Hlavní navigace

Názor k článku Jak na předčasný důchod v roce 2018? Potřebná doba pojištění stoupla od Skoro důchodce - Tak tedy nevím, matematiku na vysoké škole vystudovanou...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 2. 2018 16:35

    Skoro důchodce (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz

    Tak tedy nevím, matematiku na vysoké škole vystudovanou nemám, ale na systém hop na špek jsem docela citlivý. Máme-li 2,4 mil důchodců a předčasný důchod aktuálně má pobírat něco přes 600000 lidí, tak to je počítám-li dobře 25 % důchodců. Tak jak je to v článku napsáno je to hrubá manipulace.
    "Podle statistiky ČSSZ ke konci září roku 2017 bylo v Česku celkem 2,4 milionu starobních důchodců, z toho 615 tisíc pobíralo důchod předčasný." Podle mne předčasný důchod pobírá pouze ten kdo ještě nemá nárok na ten svůj dle zákona. V tom případě je 615000 - nesmysl. To by museli být všichni ovčané, v pásmu 3 let do důchodu, již v předčasném důchodu!!! Pokud je to však tak, že ze 2,4 mil žijících důchodců byla tímto režimem, někdy v minulosti 1/4 t.j. 25 % spoluobčanů, donucena násilím k odchodu do předčasného důchodu, pak se docela dobře vysvětluje ta naše "nízká" vylhaná "n e z a m ě s t n a n o s t". V obou dvou případech pak ať politické reprezentace jdou do prdele. Sorry Jako. To by potom znamenalo, že s prodlužijícím se termínem odchodu do důchodu se bude toto procento zvyšovat někde na 50 - 70 %? Asi ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).