Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Jak na předčasný důchod v roce 2018? Potřebná doba pojištění stoupla od josef - Mě l jsem nárok na důchod po odpracování...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2018 22:39

  josef (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Mě l jsem nárok na důchod po odpracování 25ti let, to parlament prodloužil na 35 let, toho nedosáhnu a tak jsem dál bez nároku na důchod, ve 63 letech, umřu bez něho ale netrápí mě to, hlavně že si zvedají ve Sněmovní ilici darmojedi své platy, na kom jiném než na důchodcích a nemocných si mohou realizovat své zisky, taky pro Česko republiku neudělám co by se za nehet vešlo abych pracoval a platil daně, kde mohu ji zaříznu a ošidím. Začala si ona.

 • 6. 9. 2018 15:41

  Jan (neregistrovaný) ---.cust.selfnet.cz

  Pane Josef, i kdyby platilo nadále těch 25 let, měl by jste ten důchod velmi malý. 25 let by znamenalo 25 x 1,5 % je zhruba 38 % ze základu. Proto se ta procenta navyšovala, aby se pak lidé jako vy, co si mysleli, že budou dělat pár let a pak budou mít "důchod" nedivili. Pro slušný důchod je potřeba odpracovat alespoň 40 let !!! Standard je 43 let. To platilo stejně dříve, jako nyní. V tom se vůbec nic nezměnilo !!!
  Jinak v těch diskusích je napsáno tolik nesmyslů a hrubých omylů, minimálně v polovičce, že důrazně varuji před jejich čtením. Jenom se tím všichni nervujete a jak je to ve skutečnosti stejně nevíte. Je to na PRD.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).