sdělil, že ještě dlužím 60 tis pro splnění 30%, přitom jsem měl splněno, jenže hádejte se.....byl jsem rád, že soudu dal verdikt, že jsem splnil.... Jen upřesním, že začátek insolvence byl někdy před 7 lety, takže počátky....ale přesto..... i takto to funguje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).