Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak na předčasný důchod v roce 2018? Potřebná doba pojištění stoupla od PRO - Tenhle systém potřebných let, je přežitek. vůbec nevypovídá...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 1. 2018 6:51

  PRO (neregistrovaný) 80.250.30.---

  Tenhle systém potřebných let, je přežitek. vůbec nevypovídá o odpracovaném času, který se měří hodinami, nikoliv lety. Díky redukčním hranicím, je právě jedno, kolik kdo odvádí za jakou mzdu, rozdíly a zásluhovost je ve výpočtu minimální.

 • 8. 1. 2018 1:14

  ViR (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  No, zásluhovost je podle mého názoru znatelná, pokud se týká stanovení procentní výměry dle délky pojištění, případně při práci nad nárok. (Viz srovnání procentní výměry při 35 letech pojištění a např. 47 letech pojištění s 3/4 rokem práce na d nárok.)

  Kde ale dochází ke značnému potlačení zásluhovosti, to je při stanovení výpočtového základu, protože výdělky nad 44 % průměrné mzdy (první redukční hranice - letos 13191 Kč) se započtou jen z 26 % (z 10 tis.Kč nad touto hranicí je rázem 2600 Kč).

  V praxi to má pak ten důsledek, že se jistá ministryně stala terčem výsměchu při výzvě živnostníkům, aby si "zvýšili zálohy" na sociální pojištění, protože to dobrovolné navýšení by ve většině případů by nemělo reálnou návratnost.

 • 6. 2. 2018 9:09

  JIŘINA (neregistrovaný) 92.62.225.---

  Dobrý den .Od patnácti jsem pracovala u pásu ,výroba bot ,dřina,lepidla atd.Od rána do noci.Jelikož jsem nebyla plnoletá musela jsem si odpíchnout jako že dělám jen osm hod.Dnes mě to poškodilo na důchodu.Před důchodem řádným na pracáku čtyři roky .Důvod přítel po rakovině .Tak jsem za dobrotu na žebrotu v tomto státě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).