Hlavní navigace

Názor k článku Jak ochránit své peníze? od Alci - 1) Jaderná fůze není levná. To že má...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 12. 2010 22:27

  Alci (neregistrovaný) 178.216.149.---

  1) Jaderná fůze není levná. To že má potencionálně levné zdroje (dnes vyráběné elektřinou), neznamená levnou energii. Technologie fůzního reaktoru je náročná. Mnohem komplexnější než jaderná elektrárna a vemte si jak dlouho a kolik zdrojů stojí a jak dlouho vydrží. Přitom co se týče ceny paliva budou na tom obě elektrárny velmi podobně. Fůzní není ani tak o ceně jako o velkých (ne neomezených, není to obnovitelný zdroj!) zásobách paliva na mnoho let a přijatelné šetrnosti k ž.p.
  2) nároky na přenosovou soustavu, zůstávají (a nejsou malé), srovnejte cenu silové elektřiny a toho co máte na účtu.
  3) všechna energie skonči v teple, nemusíte počítat tepelné ztráty v elektrárně, nebo voda-pára-turbína. Všechno skončí v teple. Elektřina se k ničemu jinému ani nepoužívá.
  4) vliv na prostředí a zdroje energie na Zemi: zdroje se deli na Slunce a Slunce. Slunce lze dale rozdelit na Slunce, Slunce a Slunce, pricemz Slunce z nich zabira nejvetsi pomer. Takze asi tak. Vsechno tu bezi na slunce. Kytky akumuluji slunecni energii, pak je sezere zvire a koncentrovanou slunecni energii zase uvolni. Biomasa, bioplyny, ropa, uhli, metan, vsechno karbonhydraty, produkty nahromadeneho slunce. Vsechno tu uz bylo.
  5) takze zaver. Plytat se nebude, fuzni energie nebude ani blizko "zadarmo", pokud vubec kdy bude. To se dozvime nejdriv za 13 let. Soucasna energeticka produkce odpovida 40x vykonu cloveka. Takze se vsim tim jak "devastujeme prostredi" tim, ze uvolnujeme nadmernejsi mnozstvi ulozene energie na teto planete (opakuji, ze jednou tu ta energie byla) je stejne jako by tu behalo 40x vice lidi a vydychavalo 40x vice vzduchu. To planetu nepolozi. A s tim "veskery zivot" nebudte tak egocentricky. Znicit veskery zivot.. k tomu rozhodne nedojde nejakou lidskou postupnou cinnosti, nebot lide vyhynou mnohem drive nez staci zpusobit dost nevratnych skod, krome toho, ze lidi jsou technologicky dost pokrocili na to, aby prezili i v celkem nehostinnych podminkach, kdyz bude nejhure.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).