Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak snadno půjdou smazat nezvladatelné dluhy? Po dvou letech bude konečně jasno od Otakar Zemek - Myslím si, že pokud se stát rozhodl řešit...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 10. 2018 14:01

  Otakar Zemek (neregistrovaný) 80.250.28.---

  Myslím si, že pokud se stát rozhodl řešit zoufalou sociální situaci dlužníků částečným či úplným oddlužením, což insolvence je, měl by tak činit na vlastní náklady, ne k tíži věřitelů.

  Pokud tedy stát chce více oficiálně zaměstnaných, větší odvody z mezd a platů atd., je to v pořádku, ale ať částku, o již jsou věřitele zkrácení, zaplati jim.

  Dluhy se mají platit.

 • 25. 10. 2018 15:21

  mendrit (neregistrovaný) 93.185.5.---

  V tem moment by věřitele ještě navýšili penále a dotáhli dlužníka i s papíry na oddlužení státu ;-)

 • 25. 10. 2018 17:15

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Jaká si myslíte, že byla SKUTEČNÁ MOTIVACE zavést oddlužení (to co už existuje)? Vytřískat z dlužníka ještě nějaké prachy, které by bez oddlužení nedostali. Protože beznadějně zadlužený dlužník prostě přejde do šedé ekonomiky, neb mu nic jiného nezbývá, a exekutorům už nedá ani haléř. Se zavedením oddlužení tak může dlužník ještě 5 roků krmit exekutora, věřitele a insolvenčního správce.

  Ovšem zavést úplné oddlužení, takové jaké je v řadě civilizovaných států - tedy oddlužení i pod 30 % hranici splacení, se proto teď strašně cukají.

 • 29. 10. 2018 16:36

  neznámý (neregistrovaný) 46.13.105.---

  ANO... rok 2008 hypotéka, krize, ztráta zaměstnání, po 5 letech marného snažení, ztráty všeho, bydlení i rodiny, dluhy stále narůstaly... po fyzickém zhroucení jediný možný způsob přežití, odchod do ilegality a šedé ekonomiky, po letech můžu zase v klidu žít a uměle navyšované dluhy jsou mi skutečně u p.dele.

 • 25. 10. 2018 15:38

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Věřitelé by si měli jednou pro vždy uvědomit, že půjčovat je riziko jako každé jiné. A že tedy musejí nést i ztráty. Správný postup je prověřovat dlužníky než jim půjčí, a zahrnout riziko do úroků.

  Je zvláštní, že nikoho by nenapadlo dělat plačky nad pekaři, který špatně odhadl počet rohlíků - a chtít mu to kompenzovat. Nebo nad obchodníkem, který by objednal příliš mnoho jogurtů a ty mu zplesnivěly. Z nějakého pro mě neznámého důvodu se ale pláče nad věřiteli.

  Věřitelé měli až příliš dlouho velice luxusní a nemorální podmínky směrem k věřitelům. Výsledkem je exekutorská mafie a milión lidí v exekucích. Takže je načase, aby si věřitelé po dolování zlata také zafinancovali návrat k normálním mravům směrem k dlužníkům, tak jak je to v civilizovaných státech. Chápu, že se věřitelům stýská po postavení Alibaby a 40 loupežnících, které tu mnoho let bylo - ale mělo už by ksakru skončit.

  Věřitelé si mají prověřovat komu půjčují. To je to, co českým věřitelům připadá nenormální a měli by se to konečně naučit.

  Drtivá většina nesplatitelných dluhů jsou stejně nemravné lichvářské úroky, kdy jistina je dávno dávníčko splacena.

  Nikdy jsem nedlužil ani korunu. Ale nestoudnost a nemorálnost českých věřitelů a exekutorů už volá doslova po božím trestu.

 • 25. 10. 2018 16:24

  Tomáš (neregistrovaný) ---.112.242.230.static.b2b.upcbusiness.cz

  Budu se opakovat zase a znova. Ne vždy si věřitel může ověřit bonitu, například si u vás nasmlouvá nějaké práce a zaplatí zálohu. Do teto doby je to ok. Vy odvedete práci a on vám nezaplatí zbytek tak se stane dlužníkem. A on požádá od oddlužení takže vy jako nějaký podnikatel, který nic nepůjčil přijdete na buben, protože jste dopředu nežádal celou částku/nežádal výpis z účtu/nežádal potvrzení bezdlužnosti od FÚ/Sociálky/výpisy z účtu/a hlavně potvrzení o příjmu? Není to trošku moc? Furt a dokola ne všechny závazky vznikají z půjček! Na každou kategorii by se mělo pohlížet jinak!

 • 25. 10. 2018 16:42

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  O tom je ale život, pane! Jediná jistota v životě je smrt.

  I já jsem nedostal občas zaplaceno za práci. A často od firem, které vůbec nezkrachovaly a nepožádaly o oddlužení.

  Ba co víc! Já jsem třeba uzavřel životní pojistku u firmy Aviva, a když jsem se dostal do tíživé zdravotní situace, podvodem mi odmítli platit. Věděli, že jsem na tom zdravotně tak špatně, že kroky proti nim podniknu nejdříve na několik let. Nedostal jsem od Aviva (dnes Metlife) ani korunu. Odepsal jsem statisíce Kč.

  Firma Samcor, jinak ochranka pro Tesco, OBI, a další mě okradla o řádně zaplacené zboží. Lze to chápat, oni potřebují vykazovat v excelovských grafech co nejvíce zlodějů, aby dostali zaplaceno. Nebyli sto dát jediný důkaz proti mým dvěma doklkadům o zaplacení a o platbu kartou z banky - ale prostě to zkusili. Stálo mě to palmáre pro právníka, zboží mi OBI nikdy nevrátilo, státní policie a přestupoková komise nadržovala ochrance. Na konci mám úředně potvrzeno, že ochranka OBI krade, a ztracenou víru v právní systém České republiky.

  Kolikrát se pokoušeli zaměstnavatelé v minulosti mě dostat do problémy třeba tím, že do pracovní smlouvy dali, že vše bude rozhodovat jimi určený rozhodčí soud. Zkusili to - já to nepodepsal.

  Nakonec jsem zjistil, že je dobré koukat také do obličejů protistrany. Je třeba sledovat, jestli ten člověk není povahou mrcha a podvodník. Je třeba nasát atmosféru, melodii řeči, apod. Je to možná xenofobní, rasistické, ale ušetří to mnoho času, nervů a peněz.

 • 25. 10. 2018 17:44

  Pitryx (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Ano, naprosto souhlasím. DLUHY se mají platit, ale ne statisíce navíc!!!! Na mne hodili dluh 2400 korun a přišel jsem o zahradu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).