Hlavní navigace

Názor k článku I vy můžete být na důchod finančně zajištěni. Jak to ale udělat? od Jan Paroubek - Protože inflace znehodnocuje úspory, je tedy moudřejší vůbec...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 6. 2019 7:13

    Jan Paroubek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Protože inflace znehodnocuje úspory, je tedy moudřejší vůbec nešetřit a vše utratit? Nebo je vhodnější hledat řešení, která nejlépe našetřené peníze zhodnotí, aby na ně inflace (zdražován zboží a služeb) měla minimální dopad? Jak jsem psal v komentáři výše, pokud někomu penzijní spoření přijde prodělečné, co teprve spořicí účty, které jsou bez státní podpory a není na ně možné získat bonus od zaměstnavatele nad rámec mzdy.

    Nemyslím si, že zmiňovaní „rádci“ zapomínají na to, že jsou i lidé, kteří spíše řeší, jak vůbec něco ušetřit, jak si zajistit alespoň finanční rezervu, než aby se zabývali stavebním spořením apod. Ale jsou i lidé, kteří mají volné peníze a rádi by je zhodnocovali i jinak, než jejich ponecháním na spořicím účtu. Nebo jsou taky lidé, kteří mají dostatek peněz, že mohou investovat. Ani na jednu skupinu by nemělo být zapomínáno. Jen si každý musí najít článek nebo jiné zdroje informací, které pasují na jeho vlastní finanční situaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).